Přejít na obsah

Nesvítí mi půlka multifunkčního volantu (tempomat)


Neo2

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám problém s podsvícením volantu u Škody Superb (3U4) 2004 (4 ramený volant stary ten co je i v oct), na levé straně mi nesvítí ovládání tempomatu. Stanese ale někdy že se samo rožne ale jen na chvili a pak je zase tma.

Na levé straně (ovládání zvuku) funguje podsvícení jak má.

Nevíte někdo kde hledat problém? Popřípadě nějaké schéma...

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ten 5ti pinovej je přívod od kroužku. Jen si nejsem jistej, jak je tu řešený podsvětlení. U faceliftu jde podsvícení po canu. Rozsvítí se ti volant po zapnutí zapalování? Pokud jo, je podsvětlení připojený na svorku 15a - ronvou na +12V.

1čka by měla být tam co je na plošňáku z druhý strany oproti konektoru u pinu čtvereček (ostatní piny mají kolečko). Radši to přeměř, ale mělo by to sedět. Jinak jsou tam 4 LEDky tak by mohly bejt sériově takže je některá třeba vadná nebo studeňák.

1- +12V, svorka 15a

2- kostra

3- sběrnice, propojení s řj multifunkce

4- klakson

5- klakson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ten 5ti pinovej je přívod od kroužku. Jen si nejsem jistej, jak je tu řešený podsvětlení. U faceliftu jde podsvícení po canu. Rozsvítí se ti volant po zapnutí zapalování? Pokud jo, je podsvětlení připojený na svorku 15a - ronvou na +12V.

1čka by měla být tam co je na plošňáku z druhý strany oproti konektoru u pinu čtvereček (ostatní piny mají kolečko). Radši to přeměř, ale mělo by to sedět. Jinak jsou tam 4 LEDky tak by mohly bejt sériově takže je některá třeba vadná nebo studeňák.

1- +12V, svorka 15a

2- kostra

3- sběrnice, propojení s řj multifunkce

4- klakson

5- klakson

Ahoj, tak jsem se dival a když zapnu klíček tak se mi rozsvítí ta jedna pulka co svítí ale jen tak malo jako by tam šlo málo štávy no a po rozsvícení světel to pak svítí normálně. Druha strana nesvítí vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to bude přes sběrnici a výsledný svit je pak ovládaný přes mcu. Nevím jak to rychle ozkoušet, podrobný schéma nemám. Zkus rozebrat a nafotit tu druhou stranu, třeba bych mosl nějak poradit.

myslíš ovládání rádia? Jo nevíš nahodou o někom kdo by umel sehnat ty tlačítka? 6e bych to zkusil proste komplet vymenit jetli to bude svítit? Potom by už bylo jasné že to v tom ovládání není...

Editováno: , autor: Neo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo sorry, nějak jsem se do toho zamotal. Myslel jsem si, že ti nesvítí ta pravá část.

Jinak jedině vyzkoušet z jinýho volantu. Jednou jsem je viděl prodávat na aukru asi za kilo kus...

No prave jsem se s tím jeste nesetkal, škoda že nemám známeho se stejným autem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se mi naskytla nějaká možnost tak napíšu...

tak jsem to proměřil, na diodách není napětí! Ale na konektoru napětí je, je to asi v tom plošnáku, propojovací káblík je ok mezi levými a pravými tlačítky, na pravých diodách je napětí kole 1,92V. Na levách 0,05V.

Všechny káblíky jsou ok. Zkoušel jsem aj pájkou trochu popravit kontakty (u diod)jen lehce ale nepomohlo to...

Nemátě teda někdo ty tlačítka? (tempomat levé)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me dela neco podobneho chvili sviti chvili ne,kdyz na ne z boku zatlacim tak se treba rozsviti a sviti treba den pak zas nic atd.delaj mi to obe strany stejne az to vyresis napis taky bych na to mrknul

Me se stalo že to taky chvíli svítilo, ale byla to jen chvilka a pka zase nic, ale jinak pravá strana mi svítí furt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...