Přejít na obsah

prasklé přední sklo


martyx

Doporučené příspěvky

Zdravím,

o víkendu mi zničehonic při nastupování do auta prasklo čelní sklo - prasklina ve tvaru L od horní hrany skla směrem dolů cca 30 cm dlouhá. Jedná se o necelý rok starou FII, najeto 15.000 km. Mám šanci to vyreklamovat na záruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že pokud by tam nebylo povrchové poškození, zaviněné nárazem (takový ten "kráter" vzniklý roztříštěním povrchové vrstvy skla nárazem předmětu), tak by to vyreklamovat jít mělo. Jenže zase budou v servise tvrdit, že kamínek stopu nechat nemusí a odkážou Tě na pojišťovnu, že máš ohlásit škodní událost atd... Bude to tvrzení proti tvrzení. Jednou nám v práci takhle praskly 2 skla po sobě, v tom samém místě - vždycky v levém dolním rohu, jak je držáček na lístky - na stejném autě, OI combi. První luplo přes noc na parkovišti (zamčené za bránou podniku, pod přístřeškem, zaparkované čumákem ke zdi - bez šance například hodit tam kámen z místa mimo fabriku), druhé 24hodin po výměně za jízdy v asi 90km rychlosti - a široko daleko nebylo ani kolo - prostě najednou lupanec jak sviňa a po skle se rozlezla prasklina - a šířila se od okraje směrem ke středu, prakticky rovnoběžně s palubovkou. V servise jsem s tím já nebyl, tak ani nevím, co na to říkali - ale myslím, že minimálně ta druhá výměna šla na záruku (z té první opravy), i když se to stalo za jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

zaparkoval jsem pod stromem a nějaký opeřenec mi označil zadní sklo. Doma jsem vzal papírový ručník, namočil jej a snažil se flek setřít. Byl trošku přischlý, ale šlo to. Nevím, co ten pták sežral, ale faktem je, že jsem si tím stíráním vyrobil na skle rýhy. Není to moc, ale vadí mi, že jsem si je vyrobil sám.

Je možné takové rýhy ve skle nechat vyleštit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...