Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.9 TDI PD 77 kW


dandyho

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, mam OII 1,9TDi 77kW a najeto lehce pres 120.000km. Chci nechat vymenit rozvody a vodni pumpu. Co jsem koukal napr. na aukro nebo sbazar nabizeji se tam celkem casto a za dobre ceny. Zajima me jak je to s kvalitou a na co si mam dat pozor. Rozvody vyrabi primo Skoda? Je pro me auto je jen jeden typ? Jde mi o to, ze bych si je sehnal za lepsi cenu na internetu a znamej mechanik mi je vymeni :-) Diky moc za rady!

Oživím toto téma, prosím všechny, kdo prováděli výměnu rozvodů v uplynulých dvou letech v autorizovaném servisu, aby napsali kde a na kolik je to přišlo, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

s tím si dovolím nesouhlasit, INA je výrobce vodící kladky, řemen pak bývá continental a napínací kladky liens

 

jinak tam píšou toto "Sada rozvodu v balení výrobce INA pro motory TDI PD - novější verze bez tlumiče vibrací , "

takže je to v balení s logem INA, ale obsah být celý od INA nemusí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Již jsem se setkal s třeba 10-ti letým řemenem, který měl najeto 32k km a přetrhl se.;) Ano máš pravdu, všechny zajímá jen kilometrový proběh, a na časové stárnutí nikdo ani nepomyslí.:( Stejně to bylo i do nedávna s pneumatikami. Ale pokud chce někdo riskovat takovou malichernost jako je časové stárnutí materiálu, je to jen a jeho volba. :huh:Oprava vyjde mnohonásobně dráž něž rozvodová, ale to sem nemusím psát protože je to zřejmé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mám také dotaz na interval výměny rozvodů. Už pár týdnů se pídím po tom, jak to je doopravdy s intervalem výměny rozvodů v mém případě. Zde na foru jsem se dočetl o nepsaném pravidlu výměny po 8 letech nebo po 120kkm (co přijde dříve). Napadlo mě i zajít do autorizovaného servisu. Zde mi technik sdělil, že výměna rozvodů je naplánována po ujetí 120 000km nebo věkově v březnu 2019. Nezávisle na sobě mě o výměně po 8 letech upozornil i Rolbař, který při nastartování motoru za studena slyšel skřípavé zvuky z motoru (rozvodový nebo klínový řemen?) a navíc poradil vyměnit rozvody co nejdříve. Takže tu mám dva rozdílné názory. A co teď?

Mám Octavii 2, MR06, motor BJB, najeto 103xxx km. Kilometrama jsem si jistý (auto je v rodině od výroby).

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Paní,mam octu 2 kod BXE,rok 2007, 1,9tdi 4x4.

mam menit rozvody.čítal som všetko možné,niekto píše po 120 000km,druhy zasa po 150 000km.

do 120 000 mi chyba asi 2500 km.po koľkých KM mam teda meniť?

mam meniť aj vodnú pumpu aj s napíanacou kladkou?

kladka aj pumpa boli pred 120000km menemé.

dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...