Přejít na obsah

1.4 16V 55kw - Uprava motoru na cca 80kW


JohnyS

Doporučené příspěvky

"Žádné sání ale nemá udělané TAKOVÉ zúžení v průtočném kanále, jako má BXW - viz fotky o pár příspěvků výš."

Právě že 1.4 16V mají toto zůžení aplikované v airboxu na motoru, je to jako vyndavací díl, takže až budete někdo měnit filtr tak si to zkuste vyndat a porojet a porovnat :) BBY je stejné jako AUA,BBZ,AUB.

Ekkar: Jak říkáš, ve velkých otáčkách se mi to zlepšilo, tak už jsem řekl, asi od 3,5tis. /už přesně nevím/, ale spodek horší, takže díl zase vrácen. Jelikož to zúžení zabraňuje pulsování /větší rychlost vzduchu/ při malých ot., kdy by se bez tohto zúžení motor špatně plnil, jelikož by byl vzduch při "pulsu ven" vracen ven ze sání. Někde i v učební příručce pro servis myslím bylo vyvětleno s spolu s proměnlivou délkou sání... Tak jako rezonanční "obvod" výfuk. potrubí musí býti slazeno i sací.

Ale zkus to, třeba ti to pomůže v lepším rozsahu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Máš můj velký obdiv, mám stejný motor Fabia GT 1.4 16V pokud budou dostatečné finance... pokusím se o stejnou úpravu. A moc mě těší že se najde i člověk který dokáže nadupat i takovíto motor :)) ....... Většina lidí se mi totiž za moje auto vysmívá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, můžu se tě zeptat, jak velký problém si měl s namontováním klapky?? Hlavně co se týče softwaru? Namontoval jsem svody a novou klapku 74Kw verze, ale řídící jednotka hlásí chybu a nechce jí nastavit a motor mi tím pádem padá do nouzáku.... Máš s tím nějaký zkušenosti?? Moc ti děkuju za případnou odpověď, jinak si frajer, musí ti to lítat, jako střela :-).... Ještě jednou díky Soumen121 (Michal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Vymena sani+klapky haze chybu,sehnal jsem RJ z 74kw nechal zkonfigurovat s autem a nejede :/ tak ze musim sehnat vacky a hlavu z 74kw a pak by to teoreticky melo jet se silnejsi jednotkou.......

Editováno: , autor: Petla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Fabia zaklad 55kw-díy pouzite z verze 74kw:Hlinikove sani,klapka,snizena hlava(vylestene vyfukove kanaly viz foto),ridici jednotka typu BK,vacky.
Vyfuk: odstraneny katalizatory,koncovy dil laityng.Saní otevrene.
Po chipu dam graf z brzdy,vse funkuje jak ma :)

Editováno: , autor: Petla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Hele mě fabka jezdí do ted ;) 
Sice jsem ji pred rokem prodal kamaradovi, ale jezdila bez problemu ;)
Chipnout jsem to nenechal, protoze tam byl problem s ridici jednou nejak mu to nechtelo nacist ;) 
Ale i tak do 200km/h jela paradne ;) 
Zkousel jsem to s fabii 1.9Tdi 96kw a jelo to totozne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...