Přejít na obsah

skubani, kolisani otacek


ViperCZ

Doporučené příspěvky

Dnes sem jel, dojel sem do vesnice, zpomalil na 50 a zapl tempomat. Zarazen byl 4. rychlostni stupen (toci to neco pres 2100 ot.m. - jen takova udrzovacka, hlavne ze to nezere), bylo to mirne z kopce, takze RJ brzdila motorem ale najednou koukam auto zacalo desne skubat a otacky kolisat v rozpeti cca 200 ot. min., vyslapl sem spojku a podradil na 3 ku a cajk, jedu a hodil sem si ve 100km pri 5ce tempomat a zase, vyslapnuti spojky a jede se ok. Doma sem to skubl na VAG, vypis zavad a nic. Motor ma vykon, nezere vic nez driv- nic. Kdyz sem jel byl zahratej na provozku, tempomat dodelavka cca pred rokem v autoriz. servisu skoda a slapal az doted bez problemu. Co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem jel, dojel sem do vesnice, zpomalil na 50 a zapl tempomat. Zarazen byl 4. rychlostni stupen (toci to neco pres 2100 ot.m. - jen takova udrzovacka, hlavne ze to nezere), bylo to mirne z kopce, takze RJ brzdila motorem ale najednou koukam auto zacalo desne skubat a otacky kolisat v rozpeti cca 200 ot. min., vyslapl sem spojku a podradil na 3 ku a cajk, jedu a hodil sem si ve 100km pri 5ce tempomat a zase, vyslapnuti spojky a jede se ok. Doma sem to skubl na VAG, vypis zavad a nic. Motor ma vykon, nezere vic nez driv- nic. Kdyz sem jel byl zahratej na provozku, tempomat dodelavka cca pred rokem v autoriz. servisu skoda a slapal az doted bez problemu. Co s tim?

To je divný,jestli ti to dělá jenom z mírnýho kopce,tak si myslím že je to normální a nikdy jsi si toho nevšiml,taky jsem to občas zpozoroval,že to jakoby přidává a ubírá,jenom je to prostě taková blbá rychlost a ŘJ neví jestli přidat nebo ubrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je normalni ze neudrzi presne, ono z kopce pri 50 na 4ku to dost dobre brzdit motorem ani nejde, ale proste to skubani celyho auta bylo jako kdyby nekdo dupal na spojku bych to tak prirovnal. vubec netusim cim to mohlo byt. Jinak sem zapomel Fabia 1,4MPi 50kW 2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš,někde jsem četl,že se moc nedoporučuje tempomat do vozidel se slabším výkonem,tak jestli ti to dělá jenom při tempomatu,tak to možná bude ono,prostě je to slabší motor a ŘJ motoru se to snaží dohnat a přidá víc,než by bylo potřeba a následně ubere,asi bych si s tím nelámal hlavu,hlavně že jinak je vše O.K a jezdí ti to v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím. Mám naprosto stejný problém již více jak rok. Cukání motoru se objevuje jak při jízdě s tempomatem, tak bez něj a pouze při cca 2000 ot./min. Vag žádné chyby nehlásí a všechny měřené hodnoty odpovídají požadovaným rozsahům.

Začalo se to objevovat po výměně svíček. Po cca 5 tisicích kilometrech se to zhoršilo do takové míry, že se s tím nedalo jezdit. Vyměnil jsem znovu svíčky, tentokrát jsem namontoval alternativní Brisky a zásadně se to zlepšilo, ale úplně nezmizelo (mám podezření na zapalovací lištu, ale nemám možnost si ji s někým na zkoušku prohodit). V současnosti se problém občas objeví, v tom případě měním jízdní režim (přeřadit, ubrat/přidat plyn).

Tuto "záhadu" jsem se již snažil zde na fóru řešit, ale bohužel bez výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...