Přejít na obsah

Parkovací kamera


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravím. Mám Gateway 1K0 907 530E a koupil jsem si čínkého columbuse s kamerou. Přehrál by mi někdo v okolí Prahy gateway na novější (z FL, co jsem se tu dočetl, tak to lze beze změny samotné jednotky) aby mi fungovala parkovací kamera? Aktuálně radio nedostane signál o zařazení zpátečky. Mám O2 před FL 05. S novější gateway by to mělo na 99% fungovat. Ozkoušeno na jiné O2. Díky . T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim zemistni odbornici za to budou chtit vice nez tech 500 za ktere sezenes novejsi GW. Shanej index Q a vyssi, FL jsou pak vicemene dva druhy, jeden pro start stop system, u te by jsi mel porad chybu na diagnostice ( ale jinak funguje OK ). Myslim ze by jsi mel hledat Q, S, AA, AD ... mozna jeste starsi  L a P ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Elegantnější řešení mi přijde tlačítko kufru. Tato by měla sedět(ale raději kdyžtak překontroluj rozměry).

Já sem potřeboval ještě "krycí misku" 5J0827229(cca 40 Kč), původní na tom nesedí moc dobře

Potom ti nejspíš nebude sedět konektor pro připojení tlačítka kufru, já sem to přestřihl a vyvedl dráty přímo z kamery, ale dal by se určitě sehnat protikus na origo konektor... ale je možné, že to sedět bude... já mám trošku starší "verzi"... už skoro přes rok v autě a všechno bez problému. Pokud ti nedělá problém zaimprovizovat, tak směle do toho :rolleyes:.

Osobně mi to do osvětlení SPZ přijde takové nevzhledné/nesouměrné :unsure:.

 

edit: ještě sem si vzpomněl, že sem musel trochu seříznout rámeček SPZ, aby to sedělo a nebylo "napružené".

Je s tím nějaká práce, ale výsledek si myslím stojí za to...a co bychom chtěli taky za 600 Kč že...

Editováno: , autor: kuzmicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 16. 8. 2016 na 13:11, kuzmicz napsal:

Ahoj,

řešil jste někdo připojení neorigo kamery ke Columbusu přes tento converter

Jestli to chápu správně, tak orig. jednotka 3C0 907 441 (pro připojení orig. kamery) je "stejný" převodník CVBS-RGB? Měl jste to někdo rozebrané, že co v tom je za střeva? :) Díky

 

Pokud by chtěl ke Columbusu(Columbovi :D) někdo toto řešení, tak můžu potvrdit funkčnost.. :)

Columbus sw. 5274, správná Gateway(viz rosstech wiki), kódování Columbusu

Editováno: , autor: kuzmicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 9. 6. 2016 na 17:07, kuzmicz napsal:

Já to napájím z rádia, který pustí 12V po zařazení zpátečky... a dozadu po drátu který je součástí video kabelu...

Můžu poprosit o podrobnější popis zapojení? Kam na Columbusu připojit kostru a kam +12V které se sepne při zařazení zpátečky...

A dozadu po drátu který je součástí video kabelu - jestli teda chápu správně - z toho propojovacího cinch kabelu mi kouká červený drátek, když +12V napojím na ten cancour, nepotřebuju vést paralelní kabel kvůli napájení od rádia?

 

Edit:

Paralelní drát pro napájení opravdu vést nemusí, stačí ho připojit na obou stranách toho cinch kabelu.

Jenom ještě musím zjistit odkud vezmu +12V, úplně se mi to nechce připojovat na stálo, resp. při sepnutí spínací skříňky... Není teda někde okolo rádia možnost vzít si +12V jen při zařazené zpátečce?

 

Edit 2:

Vyřešil jsem to napájení jen při zapnutém zapalování. Pomocí "pojistkového pouzdra s odbočkou" (https://goo.gl/GGVyyB) jsem se napojil na pojistku č. 42 (spínač světel) v pojistkovém boxu z boku palubní desky a odtud vedu spínaných +12V. Mínus je kdekoliv na kostřících bodech karoserie.

Editováno: , autor: zdick
Doplněno info o vedení el.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 27. 3. 2017 na 0:54, JasonB29 napsal:

 

mam stejne radio a 100% spokojenost :D ale jinou kamerku https://www.aliexpress.com/item/Sony-CCD-Special-Car-Rear-View-Reverse-backup-Camera-rearview-reversing-parking-for-SKODA-ROOMSTER-OCTAVIA/937545921.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.71j1vd a podobny problem :huh: akurat ja se do toho nechci poustet sam a proto hledam sikovneho autoelektrikare z Brna a okoli, co by mi to za rozumnou cenu nainstaloval. B) Jo....a nehlaste se vsichni :) Dik za info.

Editováno: , autor: lord6969
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

to Natt1

lepší umístění , ...  no já si určitě tu zadní parkvoací kameru umístím, pod červené brzdové světlo, na zadních 5tých dveřích, Ano, nebudu vidět přímo za prdel auta, ale budu mít kameru čisotu, protože za autem se bude vířit prach a kdybych ji měl umístěnou u registrační značky, tak bych musel při couvání vystoupit a omýt kameru, abych pak mohl zacouvat. a na to , abych věděl přibližně kolik tam mám místě od Nárazu, tam mám parkovací čidla.

Jenže řeším jiný problém, a to, kde vzadu napojím kameru, abyc snímala po celou dobu a né jen když budu couvat.

K tomu bych rád viděl i foto zapojení.

Nem u té zadní kamery mám asi 1m dlouhý červený kabel (připojení k plus vodiči)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

prosim obradu, budu dodelavat high kameru, mam uplne vse, vcetne kamery, ale tu nemam kam dat, naivne jsem doufal, ze se prodava madlo s pripravou na kameru jako samostatny dil, ale to jsem opravdu nenasel, to se v pripade selhani mikrospinace musi menit i kamera?!:)

Staci mi jen cislo dilu nebo kam se podivat

 

Mam v ruce madlobz audi, ale to je jednak vetsi a jednak k nemu nemam protiplech, takze jestli kupovat jen plech nebo komlet spinac je skoro jedno.

 

Dekuji moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Čau chlapi. Tak jsem si pořídil parkovací kameru + CVBS/RGBS adapter na Columba RNS510. Včera jsem se do toho pustil, ale nějak jsem se zaseknul, se zapojením kabelů u radia. Kameru jsem pořídil tuhle s madlem na otvírání a se změnou trajektorie, https://www.aliexpress.com/item/CCD-600Line-Dynamic-Trajectory-Trunk-handle-Rear-View-Camera-For-Audi-A1-Skoda-Roomster-Fabia-Octavia/32840247840.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.qFX77O&dp=594d5f3e799a26f225faede680b88d7b&af=137322&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1525770525522&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=b01193faabe64de5907e4e0561af855c-1525770525522-02866-VnYZvQVf&terminal_id=646408b9fa6c4897a62149f5a1f659ec

Mají u ní úzký konektor, který je stejný s originálem, OII po FL r.v. 2010. Ale Pozor, musí se vybrat správný model 8011. Model 8012 má široký konektor. Akorát jsem musel ulomit malé boční pacičky, aby to tam přesně sedlo. A ta vnitřní kovová miska  na přitažení madla, sedí taky úplně perfektně a celé madlo jde krásně přitáhnout.

A ten adaptér na video je tento, pro model RNS510, https://www.aliexpress.com/item/Longate-RNS510-Camera-in-input-adapter-RGB-to-CVBS-AV-Rear-View-Adapter-RVC-RCA-Converter/32613341050.html?aff_platform=aaf&cpt=1525770056427&sk=6mia6uv&aff_trace_key=41063a002cd34713a7c7b21362191c9b-1525770056427-01029-6mia6uv&terminal_id=646408b9fa6c4897a62149f5a1f659ec

Tak že mi vlastně vzniklo toto schéma zapojení ,co je na obrázku, jen kamera je jiná, ale její zapojení je stejné jako u kamery s madlem. Tak že zadek jsem zapojil takto: D2 na kostru auta pod šroubek co je hned vedle LZ světla, D3 na modrý kabel co vede k žárovce zpátečky, B1, A1, R1 jsou jasný. A kam nejlépe zapojit D1??? Ten kabel vede v jedné bužírce s tím bílím A1 a mají na tom nálepku +12V. Přičemž ten bílí A1 napájí video kabel. A ten černý D1 se má dát kamkoliv na kostru, nebo přímo na nějaky (-)kabel přímo u rádia??? Přes VAG už jsem funkci kamery v rádiu aktivoval. Jinak k tomu obrázku se mi nepodařilo najít žádný popisek kam přesně vše zapojit, jen toto foto. Máte už někdo s tímhle zkušenosti? Díky za rady. Nejlépe kdyby bylo i foto zapojeni, líp se mi to pochopí :-D Díky.

zapojeni kamery.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...