Přejít na obsah

Pískání/houkání TURBA 2.0 TDI PD 103 kW


DJ_Dee

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den, mam O2 2.0 DSG a při sešlápnutí a puštění plynu mi hvízdá v motoru. Je to zvuk jako když v dálce houká sanitka. Setkal jste se s tím někdo? Doufám, že to je jenom turbo. Děkuju za odpověď.

Editováno: , autor: ruzaman1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak koukám, že nejsem jediný... mám týden nové turbo, výměna po totálním rozsekání po 173 K. Předtím mi nepískalo a teď dělá jako divý :( Pořád mám strach, že jedou policajti nebo sanita...asi se zkusim optat, jestli by mi ho nevyměnili, docela mě to štve :( Musim pak jezdit s radiem víc nahlas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted si na toto pískání začal stěžovat brácha u jeho OII 1.9TDI....a fakt to zní jak nějaká sanitka apod......mě to do ted nedělala ještě žádná OII,tak jsem tak nějak pořád něvěděl,ale co mě s tim o víkendu brácha svezl,tak už vim o co jde.......

Jemu to dělá jen v rozmezí 1500-2000ot./min. ....a když to prošlápne a hned pustí,tak jak to padá do volnoběhu tak to zahouká taky......jinak pak už při běžné jízdě už neni slyšet vůbec nic.....Tak ten ted neví jestli má turbo vyměnit a nebo se na to vykašlat a jezdit s tim dál.....Je mu ten zvuk nějak nevadí,ale nechce aby se mu turbo rozsypalo někde na cestě.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A píská to někomu ve chvíli kdy jede tak osmdesát na čtverku a plyn pustíte?já chápu že turbo píská když se dupe na plyn,ale mě dělá problém právě pískání při sundání nohy z plynu...mám 1.9, chiplé na cca 130koní

U mne mimo té a jenom občasné "sanitky" nepíská vůbec. A že jsem dost vnímavý a na různé pazvuky alergický. Po více jak 30ti letech s benzíny si těžko zvykám na to chrochtání při akceleraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted si na toto pískání začal stěžovat brácha u jeho OII 1.9TDI....a fakt to zní jak nějaká sanitka apod......mě to do ted nedělala ještě žádná OII,tak jsem tak nějak pořád něvěděl,ale co mě s tim o víkendu brácha svezl,tak už vim o co jde.......

Jemu to dělá jen v rozmezí 1500-2000ot./min. ....a když to prošlápne a hned pustí,tak jak to padá do volnoběhu tak to zahouká taky......jinak pak už při běžné jízdě už neni slyšet vůbec nic.....Tak ten ted neví jestli má turbo vyměnit a nebo se na to vykašlat a jezdit s tim dál.....Je mu ten zvuk nějak nevadí,ale nechce aby se mu turbo rozsypalo někde na cestě.......

Ano ten samý efekt jsem měl také a u těch samých otáček. Přesně jak píšeš.

Editováno: , autor: reinxed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dnes jsem to bráchovi na dálku zařizoval....nechá ho radši vyměnit.....On je ted na 2-3.týdny na služebce,tak mi auto zaparkoval do garáže a v pátek až se vrátim z cesty,tak ho hned vezu na výměnu turba......Už jsem vyslal kluky co pro mě jezděj,tak dnes vše nakoupily....nový turbo,všechny těsnění,olej.trubku co k němu vede...prostě vše k tomu potřebné. .....Ještě mu v sobotu hned po výměně turba vyměnim vzduch.filtr a udělám to viz.návod CIMBU.....už o víkendu jsem mu na to koukal a fakt ta boční stěna té krabice na vzduch.filtr je vyboulená,takže to asi fakt přisálo nějakej bordel a tím se to poškodilo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak me to lehce piskalo (jako kdyz prijizdi sanitka) kolem 2000 otacek a "sanci" sem mu urcite daval. Taky sem to dlouho resil jestli je to v pohode ci ne. Vsude pisou ze to je normos tak sem si na to zvyk a ani to moc nevnimal. No a co se nestalo. Po 180t km je turbo z niceho nic kaput. Na stesti sem sehnel origo novy za 14,5t Kc z jednoho shopu tak to neni tak hrozny.
Tam mi reknete jak pak ma clovek poznat kdy to turbo odchazi?? A zajimavy je ze treba u Passatu nebo Golfu ty turba tak nepiskaj a tak rychle neodchazej. Vzdyt je to stejnej koncern ne. Napr znamej ma na passatu 250t km a naky takovy problemi s turbem vubec neresil a neresi. Ze by na skodovkach setrili?

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...