Přejít na obsah

Rezavý výfuk


6drak

Doporučené příspěvky

Silikonová stříbřenka do 500 °C, natíráno 2x po předchozím vypálení. Očištěno smirkovým papírem a mosazným kartáčem, poté důkladně otřen prach. Děláno na autě - k horní polovině je někde je špatný přístup, ale zase nebyla tak rezavá.

Ještě bych nejásal, uvidíme na jaře. Spíše mi jde uchovat části blíže k motoru, které budou asi dražší. Koncový tlumič asi nezachráním, pokud rezaví zevnitř.

post-34246-0-25764200-1317326994_thumb.j

post-34246-0-00350900-1317327004_thumb.j

post-34246-0-88499400-1317327025_thumb.j

post-34246-0-05073700-1317327045_thumb.j

Editováno: , autor: .Honza.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta příčka už začala taky rezavět, takže jsem ji potom natřel syntetickým emailem Industrol. Plastové kryty pod motorem a prahy jsou "Paket pro špatné cesty"

Všimněte si také koroze svarů na zadní nápravě a také už byly chytlé svařené hrany na nápravě přední.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm takže vidím, že v tom nejsem sám :-(

Jak mě teď sere, že jsem si toho nevšiml o měsíc dřív, měl bych to ještě v reklamaci :-(

A takle bych to reklamoval klidně pořád dokola.

Jak si, do prdele, můžou tohle dovolit udělat na novým autě??!!

Omluvte mě za tu vulgaritu, ale v tomto případě si to nemůžu odpoustit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na služební fabce mám teď najeto cca 105 tis. a byl jsem na technické. Technik mi ukazoval prorezlej výfuk a říkal, že by asi potřeboval vyměnit. Byl jsem s tím v servise, pač mi krom jinýho zjistil špatný silentbloky a při tom se technik díval i na ten výfuk a říkal, že tato rez ničemu nevadí. Prej to má dva obaly a než prý prorezné uplně i ten druhý tak s tím ještě hodně najezdím. Říkal doslova, dokud to neprdí, tak se tím nemusím znepokojovat. Na svý soukromý fabce mám už taky rezavý výfuk, ale neřeším to, stejně to nejde vidět. Na firmě máme ješte Kangoo a to má najeto cca 80 tis. a taky má rezavý výfuk, takže člověk si nevybere. Hlavně, že auto jezdí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Holt se nevydělává na nových autech, tak se musí vydělat na servise. Mě na roomsteru orezl výfuk po jedné zimě a zadní bubny jakbysmet. Ty jsem kvůli alu kolům nastříkal nově na černo a výfuk neřeším jelikož co s ním, protože nějaký ošetřování se stejně mine účinkem. Jen pro srovnání: nyní je výfuk na roomsteru r. v. 10/09 s korozí stejně jako naše druhý auto - fabia r. v. 11/2002. A proč? Udělejte si výlet do Hamburku a uvidíte kolik tam denně nakládají kamionů s železnýma ingotama přímo z Číny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyfuk je ted i moje tema - letos se docka vymeny, uz ho zacinam slyset.

Jedna se o Fabii I, r.v. 2005, najeto 57tkm, ovsem 80% po meste kratky trasy. Cili zivotnost 7 let v takovem rezimu, jsem spokojenej a koupim rozhodne zase original, byť stoji jak jsem koukal 4tKč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt se nevydělává na nových autech, tak se musí vydělat na servise. Mě na roomsteru orezl výfuk po jedné zimě a zadní bubny jakbysmet. Ty jsem kvůli alu kolům nastříkal nově na černo a výfuk neřeším jelikož co s ním, protože nějaký ošetřování se stejně mine účinkem. Jen pro srovnání: nyní je výfuk na roomsteru r. v. 10/09 s korozí stejně jako naše druhý auto - fabia r. v. 11/2002. A proč? Udělejte si výlet do Hamburku a uvidíte kolik tam denně nakládají kamionů s železnýma ingotama přímo z Číny!

Bežné klasické neošetrené železo bude hrdzavieť či je z Číny alebo zo Švédska, z Nemecka, z Čiech ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čím teda vysvětlíš že na fábii z r.2001 má kamarád výfuk v lepším stavu (míň rezavý) než já na roomu z r.2009? Oba máme originály, oba benzín, oba origo.z výroby. Já mám 20t km. on 80t. km. A jezdíme léto zima stejně.

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čím teda vysvětlíš že na fábii z r.2001 má kamarád výfuk v lepším stavu (míň rezavý) než já na roomu z r.2009?

Cenou. Po osmi letech a s mnohem rozsáhlejší výbavou stojí prakticky stejně. Jestli si někdo myslí, že se to nikde neprojeví, tak je naivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...