Přejít na obsah

Vůle na tyči řízení


romaneek

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

Nikde jsem zde podobné téma nenašel, takže:

byl jsem s mou fáboškou na geometrii ( neb jsem měnil přední ramena i s čepy) kde mi našli malinkou vůli na tyčce řízení..

Je na obouch stranách i když, myslím, že pravé staraně je to o něco citelnější.

Řešil už jste někdo podobný problém? Myslíte, že postačí výměna tyčky řízení+ kloubu (alespoň myslím, že je na opačném konci blíže k servu kloub ), nebo by to mohlo být i v něčem jiném..?

Chci se poradit, než to dám očíhnout do servisu. Většinu těchto drobných oprav si na autě dělám sám a blbě se potom někomu vysvětluje , aby se mi na to mrknul a řekl kde je problém s tím, že si to vyměním doma..

Díky za reakce Roman :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahoj všichni,

Nikde jsem zde podobné téma nenašel, takže:

byl jsem s mou fáboškou na geometrii ( neb jsem měnil přední ramena i s čepy) kde mi našli malinkou vůli na tyčce řízení..

Je na obouch stranách i když, myslím, že pravé staraně je to o něco citelnější.

Řešil už jste někdo podobný problém? Myslíte, že postačí výměna tyčky řízení+ kloubu (alespoň myslím, že je na opačném konci blíže k servu kloub ), nebo by to mohlo být i v něčem jiném..?

Chci se poradit, než to dám očíhnout do servisu. Většinu těchto drobných oprav si na autě dělám sám a blbě se potom někomu vysvětluje , aby se mi na to mrknul a řekl kde je problém s tím, že si to vyměním doma..

Díky za reakce Roman :)

zdar tak uz jsi na to prišel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

zatím jsem se žádného řešení nedočetl, zda pomůže dotáhnout ten "kámen" zkoušel to už někdo, co to udělalo, pomohlo to?...mám totiž stejný problém, při chcíplém motoru mi docela hodně klepe v řízení při otáčení volantem, ale co jsem si všiml, mám trochu vůli v levé tyčce na řízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj všichni,

Nikde jsem zde podobné téma nenašel, takže:

byl jsem s mou fáboškou na geometrii ( neb jsem měnil přední ramena i s čepy) kde mi našli malinkou vůli na tyčce řízení..

Je na obouch stranách i když, myslím, že pravé staraně je to o něco citelnější.

Řešil už jste někdo podobný problém? Myslíte, že postačí výměna tyčky řízení+ kloubu (alespoň myslím, že je na opačném konci blíže k servu kloub ), nebo by to mohlo být i v něčem jiném..?

Chci se poradit, než to dám očíhnout do servisu. Většinu těchto drobných oprav si na autě dělám sám a blbě se potom někomu vysvětluje , aby se mi na to mrknul a řekl kde je problém s tím, že si to vyměním doma..

Díky za reakce Roman :)

Vymenit tyce rizeni a klouby, doma to neudelas musi se pak udelat geometrie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím,já se chci zeptat měnil jsi levou tyč řízení někdy??já ji chci vyměnit a vůbec nevim jak,jestli mám sundat rameno nebo jak?klíčem se tam skoro nedostanu.díky za rady

Ale dostaneš měnil jsem je dvakrát oboje.Volantem pootočíš tak aby si viděl kloubovou matici dírou v rameni.Nevím teď z hlavy,ale myslím klíč 32 nebo 30 záleží podle typu. Pak povolíš jen trochu matici co aretuje kloub řízení jen fakt trochu a hned rukou vreť metku ke klobu ,dej bacha ať s matkou neotočíš,pak vytoč kloub z tyčky a pro jistotu posuvkou změř vzdálenost od matice ke konci tyčky kdyby si s tím pohl. stejně ,ale musíš na geo. nebude to přesný ale lepší než to dělat od oka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mohli by ste my poradit, ked vypnem motor a pohybujem volantom tak pocut klepot, ten isty klepot pocut pocas jazdy do 50kmh, na nerovnostiach, bol

som v servise a povedali ze to musim vymenit cele servo riadenie, cerpadlo funguje. mam 1.2HTP 2003 KOYO, cital som predosle prispevky a videl

som tam ze tam mozem este nieco nastavit, zatiahnut na riadeni, moze to pomoct aj mne? olej netecie z manziet.

ps.: pytal som sa vtom servise ci tam nieje mozne nastavit tu volu, ale povedali ze nie. (skoda servis Kosice)

Editováno: , autor: Ikszray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze teoreticky sa da aj ta hrebenova nastavit, lebo mne povedali ze nie, zajtra skocim do ineho servisu a uvidim co povedia

dakujem ti, trosku som sa upokojil, lebo ta cena za vymenu bola 753eur , hruuuzzzzaaa

dam vediet zajtra, mozno tym pomozem niekomu inemu ako ty mne teraz. :worthy

Editováno: , autor: Ikszray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na technické mně řekli, že mám malou vůli na levém kulovém čepu. Mám najeto po 4 letech 13500 (nekamenujte mě, dorážím ještě starou Ś105). Dírám se vyhýbám jak můžu a na na obrubníky nenajíždím, po "okreskach" jsem toho moc z těch 13500 nenajel.

To mají kulové čepy na Fabii tak malou výdrž?

Jezdit čí obratem nechat vyměnit?

Hrozí, že tato malá vůle zlikviduje ještě něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na technické mně řekli, že mám malou vůli na levém kulovém čepu. Mám najeto po 4 letech 13500 (nekamenujte mě, dorážím ještě starou Ś105). Dírám se vyhýbám jak můžu a na na obrubníky nenajíždím, po "okreskach" jsem toho moc z těch 13500 nenajel.

To mají kulové čepy na Fabii tak malou výdrž?

Jezdit čí obratem nechat vyměnit?

Hrozí, že tato malá vůle zlikviduje ještě něco jiného?

Špatně jsem se vyjádřil, jedná se o kulový kloub na závěsu kola, nikoliv kulový čep na řizení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Najde se zde někdo kdo v poslední době měnil tyč řízení? Chci vyměnit pravou (u spolujezdce), ale někde jsem četl, že je nebezpečí zničení serva pokud se nepodrží týč od serva. Levá se mi podařila vyměnit, ale byl to porod jako blázen. Po sundání manžety tam byl zářez na tyči co jde ze serva na klíč tak jsem si jí podržel, ale na pravé straně žádný zářez není. Je tam pouze matice na kloubu. Mám obavu, že pokud se to budu snažit povolit tak ať neoddělám servo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

mě klepe v řízení jak blázen a to spíš na rovince ... na stk jsem byl 2x a 2 technici koukali i na tom kostitřasu a na nic jen menší vůle v levé tyči řízení nenašli .. můj mechoš si ale myslí že je celé hřebenové řízení na výměnu, po tom co volal na díly a řekli že repas 15tis.Kč (KOYO) to teda rozhodně dávat nebudu ... přemýšlím zatím o výměně celé tyče zda se to zlepší, protože to jsou větší rány než když v klidu otáčím volantem sem tam to je nepatrné klepání ... při jízdě to jsou rány, klepání jako by tam něco bylo zavěšeno a nepřipevněno prostě ...

jinak výměna tyče měl bys na to použít přípravek na povolení třeba toto https://www.hobynaradi.cz/klic-na-demontaz-axialni-tyce-rizeni-1-2-27-42mm-geko/

tady týpek vyměnuje a nic jiného tam nepodržuje jak píšeš ty, resp. všude co jsem viděl třeba na octavce co to měnili jen se povolila ta matka na té tyči nic víc ...

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec to dělala tyčka stabilizátoru, dal jsem auto mechanikovi co to dělá jen ve chvilkách volna (opravy aut) doma v garáži, no a přišel na to že je to tyčka stabilizátoru, přitom právě pravou i několikrát víc lidí koukalo a vypadal v pohodě ... každopádně to už neklepe takže oprava za 600,- a je klid, chtěli jsme vyměnit axiály ale nakonec nebylo potřeba tak snad zas nějakou dobu bude klid ... :)

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...