Přejít na obsah

SUPII a problémy


cosby

Doporučené příspěvky

Tak jsem to sledoval a cuká mi to i na stupeň 2. Jak píše "vajgl" a přesný je, že se to děje jen někdy. Nejdřív jsem měl podezření na špatnou nebo řízlou naftu z pump a tak jsem skoušel tankovat u různých, ale nemá to nato vliv. Chybka bude asi někde jinde. V servisu jsem zatím s tím nebyl. Myslím, že je to ztráta času a budou mi věšet bulíky na nos a krmit mi kravinama. Počkám až se to rozlouskne a budu zatím pátrat dám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdárek! Tak jak jsem psal 22.4.2010, měl jsem problémy s cukáním vozu při přeřazení na jiný rychlostní stupeň. Toto chování se mi začalo projevovat po výměně pneumatik, nebylo to ale tak citelné a v prvním okamžiku jsem to s tím tak úplně nespojoval. Dneska ráno jsem byl vyměnit dvě sjeté pneumatiky za nové, a světe div se, problém zmizel. Dost dobře to nechápu, vepředu jsem měl 225/40 R18 Y Continental Sport Contact 3 a vzadu stejné ale Sport Contact 2, mají lehce odlišný dezén (halvně ta velká drážka je zcela opačně na vnější / vnitřní straně); nasazeny byly ale směrově správně, to jsem si kontroloval. Dělá to na mě dojem, jako by si ty gumy nějak neseděly a něco to dělalo s ESP nebo Haldexem ve smyslu snahy vyrovnat rozdílné rychlosti, nebo něco s čidlem, a nebo celkem prozaicky byla jedna z pneumatik takříkajíc "bouchlá", to je ale při skvělém stavu našich vysoce kvalitních komunikací nepravděpodobné :help:

Ale dát nové gumy na předek a přední hodit dozadu, to bych jako řešení této "závady" fakt nečekal. Obzvášť, když před tím ani volant ani nic jiného neklepalo, a pří žádné ryhclosti, a i přes 200 pohodička.

Každopádně jsem rád že má po problému a třeba to i někomu pomůže!

Čau, Jirka

Editováno: , autor: Jirka_H
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se podělil o mé problémy s Columbusem. Stává se mi,

1) že občas zůstane na displayi viset hláška systém se aktivuje - pomůže jen vypnutí

2) stalo se mi i že nenalezl HDD - pomohlo jen vypnutí a cca po 2hodinách to zase šlo

3) strašně dlouhá doba mezi povelem a provedením fce. např. telefonní seznam - položka hledat, někdy i cca 15vteřin

4) přeskakování skladeb tlačítky na volantu - nereaguje okamžitě, někdy začnou přeskakovat skladby až po 1min.

a ještě jedna věc, které nerozumím v maxidotu a to položce - dovření oken za deště. Když v menu tuto položku zatrhnu(aktivuju) vyskočím z menu a zase do něho najedu, je opět položka nezatrhnutá(neaktivní).

Je chování Columbuse standardní?

p.s. verze Columbuse je původní - myslím 1005 - už jsem byl v roce 2009 v servisu ať mi přehrají aktuální firmware. Údajně je toto poslední verze.

Editováno: , autor: ktx3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes jsem přijel ze servisu.. ohledně cukání na čtyřku (jak jsem psal) byl jsem první impuls s touto chybou vůči servisu, dříve neslyšeli (nebo si nevšimli ani na předváděcích vozech). Jakmile zkoumali, projeli i nového předváděcího Superba - to samé. Poslali oznámení přímo Škodovce a teď již nezbývá, než čekat jak se k tomu velká Škoda postaví. Snad bude jen chyba softu a všechny si nás tam přivolají na rychlou opravu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se podělil o mé problémy s Columbusem. Stává se mi,

1) že občas zůstane na displayi vyset hláška systém se aktivuje - pomůže jen vypnutí

2) stalo se mi i že nenalezl HDD - pomohlo jen vypnutí a cca po 2hodinách to zase šlo

3) strašně dlouhá doba mezi povelem a provedením fce. např telefonní seznam - položka hledat, někdy i cca 15vteřin

4) přeskakování skladeb tlačítky na volantu - nereaguje okamžitě někdy začnou přeskakovat skladby až po 1min.

a ještě jedna věc, které nerozumím v maxidotu a to položka - dovření oken za deště. Když v menu tuto položku zatrhnu(aktivuju) vyzkočím z menu a zase do něho najedu, je tato opět položka nezatrhnutá(neaktivní).

Je chování Columbuse standartní?

p.s. verze Columbuse je původní - myslím 1005 - už jsem byl v roce 2009 v servisu ať mi přehrají aktuální firmware. Údajně je toto poslední firmware.

Ohledně toho automatického dovírání oken za deště by mě to také zajímalo - prostě to nevydrží zaškrtnuté...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty mlhovky jsou vyměněny a už je mi jasné proč se vlastně rosí.

Takový šunt jsem dlouho neviděl, při demontáži se zjistilo že jsou úplně rozpadlé a ani žárovka už v nich pořádně nedrží viz foto:

post-15556-1254084993_thumb.jpg post-15556-1254085074_thumb.jpg

Dále co nás zlobí jsou neuvěřitelně opotřebené potahy ( po cca 23000Km ) a praskliny v hlavních světlech.

post-15556-1254085389_thumb.jpg post-15556-1254085594_thumb.jpg

Má někdo podobné zkušenosti s těmi potahy a světly?

To je přesně ten důvod proč už nechci hdr sedáky ale jedině kůži.Měl jsem to samý v Octavce a vyměnili mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, mám superba v kombiku a přestala mi fungovat roleta v kufru, když se otevře kufr,měla by se posunout cca o 30 cm, u mně zůstává na místě,posune se když na ni zmáčknu,před tím to chodilo dobře.Měl někdo podobný problém?Děkuji.Jedná se o mechanickou verzi otevírání kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

nema nekdo problam se zabudovanym handsfree a windows mobile? Konkretne s mobily HTC?

Spraovat jde handsfree funguje jak ma ovsem po vypnuti auta a tedy i handsfree ma telefon vypntou funkci telefon - tudiz nema signal a neda se z nej ani na nej volat. Pomuze bud restart telefonu ci restart mobilni sluzby.

Nemate nekdo zkusenost ci radu jak odstranit tento problem?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u HTC HD jsem zrušil zadávání PINu při zapnutí. A od té doby to chodí (jen asi 2x za cca 6měs. se telefon nepřepl sám).

Ok diky vyzkousim tohle je taky HTC HD. Ten pin jsi zrusil v nastaveni BT v telefonu?

Jestli teda jeste nezalezi na firmware toho handsfree. Ale je to sup cca rok starej :)

Diky moz za radu vyzkousim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl v servisu s nějakýma drobnostma,ale vše k mojí spokojenosti vyměněno. 1) odloupnutý chrom na lemu řadičky - výměna 2) zoxidovaný znak škoda na 5. dveřích - výměna 3) lišta v zavazadlovém prostoru spolu s krytkou zámku nějak nebyla na svém místě a občas se mi nezamklo kvůli tomu auto - po chvíli dohadování o barvě lišty vyměněno(technik mě přesvědčoval,že mám lištu černou a až po ohledání původní lišty uznal,že je fakt nerezová) 4) propadající se plato skrz úchyty do zavazadlového prostoru - podložené úchyty plata,opraveno 5) hučící ložisko PZ kola - vyměněno.

Na servis jsem se objednal v sobotu,v úterý bylo vše opraveno.

stav km 33 350

stáří 10 měsíců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, mám superba v kombiku a přestala mi fungovat roleta v kufru, když se otevře kufr,měla by se posunout cca o 30 cm, u mně zůstává na místě,posune se když na ni zmáčknu,před tím to chodilo dobře.Měl někdo podobný problém?Děkuji.Jedná se o mechanickou verzi otevírání kufru.

U el. otevírání se v maxi-dotu dá nastavit, jestli má roletka odjet nebo ne. Není to mechanického stejný? To odjíždění rolety se mi zdá jako nějaká mechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím a přidávám také něco do soudku ohledně poruch SBII.

Mám 1.8. TSI 4x4, najeto 5tis km. Po koupy jsem zjistil, že mi nefunguje ukládání pozic u sedadla řidiče. Když jsem přijel do servistu, tak to samozřejmě začlo jakž-takž fungovat... od té doby to občas jde a občas to nic neudělá.

Vyvolat uloženou pozici jde vždy, uložit - jak se tomu zachce... :-/ má někdo podobnou zkušenost?

Druhá porucha se týká Columbuse. Nedávno jsem promázaval skladby z HDD a obrazovka se mi totálně kousla. Zjistil jsem, že je možné jej restartovat pomocí stiknutí a podržení třech tlačítek... poté se vše zase rozjelo :)

Návod jaká tlačítka stisknout - viz. obrázek.

post-53853-040289400 1281860618_thumb.jp

Editováno: , autor: MFiedler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U el. otevírání se v maxi-dotu dá nastavit, jestli má roletka odjet nebo ne. Není to mechanického stejný? To odjíždění rolety se mi zdá jako nějaká mechanika.

mě to také zlobí, otevřu kufr a roleta se nezatáhne, vypadá to, že se mi to vždy na jedné straně zasekne - když se rolety lehce dotknu rukou, ihned se zatáhne. Mám automatické otevírání kufru a nastaveno, aby se roleta automaticky zatahovala. Do servisu se mi s tím nechce, asi to nechám opravit při nějaké servisní prohlídce

Editováno: , autor: hudra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.8. TSI 4x4, najeto 5tis km. Po koupy jsem zjistil, že mi nefunguje ukládání pozic u sedadla řidiče. Když jsem přijel do servistu, tak to samozřejmě začlo jakž-takž fungovat... od té doby to občas jde a občas to nic neudělá.

Vyvolat uloženou pozici jde vždy, uložit - jak se tomu zachce... :-/ má někdo podobnou zkušenost?

Jo, muzu potvrdit podivne chovani ukladani pozic. Proste nekdy kdyz chci pozici ulozit se mi to neulozi a misto toho se to prenastavuje, coz je neprijemne v tom, ze clovek neco chce a ono to dela presny opak. Ale nevim presne, kde je /nebo kde delam/ chybu. Zaklad je ukladat pozici kdyz auto stoji a dlouho drzet tlacitko set, ale i tak to neni 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, muzu potvrdit podivne chovani ukladani pozic. Proste nekdy kdyz chci pozici ulozit se mi to neulozi a misto toho se to prenastavuje, coz je neprijemne v tom, ze clovek neco chce a ono to dela presny opak. Ale nevim presne, kde je /nebo kde delam/ chybu. Zaklad je ukladat pozici kdyz auto stoji a dlouho drzet tlacitko set, ale i tak to neni 100%.

Nejprve jsem si myslel, že musí auto stát, ale ukládání pozic mi jde i za jízdy. Všiml jsem si, že když na tlačítko SET trošku přitlačím, tak je větší pravděpodonost uložení pozice, ale také to není 100% :-/.

Zkusím s tím zajet do škodovky na reklamaci a uvidíme jak dopadnu...

Jinak jsem si ještě všiml, že při rozjezdu do kopce na 1 slyším z motoru takové klapavé zvuky, které si při normálním rozjezdu na rovince neozývají. Má někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám najeto asi 35000 km a něco mi tam příšerně vrže, dvakrát jsem to odstranil nastříkáním těsnění dveří teflonovým sprejem, ale nezjistil jsem odkud to přesně je a teď se toho nemlžu zbavit :-( Vůbec se nedá poznat odkud to jde. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám problém s maxidotem a s položkou telefon ...když je jen otočený klíček položku v maxidotu telefon většinou najdu, ale jak nastartuji, tak mi položka telefon v maxidotu zmizí a můžu telefon ovládat jen přes columbus... koukal jsem na to u kamaráda v SIIC 2010 a položku telefon tam stále má....já mam SII 2009 bluetooth III.

Mám to reklamovat ? ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Chyba ve spínací skříňce.

Známé problémy:

Výpadky zobrazení telefonu na kombipřístroji – v tomto případě je nutná výměna spínací skříňky (zvýšený přechodový odpor S-kontaktu) v žádném případě neměnit telefonní jednotku nebo kombipřístroj

starý typ spínací skříňky: 1K0 905 865

nový typ(funkční): 1K0 905 865 A

Výpadek ŘJ telefonu, nelze načíst diagnostikou- pokud je napájení jednotky v pořádku je nutná výměna jednotky týká se vozů Superb II vyrobených do 08/2008

Výpadky mikrofonu u vozů Superb II vyrobených do 08/2008, nutná výměna mikrofonu

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...