Přejít na obsah

XENONY


profor

Doporučené příspěvky

já bych to zatím neřešil...

to je samý automatický náklon a pod. jenže se běžně dají potkat auta jedoucí s neseřízenými světlomety kdy jeden svítí do škarpy a druhý na přistávající letadla a případně ještě tací, kteří mají dálkové i ve dne a nebo pro jistotu nesvítí ani v noci...

proti tomu jsou seřízený HIDky úplně v cajku :)

Filo, to je sice hezky, jenze to bohuzel nikoho nezajima. Legislativa kolem xenonu je jasna, prestavba na ne jakymkoliv zpusobem zakazana a tim je to dany.

Podobny signaly z duveryhodneho zdroje o kontrolach zamerenych na xenonove prestavby jsou i z CR, takze ja na xenon s konecnou platnosti pecu (byt to mely byt origo xenony).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel máte pravdu, jelikož ještě letos na jaře nikdo z protijedoucích neblikal a teď už na to lidi přišli že to nejsou standartní žárovky a má to dost ostatních aut a každou chvíli si někdo blikne i když to mám úplně dole... a je jen otázka času kdy za to silniční hlídky začnou stírat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice hezký, že to máš úplně dolu (od doby co máš štelovák). Od té doby jsme jeli víckrát za sebou a oslňuješ jako prase. Kdyby to bylo v pohodě a ty jsi to NEŘEŠIL, tak proč jste s lewisem oba HRDINSKY zbasínali vaše bastly okamžitě po přejetí hranic do Německa. ;)

Prostě by vám měli sebrat techničáky a basta. To je celý. A pokutu na vás, na všechny dobytky co oslňujete. Paráda sám vidím a ostatní ať si blikaj. Mám PRASEČINU ve světle. Když jedu proti takovýmu PRASETI v noci, tak jsem rád, že vím kam jedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase nastal čas, kdy jezdím téměř jen za tmy. Jedeš po státovce nebo prdelní silnici, kde není nalajnováno. Patníky jsou jako noty na buben (takže skoro nejsou). Jsi rád že jedeš a pak potkáváš takovýhle VOLY a jsi rád, že nevymetě pangejt. Protože BLB proti tobě si svítí PRASEČINOU a je mu to u zadku, že se kvůli NĚMU můžeš ZABÍT.

Né každej bude na TOHLE nadávat za monitorem. Počkejte vy VŠICHNI oslňovači, až se jednou někdo otočí a pojede za vámi až do VAŠÍ ULICE před VÁŠ DŮM a rozmlátí VÁM HUBU.

Každýmu takovýmu bych přál potkat nějakýho takovýho rapla.

V dnešní době, kdy je dobrejch 30% řidičů nervózních za volantem jako sáňky v létě, to bude trvat chvilku a již brzyčko si půjdete nechat zadrátovat hubu.

A NA TO SE JÁ TĚŠÍM :) UPŘÍMĚ

Jako první věc, pak půjdete do garáže dát nazpátek starý dobrý halogeny.

A ponaučení: Každej, kdo má HID sadu by si teď měl jít opláchnout studenou vodou xicht, dát si facku a jít tu HOVADINU hodit do popelnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajéjé tady se někdo špatně vyspal...

mimochodem OII s xenama oslňuje taky jako prase a to tam má kdejaký vy vychvalovaný čidla

ano, zhasli protože 4 natuněný auta by byla moc snadná kořist, na dovče to auto ujelo 4.000 km po 8 státech Evropy a no problem :)

jo a jednou za mnou jel jeden maník až k baráku a ptal se co tam má, že to chce taky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se vyspal báječně :) lae už mám těch prasečích hidek plný zuby a PČR fandím, aby si na Vás smlsla. Když máš na takový kraviny, tak si zaplať pokutu :palec2:

Prdlajs, byli jste pokakaný platit pokutu v éčkách, to je to celý :)

(já bych ji platil taky, ale moje origo xeny by je asi neprovokovaly)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jak moc oslňujou origo xeny v octách, ale nějak jsem si nevšiml, že by to bylo tak hodně, samozřejmě, že proti halogenům je to něco jiného - ostřejšího, podobně jako halogeny ve fábce, ty taky svítí ostřeji proti jiným autům, ale je to v mezích,

a nejhorší na tom je, že to v mnoha případech ani nesvítí líp na cestu a slouží to k dohánění ega - mám xenoóóóny :palec2::punk:

p.s. Fílo, pokud považuješ xeny v octě za oslňující, tak někomu pujč svoje auto a nech ho jet za sebou, to teprve poznáš význam slova oslňující, věř mi, že tě to po 15km přestane bavit a zastavíš, letošní podzim je plný takových rádoby hid xeňáků, jezdím každý den ráno na delší trasy a je to otřes a PRASÁRNA, mimochodem, kolik jsi potkal ve světě aut s HIDkama za těch 4.000km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oslňovat může každý auto, chce to mít poštelovaný tak, jak to má být - na což ale spousta majitelů a uživatelů kaká. Pokud máš ale prasečinu dodělávku (čti výbojky v normál parabolách/ čočkách od rejžáků), tak ani po sklopení dolů to nebude ok, protože ta parabola/ čočka, ve který je místo žárovky výbojka, začne "fungovat" úplně jinak a ani to seřízení na 100% nepomůže...

Jinak proč se rozmáhá označení OEM výbojkových světel jako "xenony" a dodělávek jako "HID", když jde o jednu a tu samou technologii??? Akorát, že HID je víc uživáný v US a "xena" v Evropě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi udělám něco jako kamarád co má bmw, narval tyhle prasárny HID do mlhovek, do dálkovejch a když proti němu jede nějakej takovejhle vůl a oslňuje, tak mu to tam pošle taky. Věřte mi, že kombinace origo xenonu, k tomu xenon z dálkovejch a ještě z mlhovek je nesnesitelná. Bojovat proti blbům jejich oslňovací zbraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pozeram ze sa to tu rozjelo slusne .... tak ci onak mna by len zaujimalo potom ako sa to bude riesit, lebo mam pocit ze "dodelavek" je na nasich cestach dost a fakt niektorych ktorych vidim ze im to svieti kadetade tak fakt nech je to brane prisne ale ak ma clovek vybavene svetla Xenon technologiou podla mna by asi mali splnat nejake meratelne kriteria, ktore by mali byt stanovene bud vyrobcom auta a pripadne vyrobcom svetiel ... tieto nastavenia by sa mali rovnako dat skontrolvat na nejakej STK stanici ktora by mala overit ich spravnost nastavenia a aj to ci je instalovana sada v sulade s odporuceniami vyrobcu alebo predpismi o cestnej premavke. Na zaklade nejakych testov nastavenia a funkcnosti by sa mali vydat nejake certifikaty o prestavbe alebo pripadne moznost dat to po takomto "schvaleni" dat si takuto prestavbu zapisat do TP ... nieco podobne ako ked si date zapisat vacsi rozmer pneu a rafkov ktory v TP najprv nemate ... ale da sa to ... ak ak ich mate zapisane v TP ... nemate potom problem

Spet k svetlam ... Ak je legislativa, ktora upravuje pouzitie Xenon svetlometov na nasich cestach, takisto predsa by mali byt jasne stanovene a definovane normy pre pouzitie prestavbovych sad ... Tiez ale pochybujem o tom zeby origo vyrobca dal zelenu pre druhovyrobcu ktory by ich svetla modifikoval takym sposobom, kde by sa zmenila aj technologia pripadne dizajn a tym sposobom by sa zmenili hodnoty ci rozptylu svetla alebo svietivosti ... Takze vidim tu problem ci vobec origo vyrobca stanovi take podmienky pre svetlomety aby boli "BEZPECNE" ... pretoze casto sa toto chape ako Copyright ktory vlastni IBA prvovyroba....

Ale to sme uz asi zase niekde inde ... a pri dalsich problemoch ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se vyspal báječně :) lae už mám těch prasečích hidek plný zuby a PČR fandím, aby si na Vás smlsla. Když máš na takový kraviny, tak si zaplať pokutu :palec2:

Prdlajs, byli jste pokakaný platit pokutu v éčkách, to je to celý :)

(já bych ji platil taky, ale moje origo xeny by je asi neprovokovaly)

to víš, že nechtěl platit v éčkách :) navíc když jsem jel s neplatnou občankou o které jsem nevěděl že je neplatná... to by teprve byla prdel :help:

2 JaKr: bohužel nevím, jelikož v normálních zemích se přes den nemusí svítit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi udělám něco jako kamarád co má bmw, narval tyhle prasárny HID do mlhovek, do dálkovejch a když proti němu jede nějakej takovejhle vůl a oslňuje, tak mu to tam pošle taky. Věřte mi, že kombinace origo xenonu, k tomu xenon z dálkovejch a ještě z mlhovek je nesnesitelná. Bojovat proti blbům jejich oslňovací zbraní.

myslíš nějak takhle.....? :) hlavně mě nekamenujte jaká je to prsárna....mám origo xeny+xeny v dálkách a v těch mlhách no...ale dálkový přeci nepustím,když něco jede proti a mlhovky prostě nepoužívám v běžném provozu... lol:)

Jinak je pravda že se hodně rozmáhají HID v běžných parabolách...když jsem minule jel z HK tak byl celkem slušnej provoz a snad každý 30. auto mělo HID.. masakr... :feve: nejlepší je když je někdo má v nějaký 4x4 tak to už jako blikám no... :aggressive:

post-5242-1228551154_thumb.jpg

Editováno: , autor: najmis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...