Přejít na obsah

vinylové polepy oken


djpetr

Doporučené příspěvky

Blíží se léto,tedy ostré sluníčko mi bude obtěžovat špunta v autosedačce na zadním sedadle.Poslední dobou se rozmáhá "vinyl pro kenní grafiku".Přemýšlím tedy,že si nechám polepit zadní boční okna.Chtěl sem se zeptat,zda už to někdo z vás má a jak je to s průstupnosti slunečních paprsků dovnitř auta??Není to v rozporu se zákonem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně sem měl na mysli ty folie,kterými jsou reklamou polepeny autobusy.Je to taková ta "děrovaná folie".Dovnitř není vidět,ale z vozu ven vidět je.Zajímá mě průstupnost slunečních paprsků.Ale asi bude lepší se svést místní MHD za svitu sluníčka,která tyto folie na oknech má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam tu folii na zadnim okne a videt je pres ni super, jak kdyby tam nic nebylo a i v desti se da stirat steracem, takze spokojenost, jen pozor na typ folie, protoze co jsem mel poprve, tak ta nesla steracem stirat. Co se tyce propustnosti svetla, tak je urcite nizsi, ale v procentech nedokazu vyjadrit. Jinak vyhodou je i snadna demontaz, bez zanechani lepidla na skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Homologaci na zadní okna nepotřebuješ, pouze na předních oknech by mohl být případně někdy problém, pokud by jsi tam ty fólie taky nechal dát :)

Ahoj, pokud máš nainstalovány folie, musíš mít homologaci i na zadních oknech (atestační štítky 8SD pod folií a Osvědčení o odborné instalaci). Na předních oknech, pokud jsou tónovány (nazelenalé v případě škodovek) je povolena pouze čirá bezpečnostní folie, na čirých sklech folie s propustností 75% (to je ta, co není skoro vidět ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud máš nainstalovány folie, musíš mít homologaci i na zadních oknech (atestační štítky 8SD pod folií a Osvědčení o odborné instalaci). Na předních oknech, pokud jsou tónovány (nazelenalé v případě škodovek) je povolena pouze čirá bezpečnostní folie, na čirých sklech folie s propustností 75% (to je ta, co není skoro vidět ;) )

Ano přesně tak, na všech oknech musí být homologace, akorát zadní skla nepodléhaji nějakému maximálnimu zatmavení a atk si tam můžeš nalepit klidně folii s 5% propustností světla.

Na přední okna, pokud jsou tónované tak nedáš nic, protože tónovaní je už provedeno na nějakých 80% propostnost světla. ALe myslím si že ty 75% na předek jsou jakš takš tolerované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak, na všech oknech musí být homologace, akorát zadní skla nepodléhaji nějakému maximálnimu zatmavení a atk si tam můžeš nalepit klidně folii s 5% propustností světla.

Na přední okna, pokud jsou tónované tak nedáš nic, protože tónovaní je už provedeno na nějakých 80% propostnost světla. ALe myslím si že ty 75% na předek jsou jakš takš tolerované.

Ještě 50% je naprosto v pohodě, 35% už je vidět na první pohled a 20-15% už je špatně. Provokuje to a navíc po setmění už je špatně vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty 50tky + origo tonované sklo si myslím že už jsou v předu docela tmavé. Já mám jenom ty 75tky a origo tonovaní a občas v noci musím stáhnout okna při couvání.

Vlastně prd co to melu mám nalepené 5Otky i v předu ale na atestu a nálepce mám 75. A jelikož mám světlý interiér tak to skoro nejde poznat. ;)

Editováno: , autor: Jered
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty 50tky + origo tonované sklo si myslím že už jsou v předu docela tmavé. Já mám jenom ty 75tky a origo tonovaní a občas v noci musím stáhnout okna při couvání.

Vlastně prd co to melu mám nalepené 5Otky i v předu ale na atestu a nálepce mám 75. A jelikož mám světlý interiér tak to skoro nejde poznat. ;)

Já couvám s 20% na předku do garáže, ale chce to opatrně. Takže to přelepím na 35%. Jinak jsem se poptal a "děrovaná" reklamní folie má propustnost údajně kolem 50%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...