Přejít na obsah

Založení e-shopu


Mairek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

přemýšlím o založení e-shopu. Samozřejmě mám vymyšlené, co bych chtěl prodávat, ale co nevím, je co všechno je k tomu potřeba? Přivítal bych rady od někoho, kdo e-shop má, nebo o tom hodně ví. Zvládne to jeden člověk nebo kolik je lidí potřeba?

Jaké jsou základní věci, které musím vědět předtím, než se do založení e-shopu pustím?

Díky moc za rady, nerad bych se pustil do něčeho, co bych potom nezvládl nebo zvrtal jen proto, že jsem si nezjistil dostatek informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně, chceš jenom e-shop, nebo budeš mít taky nějaký stránky?!?

Záleží na tom, jakej koncept si hned na začátku zvolíš ...

Existuje speciální software, dokonce zdarma, do kterýho se jen zadávaj jednotlivý výrobky a služby ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně, chceš jenom e-shop, nebo budeš mít taky nějaký stránky?!?

Záleží na tom, jakej koncept si hned na začátku zvolíš ...

Existuje speciální software, dokonce zdarma, do kterýho se jen zadávaj jednotlivý výrobky a služby ...

Měl bych e-shop, který by byl normálně na webu, kde by se dalo přímo objednávat. Jen prostě nevím, jak to chodí, když bych musel uzavřít třeba nějaké smlouvy s dodavatelem, přepravní službou a tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jaké zboží chceš vlastně prodávat:

Jsou určité specifické skupiny zboží, pro které potřebuješ mít e-shop vytvořený v podstatě téměř "na míru" (jako třeba já u pneumatik) a jiné, kde stačí mít nějakou šablonu, decentně ji upravit podle svých představ (nebo třeba vůbec ne), naplnit ji svým zbožím a můžeš prodávat.

Ať tak či tak, máš většinou možnost si e-shop buď odkoupit rovnou nebo si ho pronajímat, co vychází líp je třeba si promyslet a propočítat.

Určitě doporučuji mít doménu 2.řádu (www.tvujeshop.cz) a pozor na kvalitní SEO optimalizaci kvůli vyhledavačům.

Promysli, kdo vlastně budou většinou tvoji zákazníci, pokud chceš prodávat i firmám, doporučuju stát se plátcem DPH.

Co se týče smluv s dodavateli, je to individuální, prostě buď po tobě budou chtít uzavření smlouvy nebo nebudou. Smlouva s přepravní službou tě ale asi nemine (já mám uzavřeno s poštou, PPL a DPD ale používám v současnosti jen poštu, ostatní prostě zklamaly).

Od toho, co budeš prodávat, se odvíjí například i potřeba reklamy. Může se stát, že máš něco, co nikdo jiný neprodává a placenou reklamu skoro nebudeš potřebovat nebo naopak jdeš do velmi konkurenčního prostředí a připrav si deseti až statisíce ročně, aby se o tvém e-shopu vůbec někdo dozvěděl.

Určitě doporučím toto fórum a samože hledat a pátrat po netu, uvidíš, že najdeš odpovědi na většinu svých otázek.

Samozřejmě, pokud budu moct, taky rád poradím. Hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...