Přejít na obsah

prasklé přední sklo


martyx

Doporučené příspěvky

Ahoj, předpokládám, že už tady někdo měl zkušenost s prasklým předním sklem. Mě teď prasklo od kamínku, pěkná rána. Už jsem se teda objednal na výměnu. Je s tím nějáky problém? Předpokládám, že asi ne. Ale pro jistotu se ptám, jestli si na něco mám dát pozor... :aggressive:

A propo, kolikrát už vám prasklo sklo? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě napadlo, že by se to dalo nějak opravit, aniž by se muselo sklo měnit. Je to taková jenom malinká ťupka a asi 2 mm prasklinka. V týdnu pojedu do servisu, protože se mi pořád zasekává ten zámek na levých dveřích, tak se optám, jestli

s tím půjde něco dělat. S tou výměnou, ale kdyžtak počkám. Je to k zlosti. Celou dobu, co jezdím, se mi to nikdy nestalo,

teď mám necelej rok nový auto a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja prispeju se zkusenostma. Nove sklo se sedym pruhem tonovane (delaji se celkem 4 typy) stoji 3100 bez DPH. Vymena se stihne za pul dne, vcetne zatvrdnuti. Dostal sem ranu kamenem u Pohorelic od jedny stary sunky, byla tam takova cocka 1cm v prumeru a nic se nedelo. Neco podobnyho sem mel i na Felde, tak sem to nechal bejt. Problem nastal za cca 2,5 mesice, kdy sem na aute nasel prasklinu zhruba 15cm dlouhou, ktera se postupne zvetsila na cca 30cm.

Opravit sklo jde, ale podle vyhlasky ne ve stirane casti skla. Jestli by to udelali v servisu po dohode je otazka. Pry je to kvuli starsi technologii opravy prasklin, kde po case byla videt zluta cara. Opravit sklo jde jenom pokud neni praskle az ke kraji a prasklina je MALA. Stoji to pry kolem 1000Kc.

Me cela sranda s vymenou stala 6000Kc vcetne prace, dane a potrebneho materialu na lepeni. NEautorizovane servisy NEJSOU podle meho zkoumani (bohuzel?) levnejsi. Takze necekat a pokusit se opravit i male praskliny hned. Sondoval jsem moznost pojisteni, ale podminky pojistovny posledni dobou tak zprisnily, ze se to uz za skodovacke ceny vubec nevyplati (spoluucast, rocni pojistne...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BOJLER: Sondoval jsem moznost pojisteni, ale podminky pojistovny posledni dobou tak zprisnily, ze se to uz za skodovacke ceny vubec nevyplati (spoluucast, rocni pojistne...).

Já mám pojištěný přední sklo za 500,-Kč / rok a můžu sklo měnit až do výše 10 000,-Kč bez spoluúčasti.....to mi nepřipadá přísné..nebo jo...anebo jsi psal o něčem jiném...pojistku mám od 7/2008...jo a nikdo se na nic neptá..jako jak se to stalo a tak...

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem prave slysel od ostatnich taky castku 500Kc rok a basta. Nekdo rikal, ze meni i trikrat do roka a nikdy po nem nechteli ani fotku nebo neco. Jenze v pojistovnach to bylo trochu jinak. Uniqa nabizela limit 10k (tzn. v podstate dve vymeny rocne), ale za podminky spoluucast 500Kc a 570Kc poplatek rocne. To mne prijde naprosto nesmyslna castka. V rodine jsme sklo nemenili asi 14 let.. (prvni Felda najeto 87tis., OI 165 tis., FIC 17tis., druha Felda 48 tis., Rum prvni vymena a 17tis.)

V kooperative rekla, ze budou podminky ted nekdy zprisnovat a ze uz to bude taky orezany. No a jinde uz sem nezjistoval, protoze do cesky pojistovny jit nechcu a jinak nemam kontakty. No a bez kontaktu zas nejsu shcopnej mit povinny za 3100Kc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledne opravy skla jsem to taky nekde cetl.

Ale jelikoz si platim pojistku na sklo, takze je jasne, ze si to necham vymenit. Ono asi za par dni se ta prasklina pekne zvetsila z puvodnich asi 5cm mam uz asi 35cm. Jak to auto pracuje a vlni se, tak uz to jede.

Jinak mam pojistku u Allianz, je sice drazsi (900,- rocne), ale zase tam nic nezkoumaji a neni zadny limit. Aspon o nicem nevim. Uz jsem menil tri skla, pojistku na sklo mam 4 roky.

V patek jdu na vymenu, jen tam jeste radeji napisu, aby mi dali to spravne sklo (mam sedy pruh nahore).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dneska ptal v autorizovaném servisu a jak psal Bojler, vyšlo by to asi na 6000. Poradili mi, kde by se to dalo

v Plzni opravit lepením, protože oni to nelepí, jen sklo vyměňují. Tak jsem tam zajel. Výměna by vyšla na cca 4000, ale

naštěstí to šlo vyřešit tím lepením. Stálo mě to 490 kč, udělali to na počkání za hodinu a mám to i s atestem, aby s tím nebyl

někde problém. Vidět to ale skoro není, je tam jenom taková malá tečka a to se na to člověk musí zaměřit, aby to našel.

Začínám uvažovat, že se někde poohlídnu po pojištění čelního skla, ale uvidím jaké budou pojistné podmínky. :)

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic hroznýho to nebylo. Měl jsem tam takovou čočku asi 3 mm v průměru a z ní vycházely dvě nebo tři prasklinky přibližně

taky asi 3 mm dlouhé. Kdyby to bylo prasklý víc, tak nevím, jestli by to opravili. Kdybych věděl, že tě to bude zajímat,

tak bych se jich zeptal, co všechno dokážou, takhle mě to nenapadlo. Já byl šťastnej, že mi to udělali. :)

P.S. Jak už jsem psal, tak po opravě to není prakticky poznat. Specializují se přímo na opravy a výměny autoskel.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak nesnáším pojišťovny, tak musím říct, že na FII/R praskají skla ENORMĚ a po každé větší raně!! Mít u tohodle typu auta nepojištěný sklo je BOHUŽEL nevýhodný a já mám za necelej první rok už podruhý sklo na výměnu. Přitom minimálně podruhý nešlo o žádnou velkou ranu a jenom se starou Feldou sem takových ustál asi pět..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nesnáším pojišťovny, tak musím říct, že na FII/R praskají skla ENORMĚ a po každé větší raně!! Mít u tohodle typu auta nepojištěný sklo je BOHUŽEL nevýhodný a já mám za necelej první rok už podruhý sklo na výměnu. Přitom minimálně podruhý nešlo o žádnou velkou ranu a jenom se starou Feldou sem takových ustál asi pět..

no to ano . .praveze sklo poistene nemam a spoluucast 5000. . .takze nic moc ..

no mas pravdu . .ked som mal feldu tak som nemal nikdy problem s oknom , a co ma otec feldu a ma ju dodnes tak ani raz nemal menene sklo tj. (10rokov)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak už mě to taky potkalo. Minulý měsíc jsem byl měnit čelní sklo. Raději hned, než čekat až se prasklina rozleze. A navíc ve stírané ploše nesmí být prasklina větší jak 2 cm. Mám sklo pojištěné u České pojišťovny, platím 500,- Kč za rok, jen zavolám na pojišťovnu a řeknu co se stalo, oni se zeptají ve kterém servisu to budu nechávat opravovat a dají mi číslo škodní události, které pak nahlásím v servisu a ti provedou prohlídku pro pojišťovnu. Vše proběhlo hladce, neplatil jsem ani korunu a na faktuře bylo něco přes 6000,- Kč, přesně už nevím. V 07:00 hodin jsem dal Roomika do servisu a v 16:00 hodin jsem už jel s novým sklem domů. :palec2:

Citace:

Vyhláška 341/2002 Sb.

§ 36Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích

(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)

(3) Závadou podle odstavce 1 v zasklení vozidla je vždy

a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti větší než 20 mm,

PS: Ještě jedna důležitá věc. Dálniční známku mi krásně přelepili na nové sklo. lol Jinak, pokud by se jim to nepovedlo, tak s tím, co se jim povede sundat a s kupónem, který máte uschovaný zajdete na poštu a tam Vám za manipulační poplatek 40,- Kč dají dálniční známku novou. :) Ověřeno na České poště.

Editováno: , autor: Martin_K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...