Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

Yofresh25: S montáží ti moc neporadím, já je chtěl dávat do natáčecích světel v F2 a tam se téměř nevlezla. Každopadně pokud by se mírně upravila ledka, šlo by to bez problému. Problém je v upínání do patice, kdy bud musíš vyrobit nějaký mezikus a nebo celou ledku rozebrat, aby si přes ní přetáhnul upínací plíšek a pak ji zase složit. Každopádně ve světle jsem to na zkoušku měl. Světla bez natáčení jsem neviděl, ale hádám, že tam bude více místa, takže tam by montáž mohla být snadnější a mohlo by jít ukrýt vše do světla.

Ledka se zapojuje jen připojením konektoru do klasické H7 patice co je ne normální žárovku.

 

kecka: pokud je budeš chtít, nechám je za polovinu.. Kupovány za 1400,-, takže za 700,- klidně.. ale kdyžtak napiš zprávu, ať to neřešíme tady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem koukal od patice ke gumove krytce je cca 4cm a to natáčecí nemám tak ten chladič by se tam asi nevešel. 

A další je ten zatracenej plíšek místo klasického péra co drží žárovku. Takže přichycení bude problém.

Achjo už jsem byl rozhodnutý ze si je koupím. Přikládám fotku toho plíšku. 

2017-02-09 21.00.59.jpg

2017-02-09 21.01.21.jpg

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten plíšek si myslím není vubec problém. Já dělal na pokus k sobě z 0,8 mm hliníkového plechu kolečko s 2 packamy na přichycení ve stejném místě jako originál co máš na fotce jen s tím rozdílem, že tam byl výřez pro nasunutí ledky. Hotový plech byl ve tvaru "-U-".

Co se místa týče, tak ho tam máš daleko více. U mě je cca 2 cm mezi zapojeným konektorem klasické žárovky a gumovou zátkou. Kdy chyběl tak centimetr aby tam ta zátka držela. Takže pokud tam máš 4 cm, vešlo by se ti nejspíš do světla vše i s kabelama ;) .

 

@Ne Dy Ano dávali se jak na Face modely tak i na před Face modely za příplatek.

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 4cm jsem měřil ale když byla žárovka s konektorem venku od konektoru k ty krytce to mam taky ani ne 2cm tak to bude asi stejné.

Jinak by možná bylo lepší koupit nový držák a upravit ho aby jsi měl k dispozici 2ks pro zpětnou montáž klasické žárovky.

Stojí 60 Kč  https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941621-pruzina-pridrzna-skoda-21911.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2017 na 23:44, Galvi napsal:

Ten plíšek si myslím není vubec problém. Já dělal na pokus k sobě z 0,8 mm hliníkového plechu kolečko s 2 packamy na přichycení ve stejném místě jako originál co máš na fotce jen s tím rozdílem, že tam byl výřez pro nasunutí ledky. Hotový plech byl ve tvaru "-U-".

Co se místa týče, tak ho tam máš daleko více. U mě je cca 2 cm mezi zapojeným konektorem klasické žárovky a gumovou zátkou. Kdy chyběl tak centimetr aby tam ta zátka držela. Takže pokud tam máš 4 cm, vešlo by se ti nejspíš do světla vše i s kabelama ;) .

 

@Ne Dy Ano dávali se jak na Face modely tak i na před Face modely za příplatek.

 

Tak jsem si to dneska změřil a cca od konektoru ke krytce to je taky cca 2cm  a od toho plíšku ke krytce cca 4,5 cm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
před 2 hodinami, pejcoch.j napsal:

Poradili by jste mi prosím nějaké led žárovky do denního svícení které se nemusí přepinovat ?

 

Já mám dvě tyhle a plná spokojenost http://www.autoplay.cz/led-led-zarovka-12v-24v-21w-ba15s-super-smd-led-bila-s-canbas-zarovka-12v-24v-21w-ba15s-super-smd-led-bila-s-canbas-p37814 ale jsou i levnější https://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovky/patice-ba15s/zarovka-4-smd-led-12v-ba15s-s-rezistorem-can-bus-r-s540636252/?h=1&utm_source=sklik

Editováno: , autor: Misa.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem původní osvětlení SPZ za toto ledkové: https://www.autodilyjimo.cz/led-osvetleni-spz-vw-golf-iv-golf-v-bora-variant-p12310

Je určený mj. na fabii combi 1, ale pro použití na fabii combi 2 se musí vnitřní rámeček trochu zúžit, asi o 1,5 mm.

Jinak tam sedne pěkně, svítí taky pěkně a hlavně je homologované.

IMG_5222.JPG

IMG_5226.JPG

IMG_5228.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po první jízdě ve tmě jsem tam vrátil původní světýlka se sufitkou.... Na můj vkus ty ledky svítily příliš, osvětlovaly i prostor za autem.

Pro ty ledkový jsem ale našel jiný využití a to osvětlení zavazadlovýho prostoru. Připojovací zásuvka je stejná , jen otvor v tom plastu se musí trochu rozšířit.

Jo a taky se musí zapojit paralelní zatěžovací odpor, který byl součástí balení, protože bez něho při zavřeným kufru ty ledky úplně nezhasnou - pořád trochu svítí.

Výhledově namontuju to druhý světlo na druhou stranu kufru.

 

IMG_5235.JPG

IMG_5230.JPG

IMG_5234.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dobry den, potreboval by som poradit ohladom hmloveik. fabia 2 facelift. Koluje tu po fore obrazok komplet svetiel ale to je MR 2010. a pri hmlovkach je tam napisane:

klasicke hmlovky: 12V/51W

corner hmlovky: 12V/35W

Mna vsak zaujima denne svietenie

tu na fore bolo niekde spomenute, ze su ziarovky denneho svietenia rovnake ako v zadu pre spiatocku, brdy, obrysky..TEDA VSETKO 12V21W(P21W) patica BA15s. Tieto svetla mam obejdnane-cize uvidim ci budu pasovat

Lenze ja mam v hmlovke este 3 ziarovku a to vobec netusim aka to je, aka je tam patica, a na co vlastne sluzi-vsimol som si ze svieti spolu s dennym svietenim naraz.-vedel by niekto poradit a vysvetlit zmysel tejto ziarovky?

image.thumb.png.36b3ac0979d18d22176e716865c49405.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za odpoved-ja som sa na to pozeral a toto ma tiez napadlo,len som nevedel ako eliminovat to pripadne zrkadleniea  hlavne obrazok hmlovky monte carlo kde nie su ziarovky ma celkom presvedcil, ze tam naozaj idu az 3 :D kazdopadne dakujem teda za vysvetlenie, ked mi dorazia ledky  z aliexpresu tak to uvidim sam :-)

image.thumb.png.045545482a0d78309ccd453f6ec6a74c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ledky dorazili, v SPZ mam nove uz cca dva tyzdne-foto doplnim do prispevku neskor. Kazdopadne dnes mi dorazili aj pre denne svietenie.

Ledky pre denne

Vymena velmi jednoducha.

1. netreba demontovat plastovu mriezku vedla svetiel, staci zobrat hocaku zakaznicku kartu z obchodu ktoru moc nepotrebujete a vlozit ju do stredu medzery zo sirsej strany svetla.

2. treba kartou spravne zatlacit, aby sa uvolnil locking part, co drzi svetlo, potom staci zobrat plochy srobovak , svetlo trochu podobrat a nasledne ho rukou bezproblemovo cele vyberiete

3. Vymenite ziarovku, otestujete ci svieti, ci nehadze ziadnu chybu

4. spatna montaz je trochu narocnejsia-na konci uzsej(vonkajsej) casti svetla je este vycnievajuci plast, ten sice treba ako prvy spravne napasovat ale zaroven su po celej hornej aj dolnej casti mensie zasuvacie plastove blbosti, ktore sa musia zapasovat do protikusu-cize nastavit si roh ale zaroven hned zapasovat prvy horny plast do protikusu, pokracovat so zasuvanim vrchu az k sirsej casti svetla. Spodok sadne sam. Ak sa zda vsetko OK, staci uz len zatlacit na hlavny locking part a ak to cvakne a svetlo sa nehybe, je vsetko OK.

 

Svetlo je fajn, ani slabe ani žiadny stroboskop. Je to proste imidžovka. Pri pohlade z predu sa zda, ze je velmi silne, ale pri foteni a pohlade zo zadu je vidiet, ze svetlo naozaj nie je extremne silne.

 

Vela zdaru s vymenou, foto v prilohe.

20181003_185551.jpg

20181003_184742.jpg

20181003_184737.jpg

20181003_184732.jpg

20181003_162938.jpg

20181003_161219.jpg

20181003_161212.jpg

20181003_161206.jpg

 

20181003_161101.jpg

20181003_160837.jpg

20181003_160803.jpg

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdar pani. Chcel by som sa opytat ci mi viete poradit aky odpor by mali mat ledky aby nevyhadzovali chybu ziarovky. Kupil som si male ziarovky do zadnych obrysovych svetiel a vsetky co som kupil (pre istotu viac druhov od viacerych predajcov) vyhadzuju chybu vypalenej ziarovky. Ziarovky svia dost dobre ale s chybou. 

Dik za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...