Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

Tyhle silikonové COB LEDky v červené barvě jsem koupil taky, plus ještě větší, výkonnější variantu, kdyby ta menší nestačila. Svítí to do růžova a obecně nic moc. Asi jsem měl přehnané očekávání. Nakonec jsem nechal obyčejné žárovky, protože s nimi vypadá světlo líp. :(

 

Keso 8: Jestli chceš protopit těch 5 - 8 ohmů SMD rezistory v patici, připrav si rovnou hasičák. Předřadné odpory mají smysl tam, kde potřebuješ vyšší svítivost LEDek a zároveň půjde odpor uchladit, což v T10 patici zašpuntované silikonovou zátkou rozhodně nepůjde.

 

Jestli chceš mermomocí mít v obrysovkách LEDky, vypni pro ně kontrolu žárovek.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 godzin temu, Keso8 napisał:

Díky. Je zaujímave že tieto ledky v dennom svietení nerobia problémy na to aké sú jednoduché. Musím ich aj ja skúsiť. 

 

Ja asi nemam chybu. Ja mam dodělane denni sviceni a mlhovky. Sviti mi všechno jako denni sviceni:D

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Má niekto skúsenosť s týmito sklenými rozptylovými ledkami viď foto vo svetlách ako obrysovky,hlavne v ZADNÝCH.Teraz používam tie 5-diódové,no chcem tam dať tie sklenné rozptylové ,keďže som sa dočítall že tie smd odpadávajú do svetlometu.

Bude to dostatočne svietiť v zadných svetlách?

LED do parkovačky.jpg

w5w rozptylová.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomus už mám nejaké objednané keď dojdu a skúsim ich hodím nejaké info. 

 

Kimmi zdar,

tie vrchné neodporúčam. Skúšal som ic v predných svetlometoch vďaka teplu od hlavných žiaroviek sa normalne rozpadly jak povolila pájka a v zadných vplyvom otrasov prestali v celku rýchlo fungovať jednotlivé moduli lebo sa potrhali spoje. nemajú kvalitné spracovanie. S tými spodným zatiaľ nemám skúsenosť.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Caute, kupil som tieto LEDky do dennych svetiel: https://www.ebay.com/itm/2X-LED-Car-White-Bulbs-BA15S-P21W-1156-Backup-Reverse-Light-12V-33-SMD-5630-5730/392338978460?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649#rwid

problem je ze po zapojeni sa nerozsvietia, skusal som ich aj otocit a nic, vie niekto v com by mohol byt problem? Roomster FL 2014

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juraj: Přeštípnout kábliky, přehodit a spájet by bylo taky řešení, ale takové barbarské. Lepší by bylo je vypíchnout z objímky a nebo z konektoru co vede do světla. Ale podrobnosti ti nepovím. Ale chce to hodně šikovnosti a nějaký vypichovák.

wirer: O nutnosti přepólování jsem to četl někde tady, možná i tomto vláknu. Už nevím. Ale je taky možné, že některé LEDžárovky mají v sobě můstek a nezáleží na jejich pólování, stejně jako u žárovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...