Přejít na obsah

Přední ložiska


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Koupil jsem přední ložisko na Octávii - výrobce ITA GERMANY za 440,- Kč.  ;)

Netušíte, zda-li jsou kvalitativně srovnatelné např. s FAGem, který se údajně dává i do prvovýroby ?

no já musel měnit origo ložiska na 68k km, tak jakápak kvalita.... :angry::angry:

Hele na tech nasich cestach se ani nedivim, tady by nevydrzelo porad zadny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem přední ložisko na Octávii - výrobce ITA GERMANY za 440,- Kč.  ;)

Netušíte, zda-li jsou kvalitativně srovnatelné např. s FAGem, který se údajně dává i do prvovýroby ?

no já musel měnit origo ložiska na 68k km, tak jakápak kvalita.... :angry::angry:

Sice jsem dopad drobet lépe, ale taky žádná sláva..... levé 86tisíc km, pravé 108tisíc km. Sice mám letní 17" 225x45x17 a auto je snížené, ale tankodrom v ČR dá pořádně zabrat. Až budeme mít silnice jako v německu tak taky těch 200tisíc km vydrží :D

MK

Jinak jsem dal SKF. Sice jsou dražší, ale sehnal jsem je za pěknou cenu 1400kč/ks. Zatím najeto 166tisíc km a bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som menil obidve loziska naraz pri cca 180 000 km. Dal som tam SKF. Zatial spokojnost dalsich 60 000km. Ich zivotnost sa casto skracuje pouzitim vacsich diskov aj rozsirovacich podloziek.

Zeptej se Luke_288 a on ti potvrdí, že nemáš pravdu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guru ma pravdu za predpokladu ze -

a) ma kolo tak nizke ET, ci je pouzito rozsirovaci podlozky ze se zvetsuje paka na tehlici

B) je dane kolo tezsi nez originalne montovane disky (mnozne cislo je zamerem z duvodu zpravidla nekolika rozmeru disku a pneu)

Take je tu faktor tuzsiho podvozku - spousta podvozkovych "kitu" je spis snizovacich nez sportovnich. Tim padem kolo na nerovnostech vice odskakuje nez by melo. A to s sebou nese sve dusledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim tvrdsi podvozok a mensi profil pneumatiky, tym koleso viacej odskakuje a viac su zatazovane loziska aj capy a ostatne pohyblive ulozenia. Preto to aj skor odchadza.

A samozrejme podpisuje sa pod to aj kvalita lozisk dodavanych do prvovyroby. Niekomu odide lozisko aj po 30 000km a nema ani upraveny podvozok a ani nejazdi po dierach atd.

A tiez je dobre obcas nastavit geometriu, alebo aspon skontrolovat. Zly odklom kolesa urobi tiez svoje, si myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Ahoj budu měnit pravé ložisko předního kola. Máte někdo návod jak nato, nebo co vše mne může překvapit. Potom jaké ložisko koupit (odkaz by neškodil). Je třeba pak geometrie atd.? Moc dík :(

Zdarec, tak je to pěkná prácička! Každopádně to chce zručnost, dostupný lis, a nějaký přípravek na vytlačení ložiska, při vytlačení se zničí! Zůstane ti na náboji zbytek ložiska, ten jsem odbrousil rozbruskou a sekáčem! Pozor na kotouč ABS (pokud máš) a na čidlo! Zpět už jde v pohodě! Jinak tady máš odkaz na levné ložisko! A doporučuji vyměnit obě!!

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/loz...7da02617b0aca76

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
čus , vrčí mi pravé přední ložisko v kole. Co vše potřebuji na jeho výměnu ( nejlépe odkazy na potřebné díly) a zvládnu to v garáži nebo dát do servisu. Mění se jen ložisko nebo ještě další díly. dík :unsure:

Mění se jen ložisko a je potřeba sundat celej ten litinovej bazmek v kterym to je a chce to velkej lis a trochu zručnosti, jinak to není zas tak složitý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas až tak jednoduše bych to neviděl. Bez stahováku a jiných machrovin se to na koleně udělat nedá. Je třeba nejprve vytlačit starý ložisko. Z něj pak sundat dalším stahovákem vnitřní prstýnek ložiska. Nalisovat nové schlazené ložisko do nahřáté těhlice a zajistit segerovkou. Pak ještě nalisovat náboj kola do ložiska. Následně pak vše zkompletovat nazpět na poloosu, dotáhnout novou 12ctihranou matici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas až tak jednoduše bych to neviděl. Bez stahováku a jiných machrovin se to na koleně udělat nedá. Je třeba nejprve vytlačit starý ložisko. Z něj pak sundat dalším stahovákem vnitřní prstýnek ložiska. Nalisovat nové schlazené ložisko do nahřáté těhlice a zajistit segerovkou. Pak ještě nalisovat náboj kola do ložiska. Následně pak vše zkompletovat nazpět na poloosu, dotáhnout novou 12ctihranou matici.

Žádnej stahovák není potřeba, stačí velký kladivo a nějaká měkčí kulatina a vyrazí se to i bez stahováku, to samý při nalisování, větší lis a pár průměrů podle rozměrů ložiska a je to za odpoledne hotový...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas až tak jednoduše bych to neviděl. Bez stahováku a jiných machrovin se to na koleně udělat nedá. Je třeba nejprve vytlačit starý ložisko. Z něj pak sundat dalším stahovákem vnitřní prstýnek ložiska. Nalisovat nové schlazené ložisko do nahřáté těhlice a zajistit segerovkou. Pak ještě nalisovat náboj kola do ložiska. Následně pak vše zkompletovat nazpět na poloosu, dotáhnout novou 12ctihranou matici.

Žádnej stahovák není potřeba, stačí velký kladivo a nějaká měkčí kulatina a vyrazí se to i bez stahováku, to samý při nalisování, větší lis a pár průměrů podle rozměrů ložiska a je to za odpoledne hotový...

No koment. Nebyl jsi náhodou v rusku? Ti taky všechno dělají kladivem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas až tak jednoduše bych to neviděl. Bez stahováku a jiných machrovin se to na koleně udělat nedá. Je třeba nejprve vytlačit starý ložisko. Z něj pak sundat dalším stahovákem vnitřní prstýnek ložiska. Nalisovat nové schlazené ložisko do nahřáté těhlice a zajistit segerovkou. Pak ještě nalisovat náboj kola do ložiska. Následně pak vše zkompletovat nazpět na poloosu, dotáhnout novou 12ctihranou matici.

Žádnej stahovák není potřeba, stačí velký kladivo a nějaká měkčí kulatina a vyrazí se to i bez stahováku, to samý při nalisování, větší lis a pár průměrů podle rozměrů ložiska a je to za odpoledne hotový...

No koment. Nebyl jsi náhodou v rusku? Ti taky všechno dělají kladivem.

Ne nebyl, co jako myslíš? To myslíš že tomu nějak uškodíš? Když je to ložisko stejně na vyhození tak co? :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, já se lekl, že by jsi narážel i nový ložisko kladivem. Starýmu ložisku je to fakt jedno. Taky jsem ho opatrně vyrážel, těhlici jsem si podložil a přes vysoustruženou podložku bim, bim - až padlo na zem... Nový věci jsem ale pěkně lisoval.

Tak promiň, ale takový prase fakt nejsem abych narážel nový ložisko kladivem...pěkně pod lisem a jde tam jak po másle, ani chladit se nemusí... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...