Přejít na obsah

Divný zvuk motoru OI TDI


balvan

Doporučené příspěvky

Zdravim, tak mam upne stejny problem. uz opravdu nevim co s tim. zaclo delat 2 mesice po koupeni auta, chorvatsko jsem odjel v pohode bez problemu a mesic na to se zacaly objevovat zminovane zvuky. vytahl jsem turbo a abych mohl jezdit jsem namontoval nahradni od kolegy ktere bylo pripraveno na repas a proto se projevilo i vypinani turba pri vykonu ( pritvrdla regulace) ale zvuky stejne. jakmile mi prislo opravene turbo tak znova vymena a auto jezdi bez problemu jen zvuky opet pretrvavaji!!

Vysledoval jsem jen to ze pokud odpojim konektor od rekulacniho ventilu turba ( sice ztratim vykon) ale zvuky JSOU PRYC !!!!

Vymeneno: rozvody, vodni pumpa, egr ventil, ventil regulace turba, repas turba (ve Fy. special turbo), plochy remen, volnobezka alternatoru, hadicky podtlaku, cerpadlo oleje ve vane,

VAG: zadne zavady, parametry OK.

Auto heller si neskrtli, skoda servis nevi co s tim.

Prosim pomozte, uz jsem zoufaly. dejte vedet kam s tim zajed a vyresit ??????

zdravim mam to take a dam ruku do ohne ze to je na altiku ta volnobezka ktera se dotaci ,po prutkem pridani plynu , ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jinak. Proč to dělá spojkový váleček jen za jízdy, když spojka funguje i s vypnutým motorem?

Nemělo by to dělat i když auto stojí na místě?

me to dela pouze pri seslaple spojce a to i kdyz stojim na miste a protacim motor ale je to slabsi,kdyz je auto studene tak to cca 2-4km nedela,a je to zvuk jak kdyby se dotacelo turbo ale to je ok a spojka taky,snad me to brzo vyjde casove a dovalim skoda ze neni nedele pracovni den lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mě neříkejte,že budu první člověk komu se tohle stalo,dnes jsem to poslouchal pozornějc a ráno u studeného motoru to chrčí i při zrychlování,ale odost míň,mám dojem,že by to mohlo dělat turbo,jak se projevuje odcházející turbo?

mne nieco podobne robilo ked som mal zanesene turbo vycistil som ho a ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdá se mě,že se tu vážně řesí dva různé problémy. U mě je to slyšet z motoru,auto ztráci výkon a škube to(ještě to doprovazi ten zvuk), po zahřátí se to ztrati. U spojky by to přetválalo asi i po zahřáti,ne?? A ještě mezi 1500-2000ot. kdyz se zapiná turbo???? Jestě dotaz,vyčistit turbo zvladnu i sam,nebo spíš to dat do servisu?? Jak dlouho jim to trva a kolik to stoji??? Hlavne at to pomuzu a bude to ono :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze se tu resi stopro dva problemy. Pokud to ma byt spojkovy valecek, tak proc po odpojeni ventilu regulace turba zvuk zmizi??? pokud by to byl valecek tak to dela porad dal.

STANDO08 : Mas uplne stejny problem jako ja, stejny motor a stejny pocet najetych km i rok vyroby.

BRASEL : Necetl jsi co vse uz jsem menil a pises volnobezku alternatoru, to mne napadlo jako prvni a dal jsem novou , avsak beze zmen.

INDI : Mas pravdu v tom ze je to neco se vzduchem v sani nebo vyfuku a problem se bude motat kolem turba.

Pasl jsem ze jsem reklamoval repasovane turbo, zkusili v nem neco jeste udelat a trosku je citit zmena (zvuky jsou malinko slabsi, a poskubavani v 1800ot skoro zadne) . taky rikali ze s tim uz nic vic udelat nepujde ze udajne je neco tak vybehane ze se to neda vymenit protoze to neni jako nahradni dil. Pohravam si s myslenkou ze budu muset koupit asi nove turbo, nebo si zvyknout na tyhle zvuky.

Samozrejme ze pokud mi nekdo rekne na stoprocent ze je to turbo vadne tak ihned koupim nove, jen nechci koupit neco v cem by chyba nebyla.

Tak badani zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K dotazum: Turbo jsem posilal na repas do Fy. Special Turbo. www.specialturbo.cz V pondeli jsem ho poslal obchodnim balikem a ve ctvrtek bylo stejnou cestou zpet. Turbo vypadalo opravdu jako nove, novy podtlakovy ventil a ty tahla co jsou zvenku videt, regulace slape jak hodinky, vykon motoru lepsi nez pred cistenim, zadne padani turba do nouzovych stavu bez vykonu, to je vse v naprostem poradku. Auto slape jako hodinky , jen ty zvuky :-( .

Jo a platil jsem 3200,-Kč a prislo i nove tesneni co je potreba pro montaz turba. Pod potrubi turba, k vyfuku a k egru.

Snad jsem napsal vse co se ptate. zatim Pa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak doufam ze kdyz si ho dam taky vycistit ze to pomuze,ze to zvytecne nebudou vyhozene penize :-( Ale jeste nez to udelam tak mi slibil mechanik ke kteremu to vozim ze az bude mit cas,ze mi zkusi vymenit na zkousku regulacni ventily,myslim ze rikal ze jsou tam dva a uvidime. Treba to zmizi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové samotného by mně spíš zajímal ten zvuk co se z toho hrabe. Je to spíš kovovější zvuk, nebo pískavější. Dělá to i při sešlápnuté spojce ? A není to spíš jen takový pískavý zvuk jakoby dobíhajícího turba. A ještě jedna otázečka. To repasované turbo bylo jen za 3500. No to je bomba cena né ? Jo a když máš teď to nové turbo, nechceš mu přidat i trochu výkonu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro- jarecek, asi jsi to vsechno necetl,protze to tu uz zaznelo nekolikrat. Ale pro tebe klidne znovu :-) Dela pri studenem motoru,kolem 1500-2200 ot. Skube to autem a ozyva se tan zvuk. Jak rikal BALVAN ....je to jakoby něco vydechlo,nebo zachrčelo. Protoze bych to ani jinak nemohl popsat. Je to slyset i kdyz uberes plyn a neni tak slyset motor.jako by se neco dotacelo,to same je slyset i kdyz seslapnes spojku,ale to je to same jako kdyz uberes plyn. Ale me vic trapi ze to skube s autem a ozyva se ten zvuk. Po par kilometrech,az je motor trochu zahraty tak to ani neskube a ani to neni slyset neni pri udrani plynu. Stalo se mi i parkrat ze se to vubec neprojevilo a ani slyset to nebylo. A jak jsem si zde vsimlul je to asi vyhrada 81kw. Doufam ze je tam vsechno :-) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím :)

Sem tu nový, ale problém s podivným zvukem mám také. Mama OII, 2006, 2,0 TDI. Koupil jsem ji na podzim a měla najeto 155K, před 3 týdny, když měla 173K a jel sem z Prahy na Hradec Králové asi 30 minut v kuse 170-180, tak mi najednou přestal motor táhnout. Zastavil jsem, otevřel kapotu nic sem neviděl, tak sem zase nastartoval a jel dál bez problémů. Jel sem do Vysokého Mýta na školu smyku. Po cca hodince ježdění v zatáčce na kluzné ploše padla rána, z vejfuku se černě a pak bíle zakouřilo, tak sem hned zastavil. Eště sem to asi 5x během odpoledne zkoušel nastartovat, ale vydávalo to divný zvuky a kouřilo jako pes, tak sem to nenchal bejt a domu jel na podvalu. To jen aby ste si případně dali pozor, kdyby ste měli podobné příznaky!

Dlouhá story krátce:) Rozbilo se turbo a do motoru natek olej. Repas turba 13K, nové 18K, jasná volba pro nový. Auto zase šlape jako hodinky, řek bych (snad si to nenamlouvám), že jede i líp, ale k věci...začali se mi ozývat podivné zvuky při přidání plynu. Je to jako hvízdání. Nabývá na intenzitě při sešlápnutí plynu a ztrácí se při deceleraci. Není to nijak extra výrazné, je to slyšet až když trochu stiším radio, ale nepříjemné to je a u jiné oktáfky sem to zatím neslyšel. Lidi okolo mi říkají, že to je normální zvuk turba, ale přijde mi to divný...takhle najednou.

Tak sem se zase rozepsal víc než sem chtěl ,ale já prostě neumím být stručný :) Přeji pěkný den a mnoho š'tastně ujetých kilometrů :)

PS: Myslíte, že by po výměně turba byl dobrý čas, poohlédnout se po nějakém chip tuningu? :) díky za radu

tak sem konečně po dvou hodinách hledání našel diskuzy se stejným problémem... http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;#entry1096404

sem zvědav, ejstli mi turbo vemou na reklamaci...

Editováno: , autor: matysek_mate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matysek mate,myslim ze to je zase jiny problem nez mame my. Ptoze pises ze se ti to stalo pri rychlosti 170-180km,to uz js mel urcite motor zahraty. Me,tady spis nam to dela kolem 1500-2200ot a kdyz je motor studeny. Teda aspon doufam ze nebudu muset menit turbo. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pocase jsem se zase dostal ke svymu mechanikovi, ktery si zvuk poslechl a ma podezreni na spojkove lozisko. Nevim jestli se vyjadruji uplne presne jako on, ale ma to byt nejake dotacive nebo tak neco. Podle nej je to hlucnejsi, ale zatim by to neresil, takze asi tolik moje nove info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak hosani mam upne stejnej problem pri studenym motoru pridam na 2500 na neutral a pustim plyn tak vyda tento zvuk jak kdyby se neco dotacelo lealo to i pred repasi turba a to v dobe kdy se mi zacalo turbo prepinat do saferty modu cekal jsme ze ten zvuk prestane po repasy turba ale neprestal takze cekam jak to vyresite ale uz stim jezdim rok a neco a vpohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi nebudu tvrdit ze to vyresi aj vase problemy,menil sem olej v motoru a vsiml sem si ze mam potecenou prevodovku teklo me to pres cidlo ktere bylo volne,tudiz tam bylo malo oleje,objednal sem ORIGINAL olej,vymenil celou napln cca 2,6litru(mam 4x4)a zvyky sou uplne minimalni pokud se na to nesoustredim tak to neslysim,aj kamos rikal ze uz to tam neslysi kdyz v tom jel,takze ja mam vyreseno snad se to nevrati,cca 12dni ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi nebudu tvrdit ze to vyresi aj vase problemy,menil sem olej v motoru a vsiml sem si ze mam potecenou prevodovku teklo me to pres cidlo ktere bylo volne,tudiz tam bylo malo oleje,objednal sem ORIGINAL olej,vymenil celou napln cca 2,6litru(mam 4x4)a zvyky sou uplne minimalni pokud se na to nesoustredim tak to neslysim,aj kamos rikal ze uz to tam neslysi kdyz v tom jel,takze ja mam vyreseno snad se to nevrati,cca 12dni ok

oki tak to bych rekl ze je jeden problem vyresen a to pri jizde ted jeste to pri studenym motoru co dela i na neutral, ale kamos rikal ze to teda videl jen jednou za 1000 aut ale muze byt zanesenej vyfuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...