Přejít na obsah

FOTKA ROKU 2009 - DISKUZE


vorlajz

Doporučené příspěvky

Dobrej nápad. I když úpravy barevnosti by zas tak asi nevadili, ale měla by z toho pořád zůstat fotka.

Třeba Mikl nedodal fotku, ale koláž. abado to už taky není fotka ale VT obrázek. pentadius by mohl taky ubrat z efekty třeba na těch stromech to bude nějaký filtr v PS, a už z toho vylézá spíše obrázek než fotka.

Doli si třeba taky z fotkou vyhrál na PC, ale zůstala z toho pořád fotka. :palec2:

Dobrej příklad je Dastax ten si taky hodně vyhraje na PC ale pořád z toho většinou zůstane fotka. Chtělo by to udržet v nějakých rozumných mezích.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně osobně je jedno co kdo do soutěže dá.Pravidla jsou celkem volná a každý má prostor pro nápady.Já osobně jsem tu koláž udělal pokusně po instalaci nového programu,zalíbila se mi,tak jsem ji sem na pár dní šoupl.Na postnutí finálový fotky je ještě půl druhýho měsíce čas.Nejde snad o život,ne? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že mezi fotografií a fotografikou je celkem zásadní rozdíl a na "odborném" fóru by nás s tím co tu je hnali po prvním příspěvku a banán by nás neminul, ale jelikož jsme amatéři a celý to tvoří a řídí Vorlajz, tak si to (asi) může dovolit. Stejně jde ve výsledku, alespoň pro mě, o podívání se na fotečky ostatních, získání inspirace a případně pochlubení se svým výtvorem...jestli něco vyhraju nebo se někam dostanu, to mi je upřímně celkem jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me je to celkem jedno... pokud nekdo umi s grafickym softem, tak t si hraje...sicejdu ted proti sobe (neb umim zmensit fotku a pripadne zmaznout cislo), ale at se ukazou.. ja rad fotku takovou ktera vyleze z fotaku a zalezi na souhre okolnosti... muj nazo, ale kazdopadne soutezicim zdar -_-;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrej nápad. I když úpravy barevnosti by zas tak asi nevadili, ale měla by z toho pořád zůstat fotka.

Třeba Mikl nedodal fotku, ale koláž. abado to už taky není fotka ale VT obrázek. pentadius by mohl taky ubrat z efekty třeba na těch stromech to bude nějaký filtr v PS, a už z toho vylézá spíše obrázek než fotka.

Doli si třeba taky z fotkou vyhrál na PC, ale zůstala z toho pořád fotka. :palec2:

Dobrej příklad je Dastax ten si taky hodně vyhraje na PC ale pořád z toho většinou zůstane fotka. Chtělo by to udržet v nějakých rozumných mezích.

Nikde to zakazane nebylo..a me se to libi... jinak tady mas ten virtualni obrazek...

A jinak jak rikas "Mikle" .. ta kolaz byla zkouska a byla super.. si ji tam mohl nechat.. paradni napad a jesle lepsi vysledek... nejde o zivot tak ji tam muzes dat zpet..ale zas na druhou stranu tato fotka je taky super :palec2:

post-3286-1234916540_thumb.jpg

Editováno: , autor: abado
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice tahle soutěž spíš táhne k tomu, aby se odevzdávaly fotky aby to opravdu byla fotka a ne grafika (tím nemyslím úpravu fotky, ale tvoření koláží, ...) , tak já rozhodně proti kolážím atd nic nemám... Kreativitě se meze nekladou ;)

To, že někdo dá koláž, je jeho věc. Najednou stranu tím třeba maskuje kvalitu fotek, že jich dá víc, pohraje si i o ostatním než jen s fotkama a tak. Ale na druhou stranu zase přichází o to, že může ukázat tu nejlepší z nich ve velké kvalitě a je jen na každém, jestli se mu líbí víc malých "horších" fotek nebo jedna, ta nejlepší, velká :-) (pak jde o to, jestli víme, která je ta nejlepší :-))

jinak já ještě pořád nic nemám :( Byl jeden malej nápad, ten už není...doufám, že sníh trochu vydrží a najdu si čas...

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změnil jsem soutěžní fotku.

Editaci fotek bych nechal povolenou.. některé aparáty to vyloženě vyžadujou, je to běžná věc, u některých se třeba alespoň trochu kompenzuje kvalita (jinak by to byl souboj fotoaparátů a tohle je amatérská soutěž) a v neposlední řadě nevím jak byste dokazovali, jestli daná fotka je tak jak vylezla z foťáku nebo je upravená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak editaci jako takovou určitě, tady se spíš mluvilo o té hranici, kdy to ještě je fotka a její případné úpravy a když už to je čistě grafika s použitím fotky, respektive několika fotek atd. (aneb soutěž fotografů vs soutěž grafiků) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...