Přejít na obsah

Zaslepeni EGR


votas83

Doporučené příspěvky

Ahoj,

už delší dobu pozoruji, že mi u EGR ventilu prosakuje hnědá mazlavá tekutina (foto 1) tou dírkou vpředu. Když jsem to rozebral v hadici (foto 3) byla taky a i v té plastové trubce (foto 4) dole.

Je to nějaký problém a dá se to vyřešit jinak než výměnou EGR ventilu.

Mám O2 1.9TDI, r.v. 2005, mot. BJB, 130 tis. km

Díky za pomoc.

J.

post-23830-0-07828900-1295102999_thumb.j

post-23830-0-96026300-1295103021_thumb.j

post-23830-0-52919200-1295103042_thumb.j

post-23830-0-39956000-1295103055_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přesně takhle mi z obou těch děr EGR ventilu na supu uchcával olej a zasíral mi motor. Bohužel, řešil jsem to výměnou celého ventilu, který už tyhle dvě díry neměl a bylo po problému. Nevím, k čemu tam t dvě díry vlastně byly, nikdo mi to nebyl schopen vysvětlit. Jinak ale zadělanej jsem ten ventil neměl, tak jako se stává, že je tam tolik sajrajtu, že tam je pak jen mallej průchod. Já to měl naprosto v pohodě. Někde jsem slyšel, že je potřeba motor taky občas pořádně protáhnout a že právě pomalou jízdou s nízkými otáčkami se EGR zasírá nejvíc. Je potřeba to prostě občas profouknout ostrou jízdou. Já jezdil převážně dálnice a pomalu určitě ne :)

post-32269-0-86893300-1296249802_thumb.j

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho mam odpojeny,protoze to hulilo jako býk :smich: . Motor tahne lepe odspodu ale asi mi to trochu vic zere, zapojim to zpatky abych vedel... Kontrolka sviti a uz mi to vadi. Co kdyz ten ventil vycistim? Nebude to pak koukrit nebo je ten ventil uplne KO a musi byt novej? Pripadne kolik asi stoji...Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...

jen pro info, ne vzdy musi byt problem s EGR vinou EGR. Maxidot mi hlasil "Emise, do dilny", diagnostika problem s EGR, tak jsem byl v brnenskym RF auto, kde mi EGR ventil vycistili a vyresetovali chybu v diagnostice. Po asi 200 - 400 km jizdy mi chyba naskocila znovu. Mam znameho ve znackovem servisu Skoda (moc skodovackym znakckovym servisum neduveruju, ale tomuhle znamymu jo) bohuzel v jinym meste nez bydlim. Ale zajel jsem s tim za nim. Snazil se aby me oprava moc nestala, tak ji neprovadel pouhou vymenou nejakyho drahyho dilu za novy ale hledal opravdu pricinu a nasel prokously kabel u EGR, kudy utikal tlak (v brne si toho v servisu nevsimli). Takze mam fakturu ze znackoveho servisu na 106 Kc vcetne DPH :). Od te doby sem najel uz 3000 km a zatim OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Chlapci mám na Vás dotaz, mám VW Tourana 2.0 TDI BMN PPD 125kw s DSG (rv. 2/07) a mám problém s EGRem. Po vyčištění a navrácení původního EGRu chyba zůstala a nešla vymazat, až při jízdě. Tak nastala situace č. 2 kdy se vyměnil EGR za funkční s nájezdem cca. 30 tisíc km, ale bez změny situace. Na radu jsme udělali několikrát základní nastavení a nic, při měření hodnot dával cca. dvojnásobnou dávku než by měl (nevím jednotky, ale mělo by se to pohybovat cca. 240-250 a já mám cca. 480).
Jelikož se to stalo po výměně vstřiků a aktualizaci dat v origo VW servisu, tak jsem tam to auto dal na reklamaci , mají ho tam 2 den a nejde jim přehrát soft v ŘJ, ale prý je nejaktuálnější, zkoušeli fungl nový EGR a chyba stále je, neví si rady. Softwarově prý nejde EGR u tohoto auta vypnout. Poraďte prosím co s tím!! Díky

 

post-7269-0-44110100-1377098057_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...