Přejít na obsah

Únik oleje 1.9TDI


bernys

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapci dnes jsem zjistil,že mám únik oleje.Měl jsem dole spodní kryt motoru a motor je mezi převodovkou a motorem celý poblitý.Je to motorový olej.Nevíte někdo jaká jsou tam v těch místech těsnění nebo hadice?Docela by pomohlo foto z Etky pokud se někdo najde.Abych se připravil na ten porod v servisu jak je znám tak by chtěli přetěsnit hned celý motor. Moc díky za rady a nápady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mam O1 TDi 81kw Pri vymene oleja som si vsimol ze mam potrrubie k intercooleru cele od oleja tak som zacal skumat odkial tecie A myslim si ze to moze bit od neakej dierky je v nej zavit tak neviem ci ma bit zablyndovana alebo tam bol neaky stit,alebo potom jedine ze by to bolo potrubie od mazania turba tie dva sroby som skontroloval skusil dotiahnut a su O.K A Turbo je len normalne spinave (nie mastne) Posudte podla fotky

Dalsi problem mam s predvstrekom nafty ked xcem nastartovat studeny motor napr.rano normalne mi preblikne zhavenie ale musim tocit starterom tak 2-3(mozna aj viac) otacky motora abi mi naskocil Snimc teploty pravdepodobne funguje dobre pekene stupa (tak neviem) ked odpojim snimac teploty auto normalne nazhavy a nastartujem bez problemov to sa tika aj startu v zime startoval som NO PROBLEM!!!!!! Jeden mechanik mi povedal ze mam chybu v RJ ze to je problem starsich octaviek ze on to riesi odpojenim neakeho dratika od snimaca teploty

post-32853-1241277619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave to nema tam od kial nikde kapnut od vsetkoho je to daleko tam a z vrchu tam ziaden stekanec nieje A ak sa na to pozries tak to vyzera ako keby odtial frkalo na tu hadicu k cooleru alebo prepad mazania turba z vrchu nic nie je A este mi presakuje olej (z pohladu z pred auta napravo) na hlave je neviem co tak este odtial presakuje ole j To skusim vyriesit srobom omotanim teflonovou pasku a uvidim neskor. A co ten predvstrek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Čau, ne motor se nemusí vyndávat mě asi před dvěma tejdnama dělali rozvody a zjistily že teče i simering na klice stačí sundat řemenici.A ten kroužek stojí asi 400,- no a mě to udělali za 600,-.Nechápu proč si eště účtovaly 200 za práci když už to měli kvůli těm rozvodům rozdělaný,no ale těd už je to jedno hlavně že je to hotový :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, ne motor se nemusí vyndávat mě asi před dvěma tejdnama dělali rozvody a zjistily že teče i simering na klice stačí sundat řemenici.A ten kroužek stojí asi 400,- no a mě to udělali za 600,-.Nechápu proč si eště účtovaly 200 za práci když už to měli kvůli těm rozvodům rozdělaný,no ale těd už je to jedno hlavně že je to hotový :palec2:

Dík,zajdu do servisu a necham to vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, ne motor se nemusí vyndávat mě asi před dvěma tejdnama dělali rozvody a zjistily že teče i simering na klice stačí sundat řemenici.A ten kroužek stojí asi 400,- no a mě to udělali za 600,-.Nechápu proč si eště účtovaly 200 za práci když už to měli kvůli těm rozvodům rozdělaný,no ale těd už je to jedno hlavně že je to hotový :palec2:

Proč si za výměnu učtovali 200,-Kč? To je jednoduché, protože povolit šroub na té řemenici je práce za všechny prachy. Já se s tím rval snad hodinu. ;) Gufero mě na mé autí stálo myslím 230,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dneska jsem zjistil, že mi z Octy uniká olej, zatím to vypadá, že je to z věci, která je na fotce. Je to jakejsi výměník(?) tepla mezi vodou a olejem. Jinde kolem vany, turba apod. stopy po oleji nejsou... Výměník nebo co to je se nachází přímo pod olejovym filtrem. No tak jsem trochu dotáhnul to plastový víko a zajímá mě, jeslti to stačí jen dotáhnout, nebo je potřeba to rozebrat a vyměnit tam nějaký těsnění? Asi bych se na to normálně neptal, ale blížej se svátky a celkem dost ježdění a nerad bych zustal někde stát. Setkali jste se s tím někdo u vašich aut? Co to u vás vyřešilo? Díky za jakoukoliv odpověď ;-) A jinak šťastný a veselý ;-)

post-25363-1261417740_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem zjistil, že mi z Octy uniká olej, zatím to vypadá, že je to z věci, která je na fotce. Je to jakejsi výměník(?) tepla mezi vodou a olejem. Jinde kolem vany, turba apod. stopy po oleji nejsou... Výměník nebo co to je se nachází přímo pod olejovym filtrem. No tak jsem trochu dotáhnul to plastový víko a zajímá mě, jeslti to stačí jen dotáhnout, nebo je potřeba to rozebrat a vyměnit tam nějaký těsnění? Asi bych se na to normálně neptal, ale blížej se svátky a celkem dost ježdění a nerad bych zustal někde stát. Setkali jste se s tím někdo u vašich aut? Co to u vás vyřešilo? Díky za jakoukoliv odpověď ;-) A jinak šťastný a veselý ;-)

jj taky sem to menil a plno dalsich ,jsou tam 2 tesneni nahore a dole

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

na tý fotce je vidět úplné kulové. Ale jestli myslíš tu hadici na levo co je na ní nějaká rudá barva, tak to je hadice od turba a jestli je prasklá tak z ní olej mizí, protože při netěsnosti potrubí uniká přes turbo z motoru olej. Dej novou hadici a nejspíš budeš překvapen i zvýšeným výkonem... Zkontroluj hladinu oleje a dolej.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj mám Škoda Octavia I 1.9 TDI r.v. 2003 81 kw dnes jsem měl pod autem flek oleje tak jsme rozdělal kryt na motoru co je měrka oleje a tam byla poteklá hadice tak jsem ji otřel a nastartoval asi po minutě to začalo kapat na tu hadici  viz foto s tím kabelem je to pod olejovým filtrem je to možné a co je to.Olej jsem měnil asi před 14 dny dával jsem tam 5w40 4,5 l a vše bylo ok nikde nic neteklo až dnes .Děkuji za rady.

InkedIMG_20170722_102920_LI.jpg

InkedIMG_20170722_101738_LI.jpg

Editováno: , autor: krokodylek3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...