Přejít na obsah

Octavie I. - zatékání přes dveře


mario1977

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych.

Mam problem,zateka mi do octavie cez predne spolujazdcove a zadne dvere,len prava strana.Pozeral som tesnenie,jo ok,vymenil som folie vo dverach,vycistil odtokove kanaliky vo dverach a stale zateka.Voda sa drzi na prahu a pomaly preteka na koberec.Len ked auto stoji.Prikladam aj foto aby to bolo zrozumitelnejsie.V servise mi povedali ze mam dole na tesneni kusok vyrezat,aby mala voda kade odtekat :D Nekomentoval som to a otocil som sa na päte.Vie mi niekto z Vas poradit,neviem co mam este skusit,uz sa stym dlho trapim.Pozeral som vselijake fora,no tam sa to vacsinou vyriesilo vycistenim kanalikov a alebo vymenou folie.

Vopred dakujem za odpovede.

http://imageshack.us.../dsc0060yz.jpg/

http://imageshack.us...dsc0059hax.jpg/

Editováno: , autor: Wojnar
Font!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fólie ve dveřích jsi nalepil pořádně? Ono se to nezdá, ale stačí malá_dírka/malé_nedolepení a problém je na světě.

Taky to těsnění ikdyž vypadá OK nemusí být OK. Možná by stačilo trochu "přitáhnout" vrchem dveře.

Já si kdysi zadělal na podobný problém. Na staré 105-ce jsem si nastříkal vrchní rám dveří vrásněnkou, vypadalo dobře, ale jak styčná plocha na gumu nebyla hladká, tak tam při větších deštích vody vždycky protekla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, stačí malá dírka a voda si cestu najde, já jsem reklamoval zatékání přes práh LP dveří u nového auta a to pouze pokud stálo bokem do kopce a podařilo se mi vydupat novou dveřní folii, procvaklá dírečka která n e b y l a vidět byla ve styku tapecu, folie a plechu dveří a novou je potřeba pečlivě nalepit. Podle fotky to vidím na folii měl jsem to stejné.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Folie som lepil sam,daval som si na to velky pozor.Robil som to kusok po kusku.Dnes som sa akurat docital ze by to mohlo byt toto: http://www.vw-club.s...t=8064&start=30 Zasilikonovali plech v mieste kolo reproduktoru.Je to sice golf4,ale mal by to mat rovnake ako O1,opravte ma ak sa mylim...

Inac dvere licuju,nezda sa mi ze by nesedili,mozna par mm ale to podla mna nehra rolu,ci?

Editováno: , autor: Johan4ever
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle další fotky co tam máš to vidím zase na folii kdy voda teče po vnitřní straně tapecu na práh a do koberců, voda se nějak dostává asi za ni, a pár mm u lícování? tak na to asi pozor, já jsem si musel dolícovat záchyt zadních dveří už u nového protože neochtní ušmudlanci v autorizáku to opakovaně při reklamaci nezvádali, vpodstatě jsem o 2 mm záchyt posunul směrem do auta a byl klid. O zatékání je tady několik článků hledej.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac dvere licuju,nezda sa mi ze by nesedili,mozna par mm ale to podla mna nehra rolu,ci?

Satčí aby byla guma časem ztvrdlá (na první pohled/omak to ani nepoznáš) a dveře už nedoléhaly jak mají a zatékání je na světě.

Jak psal ben06 už výše, voda si cestu najde. Nemusí to být zrovna někde nahoře, stačí když stéká po styku dveře-guma a po cestě má nějakou škvírku.

Jinak pokud jde o zatékáni kolem fólie ve dveřích, tak voda tam je úplně běžně. Nic ji nebrání téct po skle a zatéct do dveří. Steče na vnitřní stranu fólie a pokud není dobře nalepená na dveře, pak do auta.

Felda nebo 105-ka určitě, měla na fólii takový "límec", který se lepení fólie zastrčil za plech a voda stékla pěkně po něm. V oktě nic takového není (teda nevím jak u igelitové fólie, ale takové te miralonové ne) a voda teče po folii a pak takovým prolisem těsně nad plochou pro nalepení fólie do dveří a pak ven.

Pokud je fólie odlepená nevteče do dveří, ale hned pod tapecem dveří do auta.

Taky můžeš mít špatně vedené dráty k reproduktorům, nebo bovden k páčce, nebo dráty k zrcátku. Nad všemi těmi průchody je vždy nalepený kus fólie a ty kabely a bovden musí prostupovat fólii jakoby zespoda aby nemohla po nich stéct voda na druhou stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Folie som lepil sam,daval som si na to velky pozor.Robil som to kusok po kusku.Dnes som sa akurat docital ze by to mohlo byt toto: http://www.vw-club.s...t=8064&start=30 Zasilikonovali plech v mieste kolo reproduktoru.Je to sice golf4,ale mal by to mat rovnake ako O1,opravte ma ak sa mylim...

Inac dvere licuju,nezda sa mi ze by nesedili,mozna par mm ale to podla mna nehra rolu,ci?

:kol-47: Treba kupit ORIGINAL FOLIU a poriadne nalepit!!! :kol-31:

Editováno: , autor: Wojnar
Kurva! Čteš ty příspěvky po sobě? Proč necháváš dvě stejné citace v příspěvku?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim mam podobny problem na strane ridice jen mam jakoby vodu medzi tesnenim a dverma po otevreni dveri je guma mokra ve vysce asi od vrchniho pantu az dolu a tam mi pak ta voda zustava na prahu tesneni mam nove.Pomuzete?

Editováno: , autor: Wojnar
Už jsem Ti jednou naspal abys psal příspěvky základním fontem. Tvůj problém není nijak vyjímečný od ostatních aby musel být napsán tučně nebo jinak celý zvýrazněn!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně pomohlo vyříznout na svislé straně těsnění (u pantů) kousek těsnění, asi 10 mm,těsně nad ohybem, aby voda stékající z vrchu dveří po těsnění nestekla až na vodorovnou část nad prahem kde vzlínavostí protékala dovnitř auta. Po vyříznutí vteče do dutého vnitřku těsnění a na vodorovné části jsou dirky, kterými vyteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně pomohlo vyříznout na svislé straně těsnění (u pantů) kousek těsnění, asi 10 mm,těsně nad ohybem, aby voda stékající z vrchu dveří po těsnění nestekla až na vodorovnou část nad prahem kde vzlínavostí protékala dovnitř auta. Po vyříznutí vteče do dutého vnitřku těsnění a na vodorovné části jsou dirky, kterými vyteče.

Ja bych to skusil asi je to nejjednodussi reseni ale nevim presne jak to vyrezat jako 1cm svisle pres celu pritacnu cast zvensi az dovnitr?nebo jenom zvensi strani do pulky smerem dovnitr aby nebyl vyrez az dovnitr ?nebude pres to fucet dovnitr?

Editováno: , autor: neo1811
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...