Přejít na obsah

Octavia RS a přímé sání


Balrog

Doporučené příspěvky

nevim jak v RS, ale mě se u 1,8T 110kw AGU po montáži přímého sání výrazně změnil (pro mě k lepšímu) zvuk motoru. Výkon je podle mě stejnej. Jde tedy spíš o zvuk a je pěkně slyšet odfuk turba přes sériový DV Bosh, dokonce snad víc jak u BOV.

Doporučuji tak spíš kvuli hlubčímu zvuku než kvuli zvýšení výkonu, a samozřejmě bud stáhnout k podběhu nebo odstínit od tepla z mototru.

A Ty tam máš jen normální kužel a nebo celý ten kit?zajímalo by mě,jestli stačí jen ten kužel,nechce se mi tolik investovat do sání.vlastně nejdůležiťější je jen ten kužel,ne?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Ty tam máš jen normální kužel a nebo celý ten kit?zajímalo by mě,jestli stačí jen ten kužel,nechce se mi tolik investovat do sání.vlastně nejdůležiťější je jen ten kužel,ne?díky

Dolezite je sanie ako celok. Kuzel meni zvuk motora, ale ked ho neodtienis, tak ti klesne vykon. A privod cerstveho vzduchu je tiez podstatny. Ja som ten kit kupil na ebay za 50 libier... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolezite je sanie ako celok. Kuzel meni zvuk motora, ale ked ho neodtienis, tak ti klesne vykon. A privod cerstveho vzduchu je tiez podstatny. Ja som ten kit kupil na ebay za 50 libier... lol

Takže by stačilo koupit kužel dát ho místo stávajícího boxu,nečím ho odstínit co se používá? a přívod čerstvého vzduchu.Musí být kužel vedený někam dolu

nebo stačí ta trubka co vede pod blatníkem co je u origo boxu nebo tam dát něco jiného a co je lepší koupit ještě ten malej kužel nebo ho napojit k tomu velkému?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Co s tou malou hadicí odvětrávání klikovky?zkoušel jsem tam dávat ten malý filtr a pak i napojit mazy kužel a váhu vzduchu,ale měl jsem divný zvuk od motoru při vyšších otáčkách a mám pocit,že to bylo to dovětrávání klikovky,ale nejsem si jistej?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kuci já vím,že budu za pitomce,ale podle mě ani jedna z těchto úprav výkon nikterak nezvedne. Jediné s čím souhlasím je ,že se změní zvuk. A už vůbec bych si tam nedal jinej vzduchovej filtr než papírovou klasiku!

Sportovní filtry je sice hezká věc, ale filtr namočenej v oleji, chudák váha vzduchu a pokud propouští víc vzduchu tak jsou tam větší mikrodíry a ten olej to podle mě už nezachrání a pak chudák turbo.

Ale kdo chce at si to tam dá nic proti. Já raději vyměním vzducháč s každou výměnou oleje a myslím si,že si chrochtá blahem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mám 1.6 u tý prej výměna vzduchovýho filtru spíš škodí(nevim co je na tom pravdy) Já tam hodil KN do toho šla i ta malá mrška tenká a od klikovky tam jsem dal malej oddechovej filtr.Ted tam mám teda zpátky box ale zas to vyměnim. Udělám si sám nějaký potrubíčko do nárazniku a schovám za tahokov. Zvuk to opravdu změní :palec2: jen mechanik nadával že tyhle filtry jsou sice nejlepší ale neni to pro provoz ve městě a popojíždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem ještě neslyšel,že vadí výměna vzduch.filtru. A pokud toto tvrdí mechanik,tak je zřejmě z jiný planety. A pak taky nechápu co vadí K-N filtru na krátkých vzdálenostech a ve městě?

Já ti jen říkám ,že to co zachytí papírovej filtr nezachytí ani K-N filtr ani jinej podobnej. Chceš víc vzduchu tak za cenu menší filtrace.Proto jsou taky dodatečně napuštěný olejem,aby se ta filtrace trochu zlepšila.

Ale co je jistý,zadojenej papírovej filtr ti na výkonu nepřidá,ale tvůj mechanik má zřejmě jinou praxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni to píšou i na Cimbu takže z jiný planety asi neni. Aspon teda u moji motorizace 1.6. Mě řek jako že jsem zvolil jednu z nejlepších, ale proto moje popojíždění to neno prej nejlepší. On dělal na nějaký dráze pro sportáky a sám má Bmwčko asi se 700tis a furt mu jezdí a nic takovýho by si tam prej nedal. Jako nevim, ale asi ho tam už zpátky nedám. Spíš bych viděl výhodu v tom že ho pak stačí vyprat v tý čistící sadě a nemusíš kupovat novou vložku než že bych tvrdil že to přidá na výkonu nebo tak.

Editováno: , autor: Sentinel1988
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím,že je z jiný planety jsem myslel to,že tvrdí když se mění často papírovej filtr,tak že to motoru vadí!!

A to se namě nezlob,ale větší hloupost jsem neslyšel.

No a co se týče toho čištění,konec konců je to tvoje volba Ale věř tomu,že ti ten filtr nepřidá ani jednoho koně,zato si sáhneš hluboko do peněženky,protože ten filtr není zrovna nejlevnější.

Ale jo užij si ho. Čau!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted na to koukám já to akorát špatně napsal :) Já to myslel jako tak, že tomu vadí když se tam dá ten KN ne že když se mění papírovej. Taky jsem psal že ho tam už nedám a úspěšně jsem ho prodal :) a zůstanu u papíru. Na ty naše 1.6-1.8 si myslim že sportovní filtr je na prd. Možná u toho 6litru jo :):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s tímto kitem ?

 

http://www.highperformanceparts.cz/sportovni-kit-sani-jap-parts-skoda-octavia-18t-9804-cai.11433

 

Chci si ho dát na moje RS s tím, že bych tam dal potom nějakej lepší filtr třeba od KN.

Jde mi spíše o tu trubku abych to vyvedl dolů k nárazníku.

 

Ozvěte se pls jestli někdo má, rád bych slyšel nějaké zkušenosti před tím než ho koupím a taky mě jde o montáž jestli zvládne člověk sám.

 

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...