Přejít na obsah

Jaky sportovni podvozek a na kolik vyjde?


Luke288

Doporučené příspěvky

Tady máte ceny staré půl roku:

 

Tak mi přišlo nacenění podvozků na mou Octavii II combi 2.0TDi z CCautodily:

 

Podvozek RS original:
Tlumiče (přední: 2500,- kus, zadní: 1400,- kus), celkem: 7800,-
Pružiny (přední: 2000,- kus, zadní: 1900,- kus), celkem: 7800,-
Sada celkem: 15600,-
 
 
Podvozek OII original:
Tlumiče (přední: 2400,- kus, zadní: 1400,- kus), celkem: 7600,-
Pružiny (přední: 2100,- kus, zadní: 1700,- kus), celkem: 7600,-
Sada celkem: 15200,-
 
Podvozek OII - Sachs:
Tlumiče (přední: 1700,- kus, zadní: 1300,- kus), celkem: 6000,-
Pružiny (přední: 2100,- kus, zadní: 1700,- kus), celkem: 7600,-
Sada celkem: 13600,-
Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně dnes jsem objednal i ty Eibach prokit sadu za 4000Kč takže to chci zkusit. Myslím že v kombinaci s novými RS tlumiči to bude dobré.... kua už musí :kol-31: 

 

Ono to chvilku trvá než si to auto člověk "naladí" pro sebe.   Vždyť to určitě znáte- " noo ještě tohle by to chtělo... tamto a tamto" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak TA Technix na místě,jízda děs,ale to se dalo čekat,kor na těch našich silnicích. Ale oproti pružinám to moc nesedlo,mám to puštěný na dva závity odspod a nic moc teda. Bylo to na osm závitů ze servisu a změna skoro žádná. Ta spodní pružina ůplně zmáčklá,takže jestli málo něco pruží,tak ta vrchní. Dá se s tím něco dělat,jak to pustit ještě cca o dva centimetry. Vyhodit tu menší pružinu,nebo tak něco??? Jo a vyhodlili mi ze předku ty molitanové,nebo z čeho to je,ty dorazy nad tlumičem,to se tam nedává??? Ještě budu chvíli laborovat,a až mě to nasere,půjdu osvědčenou cestou,sportovní pružiny a origo tlumiče,ale pružiny alespoň 50 a víc,těch 35 bylo málo,50 by mohlo být akorát. Díky za rady a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ano ako pise Stringo pokial mas kolesa a pneu podla TP tam nemoze byt velky rozdiel, urcite to zameraj bude mi to napomocné. Ja to od stredu kola uz nezameram kedze mi dnes menili pruziny. Hlavne som zvedavy ci mohli byt pruziny tak unavené ze ked som dal sportove tak auto kleslo minimalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu se hadat, ale kdyz si to spocitate, tak pro 195/65 R15 vychazi prumer kola 635 mm a pro 205/60 R15 vychazi prumer kola jen 627 mm. To je rozdil 8 mm (ale v prumeru, pri mereni tedy rozdil jen 4 mm). Obe tyto pneu mam v TP.

 

Dale kdyz bude jedna pneu nova a druha uz uplne sjeta, tak to dela rozdil prumeru dalsich 13 mm.

 

Rozdil vznikly ruznym nahustenim si netroufam odhadovat, ale malo to urcite nebude.

 

Takze tak. Zmerit to ale mam v planu, proc by ne. ;)

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zmeril. Meril jsem to na ne uplne rovne ceste (cti temer rovne ceste) se zatazenou rucni brzdou. Predek auta trochu z kopce. Vsechny pruziny stare 10 let, navic prava predni je praskla. :D Prvni sloupec je od lemu po zem, druhy je od lemu po stred kola.Je to zmerene jen priblizne, na ceste to jinak ani neslo.

 

LP: 68 39

PP: 67 38

LZ: 70 40

PZ: 68 39

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc no mam to podobne predok bol 68,5cm a zadok 69,0cm na 225/45 R17. Tým som aj prisiel na to preco mi auto nekleslo po vymene za sportové pruziny resp. kleslo ale o 1,5cm menej ako malo. Cize pruziny staré cca 9 rokov boli uz unavene a auto bolo o ten 1,5cm nizsie ako nové. Ak mate s tým niekto skusenosti, hodte svoj názor. Mozu tie pruziny tolko klesnút za takúto dobu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...