Přejít na obsah

VAG - jednoduché úpravy svépomocí


Ignác

Doporučené příspěvky

Nikde jsem nenašel téma, ve kterém by se řešily návody/kroky jak si pomocí jednotlivých kanálů VAGu provést jednoduché úpravy svépomocí např. prodloužení délky žhavení, zvýšení startovací dávky a podobně tak, aby to bylo po hromadě v jednom tématu. Tak snad to k něčemu bude.

Takže chronicky známé zvýšení startovací dávky u TDI:

01 motor

login 12233

přizpůsobení kanál 05

standardní hodnota 32768 jde zvýšit na max 33268

Prodloužení délky žhavení u TDI:

01 motor

login 12233

přizpůsobení kanál 12

standardní hodnota 32768 - postupným snižováním se interval prodlužuje

já jsem dal 32700 resp. 32730 a starty při teplotách 0 až +5 st.C jsou nyní v pohodě na drc, už žádný traktor ;)

Chtel by se zeptat na to ladeni ,osobne vlastnim OI r.v.2000/7 81 TDi

a otazecka: jde to udelat pres program 304IHR VAGcom ?

mam potize pri teplych startech,auto mam 2 mesice takze zimu jeste nemuzu ohodnoti,ale studeny to naskoci cca 1s ale teply nekdy i 3-4 s,bude to mit ucinek to preladeni pokud to pujde pres program ktery mam?

a jeste k EGRu znate nejakou variantu jak jej zaslepit?

dekuji mockrat za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nikde jsem nenašel téma, ve kterém by se řešily návody/kroky jak si pomocí jednotlivých kanálů VAGu provést jednoduché úpravy svépomocí např. prodloužení délky žhavení, zvýšení startovací dávky a podobně tak, aby to bylo po hromadě v jednom tématu. Tak snad to k něčemu bude.

Takže chronicky známé zvýšení startovací dávky u TDI:

01 motor

login 12233

přizpůsobení kanál 05

standardní hodnota 32768 jde zvýšit na max 33268

Prodloužení délky žhavení u TDI:

01 motor

login 12233

přizpůsobení kanál 12

standardní hodnota 32768 - postupným snižováním se interval prodlužuje

já jsem dal 32700 resp. 32730 a starty při teplotách 0 až +5 st.C jsou nyní v pohodě na drc, už žádný traktor ;)

ja mel hodnotu 32768 kolik je optimalni pridani startovaci davky?za studena me to obcas zakouri bile tak jsem naznal ze byto chtelo trosku pridat ale nevim kolik,zkusil jsem 32799 jestli to tedy neni moc .predvstrik mam ok.zhavice taky-tak o mkolik je dobre pridat?

Editováno: , autor: brunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ten kabel (a program) toho dokáže víc, než jen číst závady, konkrétně to zamykání najdeš v kanále 46 a v adaptacích, tam je i víc dalších věcí, které se dají nastavit. Ten gong už takhle jednoduše asi nepůjde, ale snad změnou kódování by to jít mělo. Tyhle věci jsou řešeny v programu VIS. Ten program je každého diagnostika amatéra kamarád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: Takže to zamykání vypnout lze jednoduše, ano? Jak píšu jsem laik, takže ani nevím, jak se dostat na kanál 46 a co tam změnit. Mám strach, abych něco nepokazil. Zkrátka potřeboval bych trošku nakopnout a potom už budu vědět. ;) Takže VIS program není k ničemu jak jsem si myslel. aha aha. Hledal jsem po netu nějaké návody pro začátečníky, ale moc jsem toho nenašel na tu 304 verzi. Poradíííš? Nebo alespoň ujistíš, že nemám co pokazit, než se do toho pustím? Děkujíííí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: Takže to zamykání vypnout lze jednoduše, ano? Jak píšu jsem laik, takže ani nevím, jak se dostat na kanál 46 a co tam změnit. Mám strach, abych něco nepokazil. Zkrátka potřeboval bych trošku nakopnout a potom už budu vědět. ;) Takže VIS program není k ničemu jak jsem si myslel. aha aha. Hledal jsem po netu nějaké návody pro začátečníky, ale moc jsem toho nenašel na tu 304 verzi. Poradíííš? Nebo alespoň ujistíš, že nemám co pokazit, než se do toho pustím? Děkujíííí

Udělal bych ti základní VAG kurz, ale jak tak koukám, tak do Prahy kvůli tomu asi nepojedeš. :-) Program VIS je dobrý pomocník, je tam popsáno co se jak nastavuje a kontroluje, určitě si ho pořiď. Nejsem nějaký jeho prodejce, jen jsem ho také párkrát využil.

Přijdeš do auta, zapojíš kabel, zapneš notebook, zapneš elektriku, spustíš VAG, máš možnost výběru jednotky, tak si vybereš jednotku číslo 46, to bude chvíli chroupat, pak tam naskočí údaje, najdeš tlačítko s nápisem Adaptace a tam jen projedeš kanály tlačítkem + a u každého se ti napíše, co se jím nastavuje.

Není co zkazit, maximálně něco přenastavíš špatně, ale vše se dá vrátit. Pak jsou ještě změny kódování, tam ale také nějaké velké riziko nehrozí, hlavně ne, když si budeš poznamenávat co jsi kde změnil. :)

Ten pás bych řekl, že bude přes kódování budíků, tak to bylo u Passatu a ten má podobnou elektroniku, ale to už ti nějak přesně neřeknu, nemám teď ani VIS, ani Fabii. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai:supeeer!!!!

Dneska jsem sednul do auta a hledal podle Tvého návodu. Tlačítko adaptace jsem ve své verzi sice nenašel - měl jsem to tam jinak (teď nevím jak), ale bylo to tam!!!! Takže jsem úspěšně deaktivoval zamykání i odemykání a hle FUNGUJE TO! Mám teď sice takový divný pocit, když přijedu, vypnu zapalování a ono se auto neodemkne (protože nebylo zamknuté), ale zvyknu si. Jsem moc spokojený!! Děkujiii! :palec2: Jestli se někdy někde sejdeme na srazu, máš u mě pivooo!!! :smich:

Teď ještě vyřešit nějakým softwarovým způsobem gong pásů a budu maximálně spokojený. Ale to asi není tak "jednoduché", co? Už mi ohledně toho psal Ozi Toretto SZ, tak uvidíme jestli to dotáhneme. :)

Editováno: , autor: jirina5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak tak čtu to téma, co jsi mi našel, tak uvažuju, že to raději nechám aktivované... Sice OPRAVDU nejezdím bez pásu - nikdy. Stejně jako bych nikdy nesednul za volat třebaže s jedním pivem. Ale odjakživa mám zažitý postup: sednout, zavřít, nastartovat (gong), rozsvítit světla, připoutat se. A štvalo mě, že v mém postupu na mě auto řve, že se mám připoutat, což bych udělal i bez jeho doporučení. :)

Mám strach, že když fyzicky vypojím konektor, bude mi vag hlásit závadu a to nechciii. Asi to tak nechám.

To automatické zamykání mě štvalo víc, protože i v těchto mrazech ty zámky lítají pořád nahoru dolu a určitě jim to neprospějě. Ke všemu, když jsem někomu přistavil na vystoupení a zapomněl odemknout, málem mi urvali tu kličku vevnitř, že se nemůžou dostat ven (nemluvě o hysterické tchýni, která mi ty dveře málem vykopla). Málo koho napadne, že musí potáhnout 2x.

Když už jsme u těch úprav, dá se ještě něco poopravit (aktivovat, deaktivovat) přes vag na mém autě? Co třeba dojezd oken při zamknutí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle hysterii při otevírání znám, také mě to ničilo, ale v Praze je o strach jezdit s odemčeným autem, tak si na to nějak všichni museli zvyknout. :) Současné auto dveře odemkne i otevře jedním tahem, tak je to vyřešeno, ale auto-lock mám stále aktivní, občas jsem za něj rád. :) Ale neříkám, že to zámkům svědčí, u Fabie první generace mě hlavně štvalo, jaké dělaly rány, teď o nich ani nevím, tak to neřeším. :)

Tohle kecání do toho co mám dělat taky moc nemusím, ale upozornění na pás jsem nachal zapnuté a já jsem se přizpůsobil a poutám se hned na začátku. :)

No pak ještě můžeš vyzkoušet program Motordiag Comfort Manager ( http://www.motordiag.cz/mkm ) a ten by měl dokázat ty okýnka a ještě pár dalších blbinek, za zkoušku nic nedáš a nic to nezničí. :) Jen stáhneš, připojíš kabel, zapneš program a naťukáš co potřebuješ. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám strach, že když fyzicky vypojím konektor, bude mi vag hlásit závadu a to nechciii. Asi to tak nechám.

kdyz rozpojis kabelaz u sedacky (vyndas pin) tak to auto nijak nepozna, bude si myslet, ze jsi pripasovany a prestane te otravovat gongem

v zamku pasu je spinac, ktery se zapnutim pasu rozpoji, rozpoji se i odpojenim kabelaze

co se tyce oken, precti si i toto: http://www.motordiag.cz/info/priklady#MKM

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdesim: Takže provedeno!!!

Pánové MOC vám děkuji. Díky Vám, mi funguje dojezd oken při zamknutí, auto se mi nezamyká při 15km/h a teď už ani negonguje odepnutý pás. Tohle všechno jsem chtěl a nebýt vás zaplatím za to určitě nemálo peněz v servisech!! Prostě super!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

hoj vsem,

muzete doporucit pro OI 1.9tdi 66kw, rok 98 jaka je pro me verze vagu pouzitelna?Ktomu chtel bych si koupit nejakej kablik na ebayi ( asi nikdo nedpoorucuje ty levny kabely ciny,ale proc nezkusit, rozhodne nehodlam nejaky vvetsi zasahy provadet). Pripadne do sz nejakej odkaz ke stazeni, verze s klicem. Neco mam uz nyni z vw fora,ale neinstaluje se to. Jen zabalene slozky,netusim jestli je to ostry, plny. Kazdopadne uz jen ten kabel, zkusenosti nekdo trebas timto?

http://cgi.ebay.com/AUDI-VW-SEAT-SKODA-USB-CABLE-OBD2-II-VAG-COM-KKL-409-1-/260701372146?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3cb3033ef2

Jak tak koukam, zrejme odpovida vagu 409,kteou taky mam. Jake jsou duvody pouzivat ty jine verze? Muze nekdo objasnit, nebo kde se to resi pro lamky v tom, ktera urcite jsem zatim,diky predem. Jarda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní kabel KKL do verze VAG-COM 409 ti stačí, kup buď ten z odkazu, nebo zde na fóru zde: http://forum.skodahome.cz/topic/98893-kkl-kabely-pro-vag-com-ala-jukebox/

Rozdíl je v podpoře komunikace, "jiný verze" jsou pak ještě HEX-CAN kabely pro diagnostiku novějších aut, pak VAG-TACHO kabely, pak commander kabely... je toho hodně, tobě na tvé auto a základní diagnostiku stačí tento...

Dá se to nastudovat, minimálně já jsem to tu už několikrát psal ty rozdíly a co je na co atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil na aukru jakýsi kablík za 290Kč a musím říct, že zatím jsem udělal vše, co jsem potřeboval. Myslím tím výčet jednotek a nějaké ty malé úpravy typu zamykání od 15km/h a dojezd oken. Asi bych se nebál koupě nějakého levňáska. Prý nejsou dobré ty modré kabely, ale zase někdo tvrdí, že jo... Zkus uvidíš. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tááák a mám problém!

Nestkal se někdo s tímto problémem:

POužívám VAG 304, fungoval mi normálně až dneška. Dneska připojím kabel k notebooku a k autu, noťas mi kabel najde vag hlásí funkční propojení, ale nenajde to žádnou jednotku!

Prostě dám vyhledat třeba motor a po chvíli mi to napíše bez odezvy.

Měl jsem za to, že bude chyba v NTB nebo v kabelu, proto jsem použil jiný NTB stejný výsledek. POužil jsem i jiný kabel - stejný výsledek. Z toho je celkem jasné, že je chyba někde v autě. Nevíte kde ji mám hledat???

Nemá to někde nějakou pojistku nebo něco podobného?? V autě mi funguje vše normálně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mereni vahy vzduchu a turba pro motory 1.8T

- vaha vzduchu by mela byt okolo 3g/s a pri seslapnuti plynu hodne pres 50g/s

- u turba je pak v logu pozadovana hodnota a skutecna

adresa: 01 - motor

vaha:

blok 002, 4 pole (Air Mass g/s) nebo blok 003

turbo:

blok 115, 3 pole - pozadovana hodnota a 4 pole - aktualni (mbar)

hosi moze byt nieco KO ked mi nejde nic v bloku 115 , ostatne mi idu ale ta 115 nie a prave tu najviac potrebujem bo mi auto nejako pomenej na moj vkus taha a chcem zistit ako tlakuje.Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, chci se zeptat. Řeším problém s náhonem na 4x4. Kabely v pohodě, ale vázne komunikace řj motoru, řj abs a řj náhonu na všechna kola. Nemůže se jednat o nějaký problém s nakodováním řídicí jednotky. Popř. co by tam mělo být za číslo. Jsem už z toho v řiti. Octavia I, 1.9 TDi PD 74 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

VAG se mi NEspojí s řídící jednotkou 35 centrální zamykání.

S ostatníma jednotkama, které jsou v autě přítomné ano, včetně ŘJ 46 centrální stahování oken.

Přitom MKM se s jednotkou centrálu spojí a taky jsem si zavření/otevření oken podržením tl. na DO aktivoval.

MKM a fce "Načti ID":

post-57881-0-22267900-1302776345_thumb.p

MKM a fce "Zjisti stav":

post-57881-0-12299700-1302776413_thumb.p

VAG a navázána komunikace s ŘJ centrální stahování oken:

post-57881-0-57229100-1302776431_thumb.p

VAG a pokus o komunikaci s ŘJ centrální zamykání:

post-57881-0-53130900-1302776558_thumb.p

A teď se chci zeptat:

1. ŘJ centrální zamykání v autě vůbec není a já se mylně domnívám, že ŘJ centrální zamykání a ŘJ centrální stahování oken jsou dvě samostattné ŘJ, přitom je jedna a to ŘJ centrální stahování oken? Čemuž bych se nedivil, podle mně je to ta lidově řečeno "komfortka".

2. Při kontrole akčních členů ŘJ centrální stahování oken proběhne kontrola (teď si asi nevzpomenu na všechny) vnitřního světla, LED-ky ve dveřích, směrovky a siréna alarmu a možná ještě něco.

Nicméně jsem předpokládal, že "zkontroluje" i stahování oken. To se neděje. Je to OK?

3. Pokud je pravdivá druhá část 1. otázky, pak bych čekal, že se budou kontrolovat i jednotlivé zámky ve dveřích.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...