Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

E1., neviem ci je nieco lepsie. Su tam Cree cipy, vykon dostatocnych 20W. Toto a parkovacky su jedine sady, ktore nemenim odkedy su v aute...nie je potreba

Tu je jedna foto z rana, 5:40 cca. Nebyt policajtov, vyssieho umiestnenia a ze mi nesvieti pri dennom zadok, tak by sa s tym dalo mozno aj jazdit

01d7b900099c3aea74922a6b36496d91.jpg

--

Z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nájsť nemám problém, ide mi o to, že chcem osvedčené. A pokiaľ viem, chlapci tu tie LED skúšajú na bežiacom páse, tak asi budú vedieť poradiť aj konkrétny typ. :)

tieto mam ja v dennom svieteni a svieta velmi dobre. pekne jasno aj za jasneho slnecneho dna. http://www.ebay.com/itm/161876728259?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=460844767655&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal som trocha študovať rôzne Cree LEDky a ich označenia. Záver je taký, že je nemožné kúpiť LED "žiarovku" na základe parametrov, lebo jednoducho nikdy nie sú uvedené všetky parametre. Je síce fajn vedieť, že napr. Cree XB-D sú lepšie ako XP-E alebo XP-E2, ale keď jedna LEDka bude mať Bin Q5 a druhá oproti tomu R5, tak sa môže stať, že tá papierovo slabšia bude svietiť lepšie. Aspoň čo sa týka lúmenového výkonu. Samozrejme to, že o aké Bin sa v danej "žiarovke" jedná, nie je takmer nikdy uvedené. Najhoršie je to, že predjacovia často neuvádzakú ani to, že akým typom LEDky je daná žiarovka osadená, napíšu iba 1x 5W Cree LED + nejaký počet 5050-ok a podobne z čoho sa nedá nič vydedukovať. Takže iným spôsobom ako pokus/omyl sa nedajú nájsť dobré LED žiarovky. No nič, idem zaľahnúť a cez nočnú už niečo objednám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Cau, u obou fabii jsem jiz vymenil vsude zarovky v interieru a spz a ted kdyz mi prisla zarovka na vymenu do kufru u F2, pri zasunuti ledky jiskreni a smrad. Musela odejit dioda co je uzarovky. Ale proc?? Proctam vubec je?????

Takze kdyz jsem zkusil dat zpet zarovku,uz nesviti...

Jinak jsem z Pce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDka takovou spotřebu nemá, spíš tam jde o to, že při zastrkování tý nový "žárovky" na místo jsi nevědomky něco zkratoval a proud tekl přes tu diodu - ta samozřejmě vydrží jen omezenej proud, 1N400X je třída pro proud 1A (poslední číslo 1 až 7 udává skupinu odlišenou závěrným napětím). Jak se u diody překročí ten její konkrétní proud Imax, dioda se "sčoudne" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Její funkci obecně popsat můžu - odděluje od sebe elektrický obvody = zabraňuje elektrice projít do obvodu, kam může jen za určitech okolností, ale odkud má další obvod napájenej ještě odněkud odjinud dostat napětí vždycky, když dojde k aktivaci toho prvního obvodu. Neboli žárovka má svítit vždycky, když se sepne spínač A, ale taky se má dát rozsvítit spínačem B - a přitom se ale už nesmějí aktivovat další spotřebiče, který zapíná spínač A. Kdyby tam bylo tvrdý propojení, budou všecky spotřebiče reagovat stejně na A i na B - když tam je ale dioda, budou reagovat jen ty, na který ta dioda pustí napájení.

 

Ale abych mohl říct co konkrétně odděluje ta jedna 1N4007 v kufrový lampičce, to bych musel mít schéma elektroinstalace auta a čas na jeho proštudování.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máte za žárovku v couvacim svetle? Opravdu vám staci ta obycejna ktera nic neosviti? Mate nějake rozumné led ale ne lednu za 500 korun. A jaky tam je typ zarovky? Dekuji

http://m.aliexpress.com/item/32410769655.html

co říkáte na tuhle led. Bude pasovat do zpátečky? Dekuji

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se bojim ze u 50W by to sklíčko mohlo prasknout ne? Přeci jen to už je o dost větší odběr než je nastaveny původní. Ta led žádné teplo nevytváří . Navíc je uuž jen 55w. Byla by lepší než ta led? Já bych rád co nejvíce světla ale ne aby prasklo sklo.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Já zatím nechal objednat tu kterou jsem tady posílal. Je nejlevnější a má 2 ledky vepředu. Určíte fo bude lepší než ta bludicka co tam je ted. Podle fotek sviti pěkně. Uvidíme jaka bude. Za 135 korun se to da.

 

 

Tak update.. potřebuju asi nové ledky do SPZ protože už mě zase začaly blikat. Je to strašné. 1. odešla do týdne, druhá taky a třetí vydržela sotva 2 měsíce a to svítím jen v noci .. Kupoval jsem je v ostravě v autodoplnky.com mají tam čím dál větší šmejdy. Kdysi jsem tam koupil 2 ledky a svítily 2 roky bez probliknutí ve dne i v noci .. Nyní jsem objednal z číny nějaké ale vypadaly dost podobně. Tak snad něco vydrží a byla to jen vadná série.

 

Jinak by mi někdo nedoporučil osvědčené označení LED čipů? Které svítí nejdéle.. V práci máme LED světla nové a taky každou chvíli reklamace. Hrozné.

 

A jak je vlastně řešeno to šroubování světýlka do karosérie? To drží v gumičkách? Já jen proto že každé 2 měsíce to rozdělávám aby mě to časem neodešlo úplně a nedrželo ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označení chipů nejde říct (defakto je to na jedno brdo a o značku nejde). Jde ale o kvalitu. Četl jsem někde krásnej článek o tom jak se diody vyrábí. Jak jde o "silikon" nebo co to je okolo jednotlivých anod a katod. Také o obal (keramika, plast....) Vše ovlivňuje jak vyzařované světlo tak chlazení (a tím životnost LED). Respektivě při koupi LEDky po netu človek nepozná co mu dojde (a i osobně je problém určit jak kvalitní LED diody jsou). Mám doma teď asi 1200-1500 LED (asi od 170 různých prodejcu z EBAY). Bavím se tím že lidem předělávám osvětlení do LED. Tim párem mám už plno diod, paticí i technologii odzkoušených. Ale poznat která dioda je kvalitní a která po měsíci bude blikat je prakticky nemožné. Lehké náznaky vidět jsou (velikost Anod, katod...) ale nic specifického (nejlépe jdou poznat LED pásky) ale samotné LEDdiody nikoliv :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem po delší době tady na fóru a sonduju co je nového :). Ja na svém roomteru zkoušel LEDky snad všude po dobu asi 2 let... je pravda, že osvětlení kabiny a kufru, kam jsem dal i LED pásky funguje bez problémů. Dal jsem tam LEDky s odporem ( can bus). To s LEDkama do zadních a předních světel to bylo horší. Vydržely tak 2 - 3 měsíce a pak začaly jednotlivé Ledky zhasínat, až jsem koupil opět klasické žárovky, které vydrží cca 2 roky ve světlech vpředu i vzadu. Je pravda že jsem koupil ještě přepěťovou ochranu od Wurtu. Důvod byl LEDky v hlavních světlech, ale ty svítily výborně jen přes den jako denní svícení, v noci a za deště nepoužitelné. V hlavních světlometech teď mám HIDky 4300k... Jsem po technické a několika policejních kontrolách a nikdo si toho ani nevšiml :) Od namontování HIDek ( větla H7 bihalogen) konečně vidím :) . Jo Ledky jsem zkoušel všemožný... od levnějších z ebaye až po drahé CREE LEDky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mohl by mi nekdo říct prosím k čemu je tam ten plíšek? :D po urputném a nervy drásajícím boji jsem ho sundal nakonec a zpátky jsem ho nevracel, ale zajímalo by mě jestli tam má nějakou praktickou funkci. Jediné co mě napadlo byla ochrana plastu části kufru před vyzařovaným teplem od žárovky. 

DSCN5756.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...