Přejít na obsah

Vrzající sedadlo


Egi

Doporučené příspěvky

Mám Fabii Elegance a u řidiče mi asi tak na třech zubech vrže sedadlo. Stačí když ho poposunu o zub dopředu nebo dozadu a přestane, ale přeci je vzže v poloze, která mi vyhovuje. Mám rád naprostý klid v autě. Nic mi nesmí vrzat či klepat. Jsem z toho celej nervózní. Nevíte jestli by to stačilo jen promazat nebo by bylo lepší zajet s tim do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U sedadla vrže v bužírce přívodní kabel k airbagu. Stačí s ním zakvedlat a přestane to. Trvalé řešení je přichytit ho rychlosponkou k sedadlu zespod. Nic nemazat! Znám to, dělá mi to taky. pohyb sedačka na chvíli pomůže, ale celkem brzo se to vrátí.

Na loketku pomůže oblepit. Už jsem to tu jednou uváděl. Nebylo to dokonalé. Až bude tepleji, chystám se to řešit taky :). Staré loketky to nedělaly. Asi to souvisí se změnou plastu a kvality :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U sedadla vrže v bužírce přívodní kabel k airbagu. Stačí s ním zakvedlat a přestane to. Trvalé řešení je přichytit ho rychlosponkou k sedadlu zespod. Nic nemazat! Znám to, dělá mi to taky. pohyb sedačka na chvíli pomůže, ale celkem brzo se to vrátí.

Na loketku pomůže oblepit. Už jsem to tu jednou uváděl. Nebylo to dokonalé. Až bude tepleji, chystám se to řešit taky :). Staré loketky to nedělaly. Asi to souvisí se změnou plastu a kvality :).

diky, oblepim :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrže, respektive vrzalo mi to taky. Zkoušel jsem i ty kabely, nepomohlo, vrzalo dál. Zkoušel jsem i měnit polohu a seřízení opěradla, pořád vrzalo. Nakonec pomohlo o dva tři zoubky zvednout sedadlo (mám ho normálně až dole) a je klid. Takže u mě to dělá ovládání výškového nastavení sedadla. Sedačku jsem ještě nevyndaval, moc se mi do toho nechce, ale budu muset :(

Editováno: , autor: Jiri59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mne vŕzga sedadlo vodiča tiež, ale len pri ľavotočivej zákrute, keď sa váha tela prenesie odstredivou silou na pravú stranu sedadla. Ale robí to len niekedy. Bol som s tým v servise, ale vtedy bolo sedadlo ticho. Je dosť možné, že je to ten kábel airbagu, ale neviem odmontovať sedačku, lebo na to nemám kľúč. Ako sa vám ju podarilo vybrať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mne vrzgalo sedadlo vodica .. ale ked som ho dal vyssie alebo nizsie na nejaky cas to prestalo .. potom som zasiel do servisu a ze to opravia .. uz to potom nerobilo .. ale ked som montoval vyhrievanie sedadiel tak som zistil ako to vyriesili .. medzi plech (kostru sedaku) a molitan sedaku dali nieco mazlave(na spodnej casti/na pravej strane konkretne/) .. aby sa to viac smykalo .. neni to nic moc no . .ale odvtedy to nerobi. .

a premna bol dost problem vytiahnut vodicove sedadlo kedze tam dost zavadza volant .. troska som si aj ponadaval lebo som kolajnickami oskrel prah dveri . . . . a nakoniec som zistil to, ze najlepsie je pri vytahovani vodicovho sedla /po odsrobovani/ je, ho vyrovnat co najviac .. (cize aby nebolo sklopene smerom dopredu ale dozadu) vtedy sa snim lepsie manipulovalo.

Spolujazdcove bolo ovela jednoduchsie kedze tam nezavadza volant ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedačku musíš po uvolnění šroubů sklopit dozadu a pak pretočit na stranu (u řidiče do leva) a tahat to sedákem ven. Důležité je mít otevřeny přední i zední dveře. Já si to nejdřív našteloval zezadu a pak to vytáhl předem. Podobně jako když se vytáčíš se stolem skrz úzké dveře. Volant mi tuším nijak nevadil.

Editováno: , autor: Ben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...