Přejít na obsah

Vrzající sedadlo


Egi

Doporučené příspěvky

Sedačku musíš po uvolnění šroubů sklopit dozadu a pak pretočit na stranu (u řidiče do leva) a tahat to sedákem ven. Důležité je mít otevřeny přední i zední dveře. Já si to nejdřív našteloval zezadu a pak to vytáhl předem. Podobně jako když se vytáčíš se stolem skrz úzké dveře. Volant mi tuším nijak nevadil.

no to som mal namysli . .:) tak isto som to aj robil . .len ma to napadlo az po par vytiahnuti toho sedadla :D . . najprv . .vyhrievanie, potom schranky :D

No len odkiaľ zohnať kľúč na povolenie skrutiek?

no napr. hornbach, ja ho mam odtial .

Editováno: , autor: Arts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se svým vrzjícím sedadlem byl v servise a tam mi řekli, že prý nevrže sedadlo, ale loketka. Něco s ní udělali a je pravda, že sedadlo nevrzalo. Asi tak pět minut. zkouším to tedy najít sám, ale mám pocit, že tam vrže buďto molitan o plast a nebo ta dečka vyhřejvání sedadel. blbý je, že se tam špatně dostanu a nechce se mi vyndavat sedadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by mohl být spíš ten molitan, protože v našem autě vyhřívání není a taky to vrže, akorát teď se mi zdá, jak je teplo, že to už nedělá, že to dělalo když byla zima

v servise jsem jim to říkal, ale prý nic nevrže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Me začala vrzat pravá bočnice řidičova sedadla. Většinu času jezdím se zapnutým rádiem, takže to tolik slyšet není, ale občas, když ho vypnu, to bych se zbláznil. Stejně "debilní" zvuk mi vydává pravděpodobně roleta v kufru, někde kolem uchycení v pravé části. Nemůžu na to přijít, ale je to zvuk k zbláznění. Čeká mě garančka, tak to budu reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ja som bol teraz v servise reklamovat kopu veci, samozrejme, ze opravili akurat dve, piskanie brzd a vrzganie sedacky u spolujazdca. Zevraj neboli zosynchronizovane kolajnicky, takze preto ta sedacka nezapadala dobre. Neviem si to sice predstavit, ale uz to nerobi. Takze pokracujem v boji so servisom a mozno vyhram aj vojnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mno my mame zas FII combi ve Sportu a pritelkyni vrze sedacka ridice...pri jakemkoliv hrbolu,zatacce, vrteni...

pritelkyne je objemnejsi 120kg cca a 170cm..v servisu rekli ze je to tema sport. sedackama, ze jsou uzke a nejsou vhodne pro "sirsi" lidi...

tak nam to vzali do zarucni opravu, utahly ruzne tahla a srouby..a za dva dny to delalo zas a mozna i hur...

borec rikal, at to casem zkusim vyreklamovat, ze to vymeni za druhou..ale jestli to bude pak po pul roce delat zas...???!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já trochu nechápu ten termín "časem". To jako až budete mít toho vrzání dost, tak že se zase můžete stavit???

noo jakoze rikal, neco v tom smyslu to proste nechat poradne odjebat, aby tam ta vymena byla zarucena....ale nevim jestli to ma nejaky vyznam..aby to dalsi nedelalo to same...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu, tak výměna by měla být zaručená pokud tu samou závadu reklamuješ třikrát. Takže vůbec to sedadlo

nemusíš nechat úplně oddělat. Osobně bych to reklamoval znovu, protože by mě asi nebavilo jezdit s rozvrzanym sedadlem.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám problémy so sedadlom, je to tiež Sport, a tiež mám cez 100 kg... Váhou to ale nebude, sedadlo resp. operadlo vŕzga, aj keď sa doň posadí niekto, kto má 55kg aj s topánkami. Zvuky vychádzajú niekde zo stredu operadla, buď je zle zvarená kostra, alebo tam je nejaký iný problém, na ktorý obávam sa, pomôže len výmena buď celého operadla, alebo sedadla.

V predošlej FI som mal podobný problém, tam ale sedadlo vrzalu už pri preberaní nového auta. Reklamoval som to 3x (len spravili záznam o tom, že dotiahli šróby a skontrolovali spoje, fyzicky nič so sedadlom nerobili) a potom ho vymenili. Pamätám si ale, že na nové sedadlo som čakal hádam aj 2 mesiace, kým dorazilo do servisu. Po výmene až do predaja auta pri 35tisíc km sa problém so sedadlom nezopakoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny, taky jsem měl problém s vrzáním sedadla, vrzalo mi sedadlo od spolujezdce. Z počátku vrzalo jen v některých pozicích, ke konci už skoro ve všech (myslím posun dopředu a dozadu). Stačila menší zatáčka nebo zhoupnutí na nerovnostech. Taky mám sedačky s dynamic paketu, vrzání s váhou pasažéra nesouvisí, osobně vážim pod 60 kg a vrzalo to i se mnou. U mě vrzání způsoboval mechanismus zajišťujicí polohu sedadla v dané pozici (nevím jak lépe popsat). Sundal jsem boční plasty od sedačky a mechanismus (jdou vidět takové malé pružinky a váleček, který se zasouvá a vysouvá v závislosti na pohybu páky pro posun sedadla) vystříkal vazelinou ve spreji. Od této aplikace zatím nevrže, uvidíme časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno my mame zas FII combi ve Sportu a pritelkyni vrze sedacka ridice...pri jakemkoliv hrbolu,zatacce, vrteni...

pritelkyne je objemnejsi 120kg cca a 170cm..v servisu rekli ze je to tema sport. sedackama, ze jsou uzke a nejsou vhodne pro "sirsi" lidi... .

S tou váhou je to blbost, já mam sotva 60 kg a vrže to jak prase. Už mě to taky pěkně štve!

Editováno: , autor: pešír
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Heleďte se já mám trochu jinadší problém. Sedadlo mi nevrže ale když trochu víc ťuknu o brzdy tak v sedadle lupne na levý straně? řešili jste to někdo? Nebo je to normlka jak se na jednou přenese váha při prudším zabrždění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

:-(HM TAK MI ASI NIKDO NEPORADÍ. Všichni mi říkají doma, že je to jasný , že někdy v těch lyžinách při přenesení váhy můželupnout ale mě to normální nepříjde:-( nepozorovali jste to? již 2x jsem to reklamoval ale oni to nikdy neslyšeli, prý se jim to při jízdě neprojevilo-( akorát to promazali. Když ale spumpuju sedadlo úplně dolů tak to nedělá.

Editováno: , autor: Makyn20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dneska jsem vypozoroval na R jednu věc s opěrkou hlavy na sedadle spolujezdce.Když ji vytáhnu co nejvíc nahoru,tak při přejezdu nerovností v ní drnčí.A když ji co posunu do úplně spodní polohy,tak je klid.Tak jsem ji vytáhl z auta ven,zkoušel s ní štěrchat a zdá se být v pořádku.Spíš se mi zdají volnější plast.vodiče opěrky v sedadle.Řešil to už někdo?Přemýšlím co s tím.Zatím jsem tu opěrku co nejvíc zamáčknul do sedadla a konec kontroly! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa pridavam do klubu. Mne vrzga sedadlo vodica 'Sport'. Konkretne prava bederna opierka. Robi to, ked sa v sedadle zvrtnem aby som sa naciahol dozadu po nieco z ruksaku... Myslim, ze je to tym, ako sa kovovy ram otiera o molitan. Skusim to vyreklamovat pri garancke.

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dneska jsem vypozoroval na R jednu věc s opěrkou hlavy na sedadle spolujezdce.Když ji vytáhnu co nejvíc nahoru,tak při přejezdu nerovností v ní drnčí.A když ji co posunu do úplně spodní polohy,tak je klid.Tak jsem ji vytáhl z auta ven,zkoušel s ní štěrchat a zdá se být v pořádku.Spíš se mi zdají volnější plast.vodiče opěrky v sedadle.Řešil to už někdo?Přemýšlím co s tím.Zatím jsem tu opěrku co nejvíc zamáčknul do sedadla a konec kontroly! ;)

Mám úplně samý problém, hlavovou opěrku nevytahovat a je klid :palec2:. Třeba otec když ho vezu si jí vytáhne, já si toho ani nevšimnu a pak když jedu sám přemýšlím, co to tam vydává ty zvuky a pak mi to dojde. Nepomáhá nic, začlo to dělat po 2měs, a předtýdnem začala vrzat sedačka řidiče :). Vyzkouším popsané postupy. Na vydávání pazvuků jsem zvyklí, prostříkal jsem co se dalo a vydává už jen při tupých ránách od podvozku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem ten problém vyřešil.Zjistil jsem jak se vytahují plast. vodiče hlavové opěrky,a omotal jsem je v místech kde měly

vůli 2 vrstvami origo hadrové izolačky na el.kabely a je klid. :palec2: Ale byl to boj to rozdělat,abych tam něco nepoškodil. ;) Je tam na každým plast. pouzdře v opěradle 1 pojistka,která se musí tenkým šroubovákem odjistit a současně to chytit rukou a vysunout nahoru.Docela hra. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím Vás pánové,

chci se zeptat zda nemáte zkušenosti s vrzáním zadních sedadel ve F2C FL. Resp. takové jakoby poťukávání na hrbolech. Nejprve jsem si myslel že to dělají zámky zadních dveří, pak nějaká rezonance plastů, ale když jsem si sedl dozadu tak to šlo od mechanismu uvnitř sedadla (ten který drží sedadla u karoserie). Když na zadních sedadlech vezu lidi tak neslyším nic. V případě že sedadla sklopím neslyším nic. gumové dorazy na plastech jsem zkoušel poštelovat a bez výsledku. Mám pocit jakoby to dělaly zámky ukryté v sedadlech. Jakoby byly povolené....

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...