Přejít na obsah

Ložisko na spojce?


m.s.k

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám FII Htp a problém. Při volnoběhu a sešlápnuté spojce je všechno v pořádku, ale když ji pustím tak se mi začne ozývat takový rachtavý zvuk . Sešlápnu - přestane. Pustím - začne. Je dobře slyšet když se sehnu k levému kolu u řidiče. Najeto 5000 km. Nemá někdo tip co by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj. Když pouštím spojku, tak slyším přibližně v polovině dráhy pedálu takové zvaknutí. Je to pouze při běžícím motoru

a je jedno jestli tam mám rychlost nebo neutrál. Je to docela slabý zvuk. Je slyšet pouze když stojím na místě nebo se

rozjíždím. Co by to tak mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, mám Fabku II 1,6 MPI 77 KW a dělá mi něco podobného. Když jsem auto koupil, jako nové, tak nic se z převodovky neozývalo. Teď mám najeto 20000 km a všímám si, že při volnoběhu se ozývá cvakavý divný zvuk. Po zašlápnutí spojky se vše ztiší. Tohle by mi tak nevadilo, nakonec tohle mi dělalo i na předchozí fábii I 1,4 MPI 74 KW. Co mě ale znepokojuje daleko více je fakt, že když se rozjedu na první rychlostní stupeň, tak se z převodovky ozývá cvakavý zvuk a je docela hlasitý. Jako když rozjíždí trolejbus. Po zařazení druhého rychlostního stupně to zase nedělá. Nevím co s tím, jestli zajet do servisu a nebo si toho nevšímat a doufat, že se vše samo uklidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Leonin - no spolocne to malo dost, s povodnym filtrom som mal na volnobehu otacky tesne dost pod 800, skor by som povedal ze 700, vteds to klepkanie pocut dost, ked som ho siel menit tak ten filter bol nazraty prachu asi tak ze bol 2x tazsi ako ten novy, no novy filter som zalozil a zrazu boli otacky volnobehu 800 aj nieco a klepaknie zmizlo, ono cim vyssie otacky tym to menej pocut az to zanikne, takisto zo zasratym filtrom ked som siel nad 3000ot/min tak auto nechutne rapkalo ako stary rapkac, po vymene jav zmizol... takze aj zdanlivo nepodstatny filter ma na to vplyv :) Lebo sa to odzrkadluje na jeho behu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny, je tu už dávno co jsem se přidal k tomuto tématu, přeně dne 25.5.2009, 7:36. Co se týká toho řachtavého zvuku, který se nám ozývá z převodovky, někde v servisech říkají, že je to normální, ale není to normální !!!!!!!! Byl jsem s tím v servisu a ještě ten den zdělali převodovku a bylo skutečně vadné ložisko na spojce. Pokud máte někdo ještě tento problém a auto v záruce, rozhodně neváhejte a upalujte do servisu a nenechte si nakecat, že to je normální. Myslím, že si jen ulechčují práci. Mohlo by vás v budoucnu stát více, než jen vyměněnu spojkového ložiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,auto sa vystálo 2 týždne v servise a tam vymenili nejakú plastovú guličku a dalej bádali, všetko merali(ax. vôlu kluk. hriadela, prevodovku,spojku( fotili ,bol sa na to dokonca vraj pozriet garančný technik od importéra a rozhodli sa vymeniť komplet spojku. No robí to dalej a oni o tom vedia. Vraj sa to musí prejaviť. :blink

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepocul som zatial o jedinej HTPcke a jej prevodvke ze by sa rozsypala, alebo sa stalo nieco zo spojkou okrem toho ze to par ludi spali nevhodnym pristupom k tomu.... mne to klepka na volnobeh... a hlavne ked je nejaka rychlost pod 2000 otackami, a prudsie sa prida plyn, len pocut tie kolieska hrkotajuce... ale inak nic... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Měl bych dotaz ohledně spojky. Když nastartuju studený motor, tak po sešlápnutí pedálu spojky se hluk studeného motoru trochu sníží, ale jakmile pouštím pedál spojky, tak v okamžiku kdy spojka začíná zabírat až do konce dráhy spojkového pedálu tedy až nahoru se hlučnost zvýší. Je to slyšet, když mám neutrál a jenom to zkouším. Pokud se rozjíždím, tak to slyšet není, protože takový hluk to zase neni. Při zahřátym motoru se to zdá být v pohodě. Chápu,

že je zima a všechno je ztuhlý, ale prostě nevim, jestli to je normální nebo ne. Díky za jakýkoli postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To Mambo:FII a R s benzínovými motory nemají dvojhmotý setrvačník.Myslím že je to dobře protože když to máš potom měnit,tak to stojí ranec bankovek ;)

Jinak ten zvuk,co popisuješ v předchozím příspěvku,tak to mi dělá taky.To je v převodovce,a je to normální.Protože když je velká zima tak olej je ztuhlej a tak to víc rachotí.Vzpomínám když jsem měl feldu tak to bylo podstatně horší,a to měla najeto 40 000km.Jinak jsem zkoušel ještě pár aut-např.golfa 1.6 benzín naj.30 000km a taky po puštění spojky lehce rachotil.Asi bych si z toho nedělal hlavu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Tak to jsi mě uklidnil hned dvakrát. :) Ten dvouhmotový setrvačník bych tam nechtěl a jsem rád, že se tam nedává.

Tou druhou zprávou jsi mě uklidnil ještě víc :) , protože jsem měl strach, co s tím je.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Měl bych dotaz ohledně spojky. Když nastartuju studený motor, tak po sešlápnutí pedálu spojky se hluk studeného motoru trochu sníží, ale jakmile pouštím pedál spojky, tak v okamžiku kdy spojka začíná zabírat až do konce dráhy spojkového pedálu tedy až nahoru se hlučnost zvýší. Je to slyšet, když mám neutrál a jenom to zkouším. Pokud se rozjíždím, tak to slyšet není, protože takový hluk to zase neni. Při zahřátym motoru se to zdá být v pohodě. Chápu,

že je zima a všechno je ztuhlý, ale prostě nevim, jestli to je normální nebo ne. Díky za jakýkoli postřeh.

Ahoj, máš vozidlo v záruce?

spojkou to nebude, znám asi řešení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...