Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Spotrebu oleja ovplyvňuje viacej faktorom. Prvá vec je, že oleje longlife sú redšie a teda ubúdajú o čosi viacej. Čím viac je studených štartov, čím viacej motor pracuje vo vysokých otáčkach alebo na plný plyn, tým viac oleja ubúda. A u TDI motorov môže časom začať unikať olej aj cez ložisko turba (ale to u tak nových áut snáď ani neprichádza do úvahy). Ale dá sa to zistiť pohľadom na vzduchovú hadicu za turbom.

Priznávam, že ja by som longlife v aute nenechal, dával by som radšej klasiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dolil za prvních 30 000 km cca 1 litr.

Ted při výměně jsem tam dal Shell Helix Ultra VX 5W30, je to nějaký novější long life 3, podle normy VW 507 00, podle viskozity by měl být hustčí, takže by ho snad motor nemusel tolik zřát.

Zkuste to někdo kdo máte vetší km průběh než já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevydrzela to spojka a jelikoz stale neni zadnej dostupnej kit nebo silnejsi spojka primo na OII, tak jsem to vratil zpatky, protoze kazdej rok menit spojku se mi fakt nechtelo. ale zalezi na tom, jak moc to chces nechat chipovat...

No v tomto pripade me to opet navadi k otazce : A na jake parametry si mel nacipovano ty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...