Jump to content
Sign in to follow this  
mdufino

větrák

Recommended Posts

Ahoj všichni, nevím jestli jsem špatně hledal nebo jsem diskusi na tohle téma nenašel, ale zajímalo by mě jestli jste si někdo všimnul, že když se u Roomsteru

1,4 TDI zařadí zpátečka tak se zintenzivní chod větráku a začne se linout takovej divnej zápach. Kontrolka na vnitřní okruh se sice nerozsvítí, ale jediné možné vysvětlení které mne napadlo je to, že při zařazení zpátečky se zapne vnitřní okruh aby nebyly v kabině cítit zplodiny z výfuku. Díky za odpověď. Zdravím všechny Dufíno.

Bingo! Přesně jak píšeš.

Nooo, už se to někde řešilo, snad na FI.

Díky za odpověď Nortone, už jsem si myslel že mám nějaký kosmický auto. Byl to totiž export do Španělska, oni jich nakoupili moc a pak to zase za babku prodávali zpátky do Čech. Takže závada to asi nebude, jen by mne zajímalo jestli je to nějaký nadstandard ve výbavě nebo jestli to mají všechny modely a motorizace.

Já myslím, že všechny,. na FII hatchback výbava Sport motor 1.2 to je taky :palec2:

...když se u Roomsteru 1,4 TDI zařadí zpátečka tak se zintenzivní chod větráku a začne se linout takovej divnej zápach.

no, tak já to na svém Roomu takhle nemám, mě se neline žádnej zápach zevnitř, ale vůně, tak to ještě jednou prověř :palec2:

mdufino: ten zápach se Ti line jenom při tom couvání nebo i když normálně zapneš ten vnitřní oběh??

mdufino: ten zápach se Ti line jenom při tom couvání nebo i když normálně zapneš ten vnitřní oběh??

Ten zápach je cítit jen při zařazení zpátečky, při zapnutí vnitřní cirkulace nic necítím. No mně to alespoň přijde jako zápach, ale někomu to může být třeba i příjemný, je to asi pocitová záležitost. Přirovnal bych to možná k takovýmu zápachu jako byl vždycky cítit, když jsem mámě jako dítě chodil na mandl pro prádlo, takovej ten spařenej vzduch. Není to asi nic zásadního, ale zajímalo mne to.

Ahoj. Já při zařazení zpátečky cítím spíš smrad. Je to ale spíš, když delší dobu stojím a jsou větší ot. Přirovnal bych

to spíš k acetonu nebo k něčemu podobnýmu. Příště zkusím zapnout vnitřní cirkulaci a jsem zvědavej, co to udělá.