Přejít na obsah

Divný zvuk motoru OI TDI


balvan

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Měl jsem na svém autě 1,9 tdi 81 kw motor ASV naprosto stejný problém!!!-při poklesu otáček kovové zvuky ze sání!!!Turbo po repasu,vyměněno naprosto vše kolem regulace tlaku a zvuky přetrvávaly :feve: !!!EGR ventil byl rozebrán a kompletně vyčištěn-nepomohlo.Jeho odstavení z funkce odpojením přívodní hadice podtlaku také ne!!!Až po zaslepení EGR ventilu záslepkou z nerezového plechu zvuky zcela zmizely a auto jede jak pila!!!!! :palec2: Takže chlapi odstavte ten slavný zasr...ekovynález z provozu tím plechem a máte pokoj!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, mě už tahle věc sere asi tři roky. EGR mám zaslepený a turbo vyčištěný. Už jsem to taky řešil miliardakrát. Divný je. Proč to nedělá žádná Bora a žádnej Golf s uplně stejným motorem ASV?? Zpozoroval jsem to jen u Toleda co má soused, ale tomu to dělá, ale ne tak jako mě... Všechno 81ky. Napáda mě jedna věc. EGR mám zaslepený, ale trubku tam mám furt. Co jí hodit uplně do prdele a zaslepit i ten druhej konec??

Kámoš mechoš řikal at to neřešim, že to ničemu nevadí. Ale mě to fakt vadí -_-

Editováno: , autor: Lifted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,já už jsem z toho nešťastný,mám stejný problém rok.2002,1.9tdi,81kw,asv,předtím bylo vše ok a žádný zvuk to nedělalo.Mám vyměněné turbo,váhu,rozvody,nefungovalo mi naklápění a padalo do nouzáku.Začlo mi to dělat přibližně před 6 měsíci.Tak jsem si myslel,že ten zvuk je i příčina vadného turba.Ale ani v servisu neví co to může dělat,normální to určitě není když předtím to normálně všechno šlapalo.napište aleš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,takže mám to samé co většina lidí tady. 1.9 tdi 81 kw měl jsem zasrané turbo které padalo do nouzaku,později se přidal i tento zvuk.Tedy jsem nechal vyčistit turbo a zvuk byl pryč,asi po 14 dnech se zvuk zase vrátil :-( řešil jsem to s kámošem co mi čistil turbo,všechno povyměňoval a nic.Pak zaslepil EGR a zvuk byl o něco méně slyšet,nezmizel však úplně,pak mám stejnou otázku co Lifted,co když se odpojí i ta druhá trubka??

Hele, mě už tahle věc sere asi tři roky. EGR mám zaslepený a turbo vyčištěný. Už jsem to taky řešil miliardakrát. Divný je. Proč to nedělá žádná Bora a žádnej Golf s uplně stejným motorem ASV?? Zpozoroval jsem to jen u Toleda co má soused, ale tomu to dělá, ale ne tak jako mě... Všechno 81ky. Napáda mě jedna věc. EGR mám zaslepený, ale trubku tam mám furt. Co jí hodit uplně do prdele a zaslepit i ten druhej konec??

Kámoš mechoš řikal at to neřešim, že to ničemu nevadí. Ale mě to fakt vadí -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

chlapi potřebuju poradit... mam octu 1.9 tdi 2002 81kw auto běží na volnoběh já šlápnu na plyn a když jdou otáčky dolů tak se ozývá takovej zvuk,nevim jak to přesně popsat není to ani vrzání ani mlácení ani bzučení.. prostě něco mezi tim.a ozívá se to i když řadim. neví někdo co by to mohlo bejt??

EDIT:

nemohlo by to bejt třeba spojkový ložiško? ten zvok se ozývá ale i když neřadim

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,aby to nebylo tak jednoduchý mmě se to samé projevuje na benzínu OI 1,8T 110 kw(AUM,2003),najeto 230 tis.km.Nejčastěji při rozjezdu na jedničku nebo v malých otáčkách na dvojku při ubrání plynu se ozve přesně ten zvuk jak popisuje balvan na začátku.Něco zachrčí nebo odfoukne jako by se cosi dotáčelo s přidřeným ložiskem.přichází mi to jako spíš jako z levé strany z pohledu řidiče.Na neutrál to neslyším,při vyšších otáčkách taky ne.Diagnostika bez chyb.Auto jede,necuká,nepadá do nouzáku,ale když zajíždím do garáže mírně do kopce a pustím plyn tak ten zvuk jak tam cosi zašrotuje je hrozný.Zatím to neřeším i když ten zvuk je teda něco,píšu jen proto že to asi není "výsada"jen td-íček.Měl jsem taky podezření na turbo ale podle toho co píšete to tím asi nebude.

Mějte se,Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim, 

 

tak podarilo sa tie zvuky niekomu vyriesit? Mam pre zmenu O1 66kW ALH a presne ten isty problem ako balvan popisal v prvom prispevku, zacalo to uz asi pred dvomi rokmi ale nejak som to neriesil, kedze sa to ozvalo iba niekedy ale teraz je to uz pocut stale  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj!

Zaznamenal jsem většinou při puštění plynového pedálu před přeřazením určitý dozvuk čehosi. Dělá to ale i na neutrál s ubráním/přidáním plynu. Slyšet je to při ubrání plynu z vyšších otáček. Souvislost se spojkou, řazením atp. jsem žádnou nezaznamenal.... Copak je to za překvápko? Nevím zda to už dělalo nebo ne... výjimečně jsem to zjistil, když jsem jel s vypnutým rádiem a otevřeným okýnkem a po tiché komunikaci....

Prosím zkušené o radu... VIDEO: 

Díky moc.

Jirka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já mám ten isty problém a už som sa pytal vícerých mechanikou a nikto nic ako tak citam ani tu to nikto nevyriesil a stym EGR je to blbost já ho mám zaslepené a zvuk stále rovnaky kde vyradim turbo tak zvuky zmiznu turbo bolo čištěné před 6 mesiacmi po opetovnom zapojeni turba zvuky znovu niekto pisal ze vyměnil aj turbo a bez zmien mne k tomu na volnobehu kde pridam a uberiem az zdochne motor alebo ho začne sklbat skoby skel na 3 válce po přidáni zas v poho ale tie zvuky stále keby som mal istotu ze je to 100 pro turbo tak ho kupim ale chlapi píšu ze aj tak bez zmien.Tak co to je?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj všem,

 

mám takový menší/větší problém s vydáváním záhadného zvuku viz níže.

 

Dělá to nepravidelně - pravda je, že to převažuje, ale nikdy to nedělá hned po nastartování.

 

Oktávka má najeto 160t km. a rozvody + vodní pumpa se měnily před 28t km.

 

Děkuji moc za tipy ;-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=G7wNqURM6Yk&feature=youtu.be

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...