Přejít na obsah

ABS-svítí kontrolka


TomasB

Doporučené příspěvky

Ahoj prosím Vás kde se dá sehnat na škodu fabii 1,4 mpi 44kw ten kabel na napojeni na pc, furt mi to hazi nějaké chybičky a nechci furt jezdit do servisu.

Až dnes jsem zjistil že na autobaterii jsou taky nějaké pojistky a to jí mám cca 3 roky a bohužel už nějaký měsíc mě nejde abs bohužel jsem mimo domov ale hned zítra když dojedu rozdělávám celý kryt. A ještě mimo to mi auto škube a škube hlavně při nižších otáčkách. Prosím o jakékoliv rady jak s nákupe kabelu a jeho instalaci tak i se škubáním na email dobrovski@seznam.cz děkuju mockrát..

No já to ještě nevyřešil, ale závada se už tak dva týdny neprojevila... Většinou se mi projevila, když pršelo, nebo je velmi vlhko, třeba i rozsolená břečka.

Co se týče kabelu, tak třeba na aukru stačí dát vyhleda VAG a najde to i kabely... Cena je kolem 500,-.

Ještě jsem se chtěl chytrých hlav tady zeptat, proč má u octavie levé kolo dvě věci. co vypadají jako čidlo na ABS, jedno z předu a druhé zezadu. A u pravého je čidlo jen jedno - v předu? :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už druhou zimu mi svítí kontrolka ABS když jezdím ve sněhu, nebo břečce, po vyschnutí nic a vše přitom funguje! Mokro v dešti tomu nevadí, asi jen nabalenej bordel. Tak kouknu na ten kablík, jestli není někde prodřenej, nic jiného to snad ani nemůže být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem se chtěl chytrých hlav tady zeptat, proč má u octavie levé kolo dvě věci. co vypadají jako čidlo na ABS, jedno z předu a druhé zezadu. A u pravého je čidlo jen jedno - v předu? :kol-44:

ta druha svorkovnice na levem kole je cidlo tloustky brzdoveho oblozeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem vzal kousek stahovací pásky a projel štěrbinu mezi kotoučem a čidlem, tak jsem zvědavý na funkci ABS až bude mokro a začne tát...

BTW: Pro jistotu mám v záloze i nové čidlo, ale nepovedlo se mi to staré výtádnout, je na to nějaký fígl? Šroub co to drží jsem povolil, ale s čidlem nepohnul... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chlapi,komu stejně jako mě svítí čidlo ABS poze ted ve sněhu a marastu a to tak,že někdy jo a někdy ne,tak to dost dobře může být pouze tím bordelem z ulice,jak se jedna dirka zanese,přestane to makat,což je ted pěkně na piču,protože kdy víc než na sněhu a ledu je potřeba ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi,komu stejně jako mě svítí čidlo ABS poze ted ve sněhu a marastu a to tak,že někdy jo a někdy ne,tak to dost dobře může být pouze tím bordelem z ulice,jak se jedna dirka zanese,přestane to makat,což je ted pěkně na piču,protože kdy víc než na sněhu a ledu je potřeba ABS.

Mne se to taky vcera prihodilo, jezdil jsem v tom marastu a rozlo se ASR + ABS po vypnuti motoru a kratsi pauze, uz nesviti ASR ale ABS svitit neprestalo

nekde jsem tu cet ze kdyz se cidlo promeri, melo by mit hodnotu cca 1,2 kohm ja jsem promeril vsechny a ukazala se mi na vsech hodnota cca 0,980 kohm

Tak myslim ze cidla budou asi OK ale merak malinko jinak meri, je to asi nejaka levnejsi verzemeraku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než proměřovat čidla mi přijde praktičtější dát test akčních členů a uvidíš, co budou ukazovat.

A u lacinejch měřáků bacha na napětí baterie, je li nižší, naměříš docela rozdílné hodnoty, i když ti ještě slabou baterii nehlásí. Čím nižší napětí baterie, tím vyšší naměřené napětí :)

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych asi taky udelal kdybych mel cim ten test provest. Rozhodne to pro me zrovna bylo rychlejsi reseni nez nekoho sehnat aby si na me hned udelal cas a sel resit muj problem.

Možná přišel čas zamyslet se, zdy by nebylo dobré těch 500,- za kabel utratit, když nemáš nikoho po ruce. Pokud se chce někdo vrtat v ABS, a pojistky má v pořádku, měl by asi nejdřív udělat diagnostiku. Nemluvě o tom, že bez funkčního ABS klidně můžeš nějaký den jezdit, pokud tomu přizpůsobíš styl jízdy

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepotrebuju se nad tim zamyslet, uz davno mam v planu kabel zakoupit ale nejak jsem se k tomu nedostal abych zjistil ktery je ten lepsi. Pokazde kdyz na to nekde nahodou narazim tak se prodejci predhaneji kdo ma ten spravnej a ten lepsi co neni cina a podobne. Tak mi dej dobrej typ a ja si ho klidne koupim. 500,-kc me vazne nezrujnuje, tomu ver. lol

A ze s tim jezdit mohu, to vim taky moc dobre, neni to me prvni auto, me spis ta kontrolka vadila ze sviti. Nemam rad kdyz neni neco v poradku.

Editováno: , autor: bruno128
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduché - USB kabel s FTDI čipem, s modrejma snad nebyly nejlepší zkušenosti, ale stejně je to všechno čína, a správný prodejce je ten, který ti ho předvede na tvém autě lol , a když to nejde, zaručí ti vrácení peněz; tu správnou dobu, kdy se tu nabízely, jsi prošvihnul, tak teď si vyber lol

http://aukro.cz/search.php?string=diag*&am...;personal_rec=0

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...