Přejít na obsah

SPOJKA - prokluzuje??


jirka1022

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny škodováky,mam OII 1,9 TDI a mám problém ze spojkou. Když za to jak se řiká vezmu tak dojde občas k vytočení motoru ale jakoby prokluz spojky?? Stalo se to někomu?? Prostě motor se vytočí ale hned zase spadne do otáček kde zabírá. Nevíte kolik stojí oprava tý spojky a jestli se musí měnit nová?? Mam to měnit hned teď nebo ještě můžu jezdit. Nějak to ani nepociťuji, jen občas do kopce když za to vezmu. Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to vyměn....na krátkých trasách tě to nikde asi nenechá,ale stačí vyrazit po dálnici a po pár km může být hotovo....Známej taky před časem nechal sem tam prokluzující spojku být(on je totiž nechutnej šetřílek),vydrželo mu to měsíc a pak nakonec platil odtah z D1 skoro 100km do Prahy ;)

Každopádně to vyměn celý i se setrvákem,nemá cenu to rozebrat,vyměnit lametu,dát za práci cca 3000kč a za třeba dalších 10.000km se ti vysere setrvák(co neni nic vyjímečnýho) a budeš to dělat znova platit dvojí práci

Tady koupíš originál fungl nový komplet(setrvák,lamela,přítlačák) za cenu 7.000kč max.8.500kč..záleží na jejich nákupu a myslim že ta cena je bezkonkurenční....Pro mimo-Pražáky to pošlou i na dobírku!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj,kupuju tam už několik lét a až na pár vadných sad rozvodů tak před pár měsíci co tam měli..naprostá spokojenost....ale ty vadný sady rozvodů měli tehdy i v autor.servisech(porvrdily mi to kluci z AutoJarov),tak za to oni nemohly a i bez problému vrátil peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za rady, určitě s tím něco budu dělat. Jinak jak moc to dělá?? No občas do kopce když víc přidám a nebo když za to vezmu při předjíždění, ale jen občas. V servise to zkoušel tak že se rozjížděl na jedničku přes ruční brzdu, a to spojka držela v pohodě. řikal že ještě se jezdit dá. mrknu na ty stránky, ale co přesně mam teda objednat a komu to mam pak dát aby to vyměnil?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jo jo, dneska mi taky proklouzla spojka (dal jsem za 2 a plnej kotel) sice lehce, ale proklouzla - sice to není tragický, ale tohle už bude muset řešit nový majitel - holt 136kW / 310Nm na 1.8T prostě dlouhodobě nesnese, ale k její cti - auto má 170 tkm a spojka původní.

Editováno: , autor: xkali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim pánové,

kdysi sem tu psal že prokluzuje spojka ale nějak sem to přestal řešit protože to přestalo, ted to dělá znova. Jenom při 4. a 5. rychlostním stupni při 1800-2000 otáček, jenom někdy, záleží jak přidám plyn, je mi ale divný kdyby byla spojka špatná,tak by to přeci dělalo i na 3 nebo 2 ne?? Tam když za to vezmu tak nic, auto jede jako blázen. Co ted?? Dělá to taky někomu? MR2005, 1,9 TDI 77kw

Díky za postřehy

Editováno: , autor: jirka1022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Je to přesně tak jak píše Luke288.

Spojka se zkouší na nejvyšší převodový stupeň, protože na něj přenáší největší kroutící moment.

Proto Ti taky prokluzuje na 4 a 5 zrovna ve chvíli, kdy se začíná probouzet turbo.

Podle mě je ta spojka na výměnu. :aggressive:

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsi s tím skoro rok jezdil bez potíží, tak ten zádrhel bude někde jinde. To už by tě nechala spojka dávno někde viset. Tyhle spojky neodchází postupně, ale většinou naráz. Ono se taky stává, že jí při nějakým nešetrným zacházení připálíš a ta spálená vrstva pak klouže, než se zase obrousí. Nestalo se ti něco takovýho ? Teď je spousta sněhu, auto se zahrabe a je to hned. Abys zbytečně neplašil a nevyhodil spoustu peněz. Kolik to má teď najeto ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové,

kdysi sem tu psal že prokluzuje spojka ale nějak sem to přestal řešit protože to přestalo, ted to dělá znova. Jenom při 4. a 5. rychlostním stupni při 1800-2000 otáček, jenom někdy, záleží jak přidám plyn, je mi ale divný kdyby byla spojka špatná,tak by to přeci dělalo i na 3 nebo 2 ne?? Tam když za to vezmu tak nic, auto jede jako blázen. Co ted?? Dělá to taky někomu? MR2005, 1,9 TDI 77kw

Díky za postřehy

Presne tak to robí aj mne pri 4-5 ale pri 2000-2500 otáčok a tiež len niekedy... skúšal som zaradiť jednotku, zatiahnuť ručnú a potiahnuť... spojka nešmýkala skôr zadné pneu po asfalte... Aj som tu niečo pozeral ohľadom tohto problému. Je možný aj ten dôvod, že auto mam chipnuté (robil to predchádzajúci majiteľ). Raz ma napadlo, či to nemôže robiť aj ASR. Spozoroval som to až pri mínusových teplotách, či to nemôže byť tým... Neviem, spojka sa mi moc meniť nechce, kua, zasa vygrciam minimálne 600 €. Mám najazdené len 95000km. MR 2006 OII 1,9 TDI 77kW

Editováno: , autor: gugi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky za postřehy, taky už mi někdo řikal že spojka abčas jakoby potřebuje obrousit špatnou vrstvu ( at už spálenou při špatném zacházení nebo možná nečistoty) a pak že je zase vše ok. Jsem na auto strašně vysazenej takže ho určitě netrápim nějakýma brutálníma rozjezdama nebo tak ale je možný že to je vážně počasím, prostě někdy na tom sněhu musíš přitalčit. Jinak auto čipnuté není. Mám najeto 110 tis. a mám ho od 65tis takže skoro půlku života a jak řikám, jsem na auto pes takže ho hýčkám. Jinak nerad bych to zakřiknul ale přestalo to, takže všechno v pohodě, nesbívá jen aby to vydrželo.

Díky všem, ozvu se jak to dopadlo.....díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Mne sa taketo niečo stáva teraz asi 3 týždeň. Pri jazde na 4-5 ale pri 2000-2500 otáčach pri pridaní plynu mi vyskočia otáčky skoro na o 500, potom padnú zase naspat a až potom auto začne zrýchlovať. Pri inych rychlostiach to nepozorujem. Maám dojem, že to robí častejšie. Jazdím každý den cca 80 km. Zatiaľ som to neriešil, čakám na mechanika, kedy sa vráti z dovolenky. Je to dosť neprijemne pri predbiehaní.

Auto : O2 MR2005, 1.9 TDi, Chip. Má 140.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...