Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dnes mi prišla žiarovka do spiatočky. Konktrétne táto TULINK. TO čo tam píšu tú watáž to je hovadina, v skutočnosti je to len 1/10 toho čo tam píšu, keď som to dal na stabilizovaný zdroj pri 12V to odoberalo prúd cca 0,7A takže tak. Ale svietí to podstatne lepšie ako klasická žiarovka.

Ešte som kúpil aj do kufra LED svetla TULINK. A tiež svietia lepšie ako žiarovky dokonca lepšie aj ako LEDky čo som tam mal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎1‎.‎12‎.‎2016 at 19:16, marfan napsal:

Dnes mi prišla žiarovka do spiatočky. Konktrétne táto TULINK. TO čo tam píšu tú watáž to je hovadina, v skutočnosti je to len 1/10 toho čo tam píšu, keď som to dal na stabilizovaný zdroj pri 12V to odoberalo prúd cca 0,7A takže tak.

Nejde náhodou o svítivost a ne o odběr proudu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svietivosť je v jednotke kandela, svetelný tok v lumenoch, výkon je vo VA=W  takže keď tam píšu 80W tak predpokladám , že to bude mať pri 12V odber cca 6,5A. 

 

Ale svetelný tok v lumenoch je tuším okolo 850lm takže oproti žiarovke je to asi dva krát viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zabudni na to! Svetelný výkon to má akurát tak na papieri, ale po prvej jazde v daždi zistíš, že nič nevidíš. Optika svetlometu k tomu jednoducho nie je prispôsobená. Tu môžeš vidieť porovnanie s normálnou žiarovkou.. Svetlomet s LED svieti zle, a k tmu má aj polovičný svetelný výkon.

 

16 ročná H4 Tungsram žiarovka
5904358_362096085bd9a5ce811ebeba19ff6332

1. H4 LED

6018684_b9892c1d4dfa147593b1c3d6c95b491a


2. H4 LED

5098690_9843915b70efe417daed5d75d87cdc5b

 

Keď chceš za každú cenu lepší svetlomet, tak môžeš použiť HID sadu, ale iba do projektorového svetlometu!
Druhá možnosť je retrofit, kedy sa mení kompletná projekčná jednotka/optika za takú, ktorá je pre výbojkové zdroje svetla optimalizovaná. Tu je háčikom cena, lebo základná prerábka začína na cca.300-350 €, ale ak už chceš niečo naozaj dobré, tak si hneď cez 500 €. Za tie prachy to ale bude svietiť ako svetlomety najnovších prémiových značiek. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to len čiastočná pravda. Takto svietia len lacné čínské LEDky za 5 USD so svetelným tokom 500 lm. U klasickej halogenovej H4 sa svetelný tok pohybuje okolo 1500 lm. Preto treba hľadať LEDky s takýmto svetelným tokom, ale cenovo je to trochu inde ... napr. táto by mala mať až 8000lm, ale či je to pravda ? ...

 

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-C8-H4-H-L-Car-LED-Headlamp-Bulb-Head-lights-Replace-Xenon-Headlights-16000lm-9V/32774577564.html?spm=2114.40010308.4.107.bbZNLP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H7 Led žárovky svítí ve světlech s čočkou docela obstojně.. Viz má zkouška, kde je vidět porovnání s klasickou H7 žárovkou od Osram se zvýšenou svítivostí. Ledky mám doma, kdyby někdo chtěl, jen jsem je vyzkoušel, za rozumný peníz pošlu klidně dál :D  Do natáčecích světel jejich montáž není bohužel možná :(

 

DSC_0755.JPG

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, taky mam projektory čočky ve fabii, svitivost je mizerna. Tyhle H7 led vypadají vážně zajímavě, jak je to s montáží? Jak se napaji? Konečně možná rozumné řešení totiž, jak něco vidět na cestách. 

Editováno: , autor: Yofresh25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Galvi napsal:

H7 Led žárovky svítí ve světlech s čočkou docela obstojně.. Viz má zkouška, kde je vidět porovnání s klasickou H7 žárovkou od Osram se zvýšenou svítivostí. Ledky mám doma, kdyby někdo chtěl, jen jsem je vyzkoušel, za rozumný peníz pošlu klidně dál :D  Do natáčecích světel jejich montáž není bohužel možná :(

 

DSC_0755.JPG

Co je rozumná cena?? :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...