Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

však brácho já se ptal o radu na denní, mladá mi poslala špatny odkaz po příjezdu tam jsem zjístil, že se jedná o jinou patici, aspoň sem si protrenoval vyndání mlhovek ( uplně jednoduché, až lehce ukradnutelné) v pátek mi příjdou ty jak tu má Jikra, to bude svítit nádherně, ale tyhle bych mohl použít do potkávaček ne ? patice je ta samá i dvojkové řady? pamatuju ,že tahle byla u mé bývale fabky I , bude to mít v těch potkávačkách nějaký efekt ? Jinak asi si dám do projektorů xenový výbojky :-) viděl sem to na živo u Piškota a je to nádhera, páč tyhle bludičky co má ten facelift to je o hubu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do parkovaček se použít dají, budou pak svítit silněji a bíle. :) Patice je stejná.

A bludičky? Tak to asi máme jiná auta. Máš světla dobře seřízený? Co já měl za auta... tři jedničkové Fabie, Xsaru Picasso, Passata B5,5 s xenony a můžu s klidem říct, že nová Fabie svítí super. Pokud tedy člověk nejezdí se světly seřízenými tak jak jsem měl já od novoty - sklon 2,5 %! Přitom má být 1 %. To jsem nastavil, teď ještě dal lepší žárovky (homologované, 55W) a na nedostatek světla si rozhodně nestěžuju...

Ale je to každého věc, já to neřeším dokud mě protijedoucí neoslňuje. Jen po novele silničního zákona to už nebude taková sranda, teď když tě s tím zastavili PČR, tak většinou udělali bububu, ale žádnou pořádnou páku nemají, teď už bude možné auto rovnou poslat na STK a pokud bude mít třeba právě HID sady ve světlech, tak přichází o technickou... Nevím jak moc se to bude využívat, ale dokážu si představit, že pro STK to bude dobrý kšeft, takže se budou hodně snažit přesvědčovat Policii, aby jim posílali co nejvíce aut...

Tohle auto prostě xenony nemá a legálně mít nemůže, tak využij legální možnosti. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslel sem třeba doslova xeny , ale proste neco lepšího, mám tam žárovky od novoty ještě a moc to teda nesvítí , mám to nastavené na nejvetší sklon dopředu abych viděl co nejdál a stojí to teda za prd. bude to chtít minimálně nejake osramy +90% svetla, měl sem tedka moznost porovnani s faceliftem ktery nema cocky ale to zakladni svetlo a tomu to sviti o dost lip ! a s porovnanim znamej ma taky projektory facelift a sviti mu to stejne na ho*no :-)

jinak uz se tesim na ten patek na ty ledky, zkusim tam zitra pichnout do potkavacek uvidime jestli to neco da treba vizualne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám - seřídit světla tak jak mají být (myslím přímo šroubky na světlech, ne regulací výšky u vypínače světel) a pak svítí dobře i základní žárovky. Pak je možnost ještě dodat třeba Osram Night Breaker, nebo Tungsram Mega Light a v rámci legálnosti je to to maximum, co člověk může pro výhled v noci udělat a já osobně si myslím, že to bohatě stačí. :)

Já teď očekávám do denního svícení 27 x 5050 SMD LED, tak vyzkouším jak to bude vypadat, jsou za hubičku, tak proč nevyzkoušet. :) Do parkovaček diody nedávám, světla pak vypadají moc "žlutě". :D

PS: Mám taky projektory na facelift FII, světla seřízena k obrazu svému (tak jak mají být), žárovky Tungsram Mega Light +90 % a jsem ochoten v rámci Prahy někam přijet a porovnat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj to už vím :) , přehodit piny ? proto mi vcera nesli ty obyc ledky v denním, proste se to nerosvítilo, dnes mi přijdou přesně ty co máš ty :-) nemohl by mi prosim nekdo napsat strucne co mam kde prepinovat ? mlada je eletrikar tak pro ni to nebude problem jen potrebuje vedet kde presne :-) kdyztak sz treba, dekuju moc ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už je mám na autě a je to nádhera :-) stačilo štípnout dráty k žárovce a přehodit je , naletovat a už to krásně svítí, fotky z montáže mám u sebe ve vlákně kdyby někdo chtěl vidět jak na to :-) celkem jednoduché, přikládám jednu fotku zbytek u mě :)post-39672-0-22391000-1309529602_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přepinovat se to teda nedalo, je to cely zality, nedalo se tam dostat, konzultoval sem to se skodou a samy mi rekli, že se to musi stipnout a v nicem neni problem, nema to absolutni vliv na nic ;-) tudiz o zaruku se bat teda nemusim ;-) jinak porad to sviti jako divi, zadny problem :) ted sem tam byl na navsteve, divili se ze to neukazuje chybovou hlasku :smich: a rikali ze je to moc pekny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přepinovat to jde nic zalitý není vytáhne se pojistka PINu a pinovačem se to krásně vystrčí.

To že ti teď řeknou že to nemá na nic vliv neznamená že jak budeš řešit nějakou reklamaci ohledně elektroniky tak že si na to nevzpomenou :prc:

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wejw : To sis přidělal fakt DOST práce jak kong píše... je to práce na minutu (necelou lol ) a ŠA má jen jeden legální způsob opravy , myšleno tím spojení dvou drátů a sic za pomocí hermetických mačkacích spojek které se po zmáčknutí a ohřátí smrsknou vyteče lepidlo a tím se spoj stane hermetickým... pokud to máš tak tak při případné reklamaci nebude problém, oni jak maj něco zaplatit tak se chytaj všeho jak tonoucí.... :aggressive::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda, já když to viděl, tak jsem chtěl napsat svůj názor, který se prakticky ztotožňuje s piskotem a KoNGem, když pominu to, že Tě na to dostane kdejakej blb v modrý uniformě tak výslednej efekt asi fakt není úměrnej vynaložený námaze a že určitě nějaká byla lol . Měl jsem v ruce čipy z nový Q7, každej má svoji optiku a vzadu jakýs pidichladič (někde už o tom psal i ekkar) aby se ten výkon chipu spolehlivě uchladil, bohužel mi nezůstaly za nehty :smich: Takže srovnávat toto s náskokem díky technice FAKT nejde......Ale jak tvrdí klasik...... proti gustu , žádný dišputát :palec2:

Editováno: , autor: Jikra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jako denní svícení sem stim vůbec nepočítal.. fakt, že to na to osvícení auta za dne je toho světla fak malo..

PS: ted sem se poustil do osviceni zavazadlovyho prostoru ledkama :) pak me napadlo zkusit dat i nejaky pod d¨nastupni dvere.. a spojit to nak aby se to rozsvicelo jen při otevření

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šoupnul ty očekávané 27 x 5050 SMD LED do denního svícení... no, abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude svítit trochu míň. :D Neřekl bych, že oslňují, jen mají dost "plné" světlo... ještě pouvažuji nad slabšími...

Montáž probíhala naprosto v pohodě, střihat a pájet drátky se mi nechtělo, nikdo neví, co se pak podělá atd... a je to nové auto, tohle je na mě psychicky už moc velký zásah. :D Tak jsem přepinoval, otázka 2 minut obě světla, pokud by někdo nevěděl jak na to, tak mu to udělám (přepinování :) ).

Ještě vyfotím za denního světla, což je u denního svícení podstatná fotka. :) Ale v šeru garáže svítí dost, jen vyvážení bílé je na draka - z venčí světlo "pod mrakem", nad hlavou zářivka a ve světlech diody a nebo jen tma a diody a to taky není ideální, na ruční vyvažování bílé jsem neměl s sebou věci... no, jako ukázka snad stačí... Další foto dodám ze dne. :)

post-868-0-58306700-1310714578_thumb.jpg

post-868-0-53299600-1310755863_thumb.jpg

post-868-0-95968100-1310755989_thumb.jpg

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...