Přejít na obsah

Parkovací kamera


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

zdar vospolok. mam otazocku jednu. mam octaviu 2 fl automat.

po zaradeni R sa na radii ukaze obraz z kamery.

senzory su aktivne (predne aj zadne)

po zaradeni N alebo D ostavaju senzory aktivne, ale obraz sa strati (ostane len obrazok auta a senzory).

je nejaka moznost kodovania, aby ostal este obraz z kamery ked mam zaradene N, alebo D?

senzory su aktivne do urcitej rychlosti a potom sa vypnu.

chcel by som si z arduina a prepinaca zdrojov video signalu spravit nejaky bastl. z can bus by som bral PID o aktivnych senzoroch a zaradenej rychlosti. pokial by senzory boli aktivne a bola by zaradena spiatocka, tak na radii by bol obraz z parkovacej kamery. pokial by som vyradil do N slebo zaradil do D, tak by arduino preplo zdroj signalu z prednej kamery (umiestnena v znaku skoda). 

je to celkom divocina, ale ma to napadlo ked som videl u kamarata, co ma kameru na land rovery. cuval a obraz na display sa priblizoval, potom ked siel dopredu, tak sa obraz oddaloval.

dakujem za vsetky rady. ak bude projekt funkcny, tak sa rad podelim o sketch pre arduino a aj schemu zapojenia.

pekny den vospolok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Takže jsem natáhl kabel od kamery a zapojil na AUX in. Proud jsem vzal vzadu od zpátečkových světel a už mi funguje. Sice jí musím zapnout ručně,ale aspoň to. Poradí někdo jak to zapojit aby to jelo automaticky. Tady jsou fotky toho video kabelu. Chci se zeptat na co je ten červenený drátek na obou stranách. Na poslední fotce jsou parkováky jak se mi ukazují bez kamery.

IMG_20190703_134805.jpg

IMG_20190703_155511.jpg

IMG_20190703_155539.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkční zapojení:

Do navigace zapojit žlutý cinch IN a červený vodič připájet k pravděpodobně také červenému (někdy růžovému) vodiči od kabeláže rádia, který je k tomu určený.
Vzadu zapojit žlutý cinch do kamery, zapojit také +12V konektor, jeho červený vodič na konci pak zapoj do + vodiče světla na zpátečku. Černý (uzemnění) pak nechej tak, zapojit ho do - vodiče světla zpátečky bývá kontraproduktivní, často to způsobuje rušení obrazu.
Ten červený vodič, trčící u žlutého cinche pak připájej k červenému vodiči uvnitř kabelu na +12V, který ti jde k tomu světlu zpátečky.

Takto by se ti měla kamera aktivovat automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, _Denis_ napsal:

Funkční zapojení:

Do navigace zapojit žlutý cinch IN a červený vodič připájet k pravděpodobně také červenému (někdy růžovému) vodiči od kabeláže rádia, který je k tomu určený.
Vzadu zapojit žlutý cinch do kamery, zapojit také +12V konektor, jeho červený vodič na konci pak zapoj do + vodiče světla na zpátečku. Černý (uzemnění) pak nechej tak, zapojit ho do - vodiče světla zpátečky bývá kontraproduktivní, často to způsobuje rušení obrazu.
Ten červený vodič, trčící u žlutého cinche pak připájej k červenému vodiči uvnitř kabelu na +12V, který ti jde k tomu světlu zpátečky.

Takto by se ti měla kamera aktivovat automaticky.

Moc díky. Zítra vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, oleko napsal:

Tak mě to nedalo a šel jsem to hned zkusit zapojit a funguje to?moc díky za podrobný návod. Nepatří to sem, ale ještě se tě zeptám. Nevíš proč při každém puštění rádia to po mě chce Spárovací kód. Dříve jsem zadal jednou a Bluetooth se připojovalo automaticky. Resetoval jsem rádio a vymazal v tel.a po spárování a opětovném zapnutí rádia ho chce znovu. Už nevím teda co dělám špatně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Dnes jsem se konečně rozhoupal dodělat couvací kameru k číňanovi. Kameru mám v madle kufru. Kabely jsem protáhl přes "brko" (fakt opruz) k levé zadní svítilně a k ramenu spolujezdce za řidičem. Když sklopím sedačku za řidičem, tak tam ještě zůstane u kastle kousek sedačky, za kterou jde svazek dolu k prahům. Zde mám vyvedeno video. Jak oddělám zbytek toho tapce, abych se dostal se svazkem dolů k prahům? Jak oddělám plastové kryty prahů, abych protáhl kabel k řidičovi a dále k rádiu?  Nebo mám jít pod sedačkama k prostřední konzole k rádiu? Dík za všechny rady.

Editováno: , autor: Petr OII Combi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 7. 2019 na 14:57, oleko napsal:

Nevíte jestli se dají v autorádiu vypnout ty naváděcí pruhy? Kamera má své a ty vypnout nejdou tak se mě tam překrývají dvakrát.

V menu rádia se to to dá nastavit  a také pokud zařadím zpátečku a zobrazí se kamera, tak přidržím prst na obrazovce a zobrazí se také nastavené barev, čar i zap-vyp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Poprosiom o radu skusenejsich. Mam O2 FL, 2010, pripravenu kabelaz pre cuvaciu kameru s trajektoriou (HF jednotka), jednotka a kamera je z VW Tiguan. 

 

Momentalne mam kodovanie gateway na "VW Offroad"

Kamera (5N0907441A): 0020010 (mam tazne)
Gateway (1K0907530AD): E9A17F46404612006002 (VW Offroad)
Nav/Radio: 0400040204000081002B
Parkovacky: 310002
Telefon: 080000010000010001000400
Budiky: (1Z0920843G): 110F00

 

Kamera funguje ale je problem je so zamrzanim menu na Maxidote. Menu ostane visiet v menu telefonu, kde vsetko funguje, ale neda sa vybehnut do hlavneho menu Maxidotu. Problem sposobuje jednotka kamery 5N0907441A, ak sa odpoji vsetko ide OK. 

 

Nasiel som info, ze po zmene SW jednotky kamery z 5N0907441A na 7N0907441A by to mohlo fungovat ?!?

 

Vie mi tu niekto poradit ako nahram spravny SW do jednotky kamery 5N0907441A tak aby to chodilo s Skoda O2 FL ?

 

dakujem za kazdu radu 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý deň, potreboval by som radu..

Kúpil som si originál parkovaciu kameru pre octaviu 2 facelift, zapojil som a následne som nastavil cez VCDS ale problém je taký, že pri zaradení spiatočky mi zapne senzory a kameru si musím manuálne zapnúť a keď si kameru manuálne zapnem tak mi zas neukazuje vedľa autíčko so senzormi. Vraj mi nepodporuje PDC jednotka senzorov ale neviem aká to podporuje alebo co mam robiť.

Bol by som veľmi vďačný za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...