Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.9 TDI PD 77 kW


dandyho

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

jeste jeden dotaz a to, co se vsechno meni. Vim, ze se meni napinaci kladka, vodici kladka, vodni pumpa, remen. Slysel jsem o tom, ze se meni i nejaky tlumic vibraci. Vite nekdo vice?? V sade co mam doma - sada VKMA 01250 je "jedna mala kladka", ale jestli to je ten tlumic?? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

v sade máš len jednu kladku??

tu máš sadu čo má obsahovať http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/038198119a-rozvody-sada-rozvodu-1-9-tdi-fabia-fabia-2-roomster-octavia-octavia-2-superb-superb-2.html

a žiadny tlmič vibrácií nemáš

ahoj, jo, toto je presne ta sada. Beru, ze jedna kladka je napinaci a tak jsem ji opomnel zapocitat. Kazdopadne o tlumici vibraci jsem slysel, i kdyz neni soucasti sady ale technici v skode servisu to pry vymenuji. Mozna ze si jen honil triko, nevim ani kde by ten tlumic mel byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim

- dnes bola vymena rozvodov, auto ked som kupil malo 85 tisic ale pockal som do 100 tis. , tak a je to tu po vymene pocujem zvuky akokeby remen alebo loziska netusim huci to viac ako pred vymenou taky nepravidelny zvuk prote ked to montovaly v autorizovanom servise ze to robily na dva krat ze tu hucalo nejako no neviem ja som si kupil od znameho lacnejsie celu rozovodovu sadu gates + origo vodnu pumpu.

- no neviem kde moze byt problem ze to tak huci nepravidelne a pocut to remen zle napnuty? zle nastavene kladky ? diely boly v poriadku fsetko nove zabalene tak neviem pocul som aj ze ten remen viac huci lebo je tuhsi....

- tak babo rad dat to spravit este niekomu inemu pozriet alebo neviem , nepaci sa mi ten zvuk vobec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze po mensom zistovani to bude asi remenom, ked sa napol aj ked sa povolil tak stale vrcal hucal aj ked bol presne naspanovan stale vrcal hucal priadol :) po pritlaceni na neho smerom dnu jemne gumou to prestalo skusali sme kade tade tak to bude asi v remeni, dnes som kupil dayco remen tak uvidime co to udela dufam ze to bude len v remeny, ze bol tvrdy a hucal a nie nejaka kladka alebo pumpa :( lebo zvuk siel od remena uplne na vrchu od ozubenych kolies tocaku... tak dufam ze ten dayco pomoze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc, tak za pul roku to prijde a cekaj me i kotouce to bude najednou ranec :feve:

- jou kotuce som menil pred tyzdnom uz sa to nedalo, rezonacie volant sa triasol ale uz ok predne komplet nove aj dosticky us to brzdi ako ma, akurat sa mi jeden kotuc rozpadol pri rozoberani takze uz mal dost a mal som stastie ze mi nepukol za jazdy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze 6 hodin dalsej prace komplet rrozvody od znova fsetko nove remen dayco, nova pumpa, kladka, napinak fsetko po jednom menene a stale ten zvlastny zvuk kua takze rozvody su ok tak boh vie co to je a zacalo to len od kedy mi menily rozvody v servise takze nieco musely asi po..bat abo neviem takze teras sa ide zistovat zavada toho hluku co to vlastne je proste to pocut hore nad remenom , za ozubenim kolesom :( strasny zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- tak ze uz je to ok, komplet rozvody boly ok, ten zvuk uz nieje asi po 5 rozobrati, poskaldani, precisteni, premazani fsetkeho, plus dole kryt a prezrete vstreky, tak tam sa nasiel valcek cca 7mm x 5mm hlinikovy nemal tam co robit proste si tam lietal hore dole tak aspon aj to sa odhlalilo dpc proste niekomu tam daco spadlo a mohlo to spravit vecsiu sarapatu, tak uz sa menil aj olej+filter, poskladane premazane precistene a auto ide jak hodinky :) uz ani nekope pri starte do zadku :)

- pocitam tak o tyzden to idem dat chipnut a aj teple starty :)

- tak dufam ze to pojde :prc:

Editováno: , autor: rastamax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj.

Záleží co má za typ motoru.

U mého BKC se rozvody mění na 120 tis. a na 240 tis. i pumpa.

Napínák drážkového řemenu se měnit nemusí pokud je OK.

Většinou odejde, když je někde jinde problém (třeba v házivosti kladky klikovky).

Dakuejm za odpoved.

Takze vodnu pumpu netreba teraz menit hej? Viem ze pumpu dosty odchadzali - plastova vrtulka. Meni sa aj drazkovy remen alternatora ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...