Přejít na obsah

Nové žhaviče v O1, TDi 1.9, 81kW


robzab

Doporučené příspěvky

Na novych zhavicich svickach jsem jezdil cca. 700km, pak mi jedna odesla, myslite si, ze je to vyjimka nebo bezny pripad.

Jeke pouzivate/doporucujete vyrobce.

A jaky je vas nazor na zaruku u techto spotrebnich veci? Neni prece mozne rict, ze se to muze stat.... :feve:

Skoda Octavia I , TDi, 1.9, 81kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak se ti projevilo, že ti jedna žhavička odešla? myslím tím starty, délku žhavení, kouření, atd.

projevila se tim, ze pri startu motor chytl, ale bylo citit, ze motor dost zahazel (otrasl se, nevim jak to popsat) a z vyfuku kour.... kdyz byl zahraty, tak vse ok.

proste to stejne nez jsem zhavice menil za tyto nove...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

projevila se tim, ze pri startu motor chytl, ale bylo citit, ze motor dost zahazel (otrasl se, nevim jak to popsat) a z vyfuku kour.... kdyz byl zahraty, tak vse ok.

proste to stejne nez jsem zhavice menil za tyto nove...

tak to ty žhavky budu muset asi taky zkontrolovat, protože mi to dělá přesně jako tobě, zahází to, nerovnoměrný chod, kouř a po zahřátí ok, přitom jsem ty žhavky nedávno měnil! dal jsem Bosch ;) a když teda zjistím, že mi některá nežhaví, tak mám vyměnit zase celou sadu nebo jen tu co nefachčí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne nejlepší žhaviče BOSCH nebo BERU,jinak na životnost žhavičů má vliv nastavení předvstřiku, vstřikovací trysky,doba žhavení -tepol. čidlo motoru.

čau u mě bylo něco podobného,když bylo nad nulou motor chytl bez problémů ale nestabilní chod,kouř z nespálené nafty,ale když mrzlo bez problémů,a měl sem bohatší volnoběžnou dávku,ve středu seřízené a zatím starty bez prpblému ato nemrzne,tak doufám žeto bylo tím :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste ohledne koure z nespalene nafty: pry je take mozne, ze je to zanesenou tryskou. Pak naftu tryska nerozptyli, ale muze pouze kapnout nebo tak neco a tim padem to naftu spali spatne a jde dym? Muze pomoct pripravek do nafty spolecne s tankovanim, kdy to procisti cely palivovy system. Je to neco na cisteny trysek v dieslovych motorech? Nevim presne, ale pry neni na skodu to sem tam za nejaky cas udelat - nicemu to neuskodi ani neskodi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jeste ohledne koure z nespalene nafty: pry je take mozne, ze je to zanesenou tryskou. Pak naftu tryska nerozptyli, ale muze pouze kapnout nebo tak neco a tim padem to naftu spali spatne a jde dym? Muze pomoct pripravek do nafty spolecne s tankovanim, kdy to procisti cely palivovy system. Je to neco na cisteny trysek v dieslovych motorech? Nevim presne, ale pry neni na skodu to sem tam za nejaky cas udelat - nicemu to neuskodi ani neskodi :palec2:

Je pravda , ze když tryska spatně roztříkne tak to dělá kouř a dokonce pokud odkapne tak může propálit píst. Cisteni palivove soustavy - Ja to tam davam preventivne pres zimu ale jestli to opravdu pomaha nevim, a davam vetšinou trochu vic než je předepsáno. Samozřejmě na tom je napsáno, že víc motoru neuškodí. Nema žadne problemy s palivovu soustavou, ted jsem odkaloval palivovy filtr - bez jedinné kapičky vody nebo špíny. auto má 152 t.km a co vím v tomhle nemělo problém. Je nutno samozřejmě dbát na čistotu při tankování - to sí dávám velkýho majzla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem měl tento problém, ale ten čistič palivového systému sem do nádrže nalil celej najednou a ne podle dávkování které tam uvádí+V-POWER naftu a :palec2:

Jasne ze se lije do nadrze celej, ale je doporuceny zalit aspon do 3/4 nadrz, takze idealni je nalit pri prazdne a dolit plnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda , ze když tryska spatně roztříkne tak to dělá kouř a dokonce pokud odkapne tak může propálit píst. Cisteni palivove soustavy - Ja to tam davam preventivne pres zimu ale jestli to opravdu pomaha nevim, a davam vetšinou trochu vic než je předepsáno. Samozřejmě na tom je napsáno, že víc motoru neuškodí. Nema žadne problemy s palivovu soustavou, ted jsem odkaloval palivovy filtr - bez jedinné kapičky vody nebo špíny. auto má 152 t.km a co vím v tomhle nemělo problém. Je nutno samozřejmě dbát na čistotu při tankování - to sí dávám velkýho majzla ;)

Jak to myslis dbat na cistotu pri tankovani???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to myslis dbat na cistotu pri tankovani???

Aby se tam nedostali jakékoliv necistoty! když někdy nalejvám z kanystru tak vždy přes sítko, dávam si pozor abych nemel vodu v kanystru. U pumpy tam pořádně nemusíš na nic dávat pozor - max. si kontroluj tu baňku na stojanu aby tam nebyl bordel - ale to si asi žadná pumpa nedovolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se tam nedostali jakékoliv necistoty! když někdy nalejvám z kanystru tak vždy přes sítko, dávam si pozor abych nemel vodu v kanystru. U pumpy tam pořádně nemusíš na nic dávat pozor - max. si kontroluj tu baňku na stojanu aby tam nebyl bordel - ale to si asi žadná pumpa nedovolí.

Ja prave myslel na pumpe, tak me to bylo divny... Z kanystru to chapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Rád bych obnovil toto téma ! Začínají mrazy a moje startování mělo problémy když byla teplota už okolo nuly. Nedávno jsem startoval když bylo -10 a myslel jsem že se mi motor vyklepe z auta. Takže se budou muset koupit nový žhaviče. Ale otázka je že nemám žádnou zkušenost se značkami.Proto bych se obrátil na vás a na vaší zkušenost :kol-47:

Mám motorizaci 1.9 TDi 66 kw

Zvažuju BRISK EXCLUSIVE cena 262,-ks nebo CHAMPION 323,-ks nebóóó BOSCH DURATERM 321,-ks

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si BERU-ty jsou origo a nebo Bosch.Švagrovi jsem dával do auta Brisk,protože chtěl ušetřit,ale žádná sláva ty starty a to mělo auto najeté poctivé km 110tis.Já mám 290tis žhavičky BERU a při 15pod nulou na cvrnknutí lapne jak v létě.Musíš mít samosebo ale dobrou baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...