Přejít na obsah

Pískání/houkání TURBA 2.0 TDI PD 103 kW


DJ_Dee

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

bruno128: No zacalo mi houkat okamzite,co jsem jsem ho vymenil....Ale delal mi to ve skodovce a rikal,ze je to bezny,tak jsem na to jezdil az zacalo hvizdat,tak jsem ho vyndal a bylo videt ze skrta o obal...takze reklamace....Ted tam mam hybrida a to si houkne jenom kdyz je to studeny,tak je motor zahratej,tak ho neslysim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě houkalo ze dne na den tak, že jsem očima koukal po sanitce a ona nikde. Pak mi to jednou při cestě po dálnici spadlo do nouzáku (a padalo vždy při rychlosti nad 120km/h). Nechal jsem vyměnit za nové v autorizáku a od té doby samozřejmě klid a houkat nehouká. Cena je vyšší, ale díky záruce jsem to měl za cenu repasu. Takto mám nové a 2 roky záruku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám OII 1.9 TDI PD 77kw najeto 160tis a houkání slyším pouze za studena, jakmile se motor zahřeje tak ho neslyším. Dokud jsem si nepřečetl tohle vlákno asi bych to neřešil, protože je pravda, že houká každá druhá OII. Přemyšlel jsem i nad výměnou turba, ale jelikož se tady dočítám, že i při výměně začalo turbo znovu houkat tak na to peču. Nyní uvažuju o chipu u TDI funa a chtěl bych se zeptat jestli před ním mám turba nakonec vyměnit nebo se na to vykašlat a nechat tam co tam je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zalezi na kolik to budes mit chiple a kolik ti bude tlacit turbo....... Ja jsem jezdil na serii s chipem a to jsem to mel docela hodne nahnany,tlacil jsem cca 1,4-1,5,a potom jsem dal hybrida protoze jak jsem psal,zacalo mi hvizdat,ale to bylo zapricineno tim,ze byl spatne postavenej repas,ted tam mam hybrida a pohoda :) ted tlacim nejakych 1,8 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím Vás, Pročet jsem si téma o problémech s tímto motorem a samozřejmě, že jsem asi našel odpověď. Turbo.

Mám podobný problém jak dal někdo na youtube...

Už od 1000 otáček hvízdá takto turbo, ale auto jede normálně. Hvízdá až do 3500 pak už to nejde slyšet přes hluk motoru. Bohužel nevím jak dlouho takto hlučné to turbo je.. auto jsem dostal teď.....

Chtěl bych znát názor:

Je toto už moc?! a mám se raději podívat po novém turbu?

 

motor BKD

Najeto 270.000km Turbo podle firemních záznamů měněné nebylo. Rozvody před 30.000, olej 20.000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám služební 103kw a má najeto 310 tis, Turbo jsem poprvé uslyšel ve 150 tis. Bylo to silnější a silnější, zastavilo se to cca ve 250 tis a od tý doby to houká stejně. Každej koho vezu mi po chvíli řekne "někde tady jedou policajti" to mne vždy pobaví. Auto jede pořád dobře i když to turbo je už dost hlasitý. Moje osobní 125 kw ve 180 tis už je taky lehounce slyšet a to bylo měněný za nový ve 150 tis takže má 30 tis., neřeším to a jezdím.

Editováno: , autor: novej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdarec, dneska mi zacalo syčet z mot.prostoru. syci to jak vysavac od 1500ot do asi 2200ot.(siceni jde priblizne z mista za motorem jak mam natocene video viz nize...)zdalo se ze jsem zaslech i takove zakvileni  az jsem si myslel ze se pridrelo turbo..zkusil jsem to natocit na video  http://youtu.be/SF7Y7gqtWNo (toho houkani si nevšímejte :-) ) něco jsem precetl u nekoho to byla nejaka podtlakova trubka u jinych zase nejaky chladic spalin...doufam ze to nebude turbo ale i ten chladic spalin vyjde na 8000...neresil někdo něco podobného??dik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj odejde ti turbo!!

Přesně toto se mi projevilo po jízdě cca 650km.. najeto 209.tisíc a poté rána jako by se něco natlakovalo, prasklo a konec... dojel jsem do Prahy 70km bez turba... zatím jsem do opravy nedal...tak pak budu vědět více... může to být i podtlakový ventil...to by asi byla ta levnější varianta...

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, to je klasika. Pokud slyšíš mezi 1800 a 2500 houkačku záchranky, je to turbo. Zvuk dělají obroušené náběhové hrany lopatek na straně vzduchu, je to prý následek špatně filtrovaného vzduchu (prach). Problém prý je konstrukce pouzdra na filtr, které má tendenci nětěsnit. Věřím tomu, protože při výměně vložky je často mírná špína i za filterm.

 

Neriesil by problem so zlym puzdrom filtra dat tam namiesto klasického filtra sisku? viem ze na dizle sa nedoporucuje, vraj odide turbo a neviem co vsetko - aj ked nikde som nenasiel z akého dovodu.

Editováno: , autor: pajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

zdravím chlapi,

mám Octaviu 4x4, BMM, po výmene repasovaného turba mi po 800 km začalo niekde z priestoru turba pri rýchlom pridaní plynu asi pri 1500 otáčkach čudné pískanie, pripominajúce skôr kov o kov, ktoré trvá asi 1 sekundu, potom nič,  potom neskôr počas jazdy počuť v interieri zvláštne šuštania a pískania asi z turba.

všetko prekontrolované, hadice, trúbky....bezvýsledne.

 

dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, včera jsem se potřeboval rychle rozjet a zjistil jsem že mi turbo vydává podivný zvuky :-/ od 2200 otacek zacne tak divne hucet....ale dela to jen v tahu, když na místě dupnu na plyn turbo syčí tak jak má....muze to byt jen hadice, nebo nějaký těsnění pod turbem ? když jsem byl vloni na vagu rikal týpek že to turbo plní jako nový že musí bejt měněný....jestli bylo nebo ne nikdo nezjistí ale zatím 50 tisic drželo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...