Přejít na obsah

samozatmavovací vnitřní zrcátko


Tom_F

Doporučené příspěvky

pokud by se nechala klec a kloub z OII tak je možnost napasovat pouze nožičku z fabie, zde podle mě nebude ale tolik materiálu na dostatečné přichycení. proto jsem zvolil možnost napasovat na původní plast zrcátka a jeho klec šedý plast s klecí z fabie.

Právě proto, aby byl kloub z FI na stejné pozici a nepřekážela noha při natáčení zrcátka

Takže myšlenka je napasovat dvě klece dohromady tak, aby vše pasovalo do zadního plastu zrcátka z OII

zkoušek jsem si to malovat. Modrou barvou je plast zrcátka OII, oranžovou je klec z OII a zelenou klec z FI.

ve výsledku by nemělo být naprosto nic vidět. funkčnost kloubu bezproblémů a nožička použitá z FI

post-17099-1233641041_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotek, co jsi posilal vyse, je videt, ze je tam celkem 6 dratu. Pro zakladni zapojeni staci 3 draty.

Zapojeni je nasledujici (barvy dratu na konektoru v nozicce zrcatka)

pin 1. + (bila)

pin 2. - (cerna)

pin 3. zpatecka (seda)

pin 4. bocni zrcatka (zluta)

pin 5. bocni zrcatka (hneda)

pin 6. stropni svetlo (zelena)

Piny 1, 2, 3 jsou pro funkci nezbytne, pin 6 je na deaktivaci zatmaveni pri rozsviceni stropni lampicky (pri pouziti lampicjy je supa). Piny 4+5 nevyuzijeme, na nase bocni zrcatka nejsou zatmavovaci skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, díky za popis. ještě bych se zetal jestli by jsi nemohl trochu rozepsat o té lampičce a napojení na ní. Jak se to psvědčilo v praxi. má smysl to zapojovat, případně kam se to napojí?

je na to potřeba jiná lampička s nějakým vstupem? v autě mám lampičku se dvěma čtecíma po stranách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem vcera taky zase zapracoval. Zakytoval jsem diry, sktriknul do barvy, sesadil dohromady... zatim nemam zapojene draty, nevim, jestli bude ten kablik stacit. Finalni secvaknuti tak bude az po propojeni kabelu a overeni, ze zrcatko fakt funguje .

post-19123-1233931839_thumb.jpg post-19123-1233931851_thumb.jpg post-19123-1233931856_thumb.jpg post-19123-1233931862_thumb.jpg post-19123-1233931867_thumb.jpg

Editováno: , autor: mpavlik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkné :palec2::palec2::palec2: , jsem zvědav jestli se mi také podaří

přemýšlím o tom jak povedu kabel od zrcátka pod stropnici, tak aby vedl naprosto rovně a pevně ke stropu. zatím mám jen myšlenku jak to provést, ale zatím má dost práce se samotným zrcátkem,

klec mám napevno slepenou a chystám se zatmelit díru v nožičce. budu volit nejspíš celo šedou variantu zrcátka.

kabel musí být na konektoru odpojitelný u stropnice v případě nutnosti zrcátko sundat.

U tvé varianty mě překvapilo jen použití origo konektoru. Myslíš, že se s ním vejdeš pod stropnici bez nutnosti jí sundávat??

Steně tak, že jsi v nožičce nepoužíval bužírku kabelu, aby byl samotná kabel odolnější. On se ti tam celý nevešel? já používal průměr cca 5mm kabel včetně izolace.

Stejně tak jsem zvědav jak bude držet sponka na kloub, jestli i po sundání bude po montáži dostatečně pevná a 100% svírat kloub po secvaknutí.

Škoda, že tuhle úpravu neřešilo víc lidí, aby bylo víc poznatků, nebo alespoň nápadů, které mě třeba nenapadají v průběhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proběhlo první zapnutí, vše běhá jak má. přechod do zatmavená trvá cca 5 vteřin. Měřil jsem i odběry a je to naprosto zanedbatelné. v klidu 2 mA a při zatmavování chvilkově 10 mA.

Zatím jsem nevypátral jakou funkci plní zapnutí zpáteček. podle mě je to jako blokování zatmavení. Na ten vodič se připojuje +12V ze zpáteček ???

Jinak nožička je nastříkaná a co nevidět začnu skládat komplet zrcátko :palec2:

Editováno: , autor: Tom_F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je pekny, no skoda ze jsem to nevedel drive, ze existuje s kompasem..... ted uz to ale predelavat nebudu :)

K tomu zapojeni. Plus od zpatecky je tam proto, aby bylo pri couvani v noci alespon trochu neco videt. Po zarazeni zablokuje zatmavovaci rezim - uvede do pruhledneho stavu. Spis to bude mit vyznam hlavne kdyz budou i stmivaci bocni.

Na 6tem pinu to funguje podobne, akorat jinou polaritou napeti - ukostreni zpusobi zablokovani zatmaveni. Kdyz rozsvitis stropni lampicku, tak aby se to zrcatko nezatmavilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navod rika:

post-19123-1234288853_thumb.jpg

Je to z navodu na Supa. Zajimave je, ze mam udajne zrcadlo ze Supa, ale zadny tlacitko ani LEDku tam nemam. Kolegove co maji Octavku Scouta, nebo Seata Alhambru to tlacitko maji... tak nevim co to mam za hybrid. No hlavne ze funguje.

Editováno: , autor: mpavlik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám prosbu, hledám nejvhodnější místo pro připojení zpáteček. v DP jsem našel, že obě couvací svěla jsou navzájem spojena. vše je vedeno černo/modrým vodičem, ale už jsem nedohledal jestli pravým nebo levým prahem apod.

nemůžete mi poradit kde by to bylo nejpřístupnější? Nechce se mi tahat kabely až k zadním světlům, přece musí existovat snažší přístup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace!! Pres vikend s tim mozna take pohnu. Koukal jsem do schematismu a zapojeni je takove: z pojistkovky vede drat do konektoru v delici stene, v motorovem prostoru pak ke spinaci zpatecky a zase zpet do konektoru v delici stene (do faceliftu modry konektor) a odtud cerno - modrym dratem do zadnich svetel. Podle me, by ten kabel mel vest ve svazku v prahu na strane ridice. Zkus hledat tam (sundat spodni kryt palubky u ridice, vyndat BSG a pojistkovou skrin a tam nekde....)

Editováno: , autor: mpavlik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...