Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.9 TDI PD 77 kW


dandyho

Doporučené příspěvky

Já tedy s touhle firmou moc dobré zkušenosti nemám, ale nešlo o rozvody.

Taky mě jednou ty kluci zklamali, protože jsem scháněl vystřelovák na F1 a on mě tvrdil, že to bude bez problémů fungovat a realita byla jiná, protože samozdřejmě použitej klíč už nepřízpůsobím (to jsem v té době ovšem nevědel) a hlavně mi dal spínačku z O2. Tak jsem to šel vrátit a šef mu vynadal a vratil mi peníze. A to na mě ten kluk ještě zkoušel, že jsem chtěl spínačku na O2 a o klíči prý říkal, že fungovat nebude.

Toď moje zkušenost s vrakovištěm Maxi-L ve Vršovicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě jednou ty kluci zklamali, protože jsem scháněl vystřelovák na F1 a on mě tvrdil, že to bude bez problémů fungovat a realita byla jiná, protože samozdřejmě použitej klíč už nepřízpůsobím (to jsem v té době ovšem nevědel) a hlavně mi dal spínačku z O2. Tak jsem to šel vrátit a šef mu vynadal a vratil mi peníze. A to na mě ten kluk ještě zkoušel, že jsem chtěl spínačku na O2 a o klíči prý říkal, že fungovat nebude.

Toď moje zkušenost s vrakovištěm Maxi-L ve Vršovicích.

To je právě ono....jeden dva blbci který mu tam dělaj prodej mu zkurv.j jinak dobrou pověst....Proto jak jsem psal...s těma klučinama který tam pobíhaj a prodavaj tam vůbec nekomunikuju,ale vždy si nechám zavolat přímo p.Lenera(majitele) se kterym je naopak radost komunikovat(velmi ochotný a znalý člobrda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Divný proč byli měněny tak brzy..tyhle benzíny maj nejdříve výměnu po 180.000km..dřív ne.....Dyť už i u TDI(PD) je dnes výměna po 150.000km a u CR až po 180.000km.....Natož taková obyč.1.6 kde neni ten rozvod tolik namáhán jako u TDI....to ta výměna po 76.000km mi přijde jako totální zbytečnost....Když už bych tomu chtěl jó dopřád,tak bych ho vyměnil např.tak po 150.000km..dřív určitě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne...ted jsem se díval do manuálu.....po 90.000km je jen pohledová kontrola u všech zážeh.motorů z rozvod.řemenem a pak od těch 90.000km už při každé prohlídce po 30.000km opět jen pohled.kontrola....Dnes mi volal ten známej co dělal mistra u AutoJarov,tak jsem se ho mimojiné ptal i na toto a řekl sám že tam předpis neni,ale že i když ho měnily po více jak 150.000km,tak ten řemen byl naprosto v pohodě....Prý tam měli i zákazníka a první výměnu rozvodáku na 1.6 nechal dělat po 240.000km,ale jen z důvodu že mu začala téct vodní pumpa,tak když už to měli rozebraný,tak mu to rovnou vyměnily celý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží od určitého data výroby!!!...ten přechod intervalu ze 120.000km na 150.000km byl u kodu motoru BXE......já měl např.jednu OII 1.9TDI-PD 77kw BXE vyrobenou 03/2006 a tam byla ještě výměna po 120.000km a pak jsem měl další OII 1.9TDI-PD 77kw BXE z 08/2006 a tam už byl interval po 150.000km,takže ten přechod byl někdy mezi 04-07/2006.

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Hlavně se ujisti jestli ten známej co ti to bude měnit má přípravky na zaaretování a nastavení rozvodů na TDI-PD..viz.obrázek...ten vlevo je na zaaretování klik.hřídele a ten vpravo na vačku.....bez nich si to nenechej dělat!!!....hodně lidí to dělá po staru,tak že si jen udělá svoje značky na vačce a klice a vymění to,ale to je nesmysl..protože ty ručně dělané značky si udělá na rozvodu co má 120.000km tudíš už tak tam jsou odchylky a né malé...sám jsem je dělal asi 5x a vždy po 120.000km je např.takové napnutí kladky tak 1cm pod značkou.....Ano,to kladka je sice poloautomatická že v závislosti na zatížení motoru ten řemen dopíná apod.,ale to je max.5mm a ještě k tomu nad značku......Známej si takhle před časem nechal od nějakého souseda v garáži vyměnit rozvody na 1.9TDI-PD 96kw a dělalo mu to pěknou neplechu (výkon,hlučnost,spotřeba)...až mu to někde změřil frajer v autor.servisu a zjistil že má předvstřik úplně hozenej,tak se to předělávalo a platil pak dvojí práci.

Prostě TDI-PD jedině s přípravkama!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rozvody na PD jdou udělat bez přípravků uplně v pohodě, stačí k tomu jen VAG ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chlapci nikto nic? nechcem kupit daku blbost

proč blbost? pokud ten obrázek není jen ilustrativní a nebude v tý sadě neco jinýho, tak rozvoďák je contitech a kladky budou pravděpodobně INA a Litens, pumpy od Hepu neberem, ale špatný reference jsem na ně taky neslyšel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, mám OII combi r.v.05 model 06 1.9 tdi pd 77kw a potrebuju vymenit rozvody(120 000km). Dival jsme se na rozvodove sady, ale zda se mi, ze je tam nejak malo soucastek. Meni se pri 120000 vsechny kladky nebo jen vodici a napinaci? diky

Editováno: , autor: 1920
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

rozvody na PD jdou udělat bez přípravků uplně v pohodě, stačí k tomu jen VAG ;)

U rotačky se to konrolovalo přes VAG v grafu ale u PD se to konroluje kde ve Vagu?

A ještě nemáte tip kde sehnat přípravky na ty rozvody? Díky

Editováno: , autor: carda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...