Přejít na obsah

Parkovací kamera


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, na eshopu Conrad.cz jsem si koupil parkovací kameru, která je umístěna v rámečku SPZ a obraz přenáší přes wifi do mobilního telefonu (iOS, Android) - viz. zde: https://www.conrad.cz/wifi-couvaci-kamera-v-ramecku-spz.k398469

Chtěl bych se zeptat, jak a kam nejlépe připojit napájení kamery. V návodu, který je obecný, je jen uvedeno, že se má kabel provléct do kufru a připojit na 12V.

Mám Oct II kombi po faceliftu.

Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych a chcel by som sa opytat odbornikov ako spravne nakodovat aby sa po zaradeni spiatocky zapla cuvacia kamera. Mam totiz namontovanu original VW cuvaciu kameru v madle piatych dveri bez trajektorii a pripojenu ku Columbusu. Sucasny stav je u mna taky ze pri zaradeni spiatocky a objavi OPS, teda parkovacie senzory (mam len zadne) a az po kliknuti na ikonku kamery sa Columbus prepne na obraz z kamery. Pripajam vypis kodovania prislusnych jednotiek:

 

Address 10: Park/Steer Assist (J446)       Labels: None
   Part No SW: 5J0 919 475 A    HW: 5J0 919 475 A
   Component: PARKHILFE 4K  H11 0005  
   Revision: --H11---    Serial number: 32961231703049
   Coding: 108003
 
Address 19: CAN Gateway        Labels: 1K0-907-530.lbl
   Part No SW: 1K0 907 530 P    HW: 1K0 907 951 
   Component: J533__Gateway   H16 0192  
   Revision:   H16       Serial number: 2500K084150C36
   Coding: E9A07F064002022302
 
Address 37: Navigation (J0506)       Labels: 1T0-035-680.clb
   Part No SW: 3T0 035 680 B    HW: 3T0 035 680 A
   Component: RNS-MID       H42 4120  
   Revision: AB001001    Serial number: SKZ6Z7Z9050046
   Coding: 04000440000100000000
 
Doplnim ze sa jedna o O2 Combi MR2008.
Vopred vdaka za pomoc.
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, abych nezakládal zbytečně nové téma, prosím Vás o rady, doporučení:

 

Do (doufám již brzy) budoucího auta jsem si koupil multimediální rádio Erisin ES1099S.

Poněvadž podporuje CAN-BUS, lze k němu zapojit originální parkovací senzory vč. zvukové i grafické indikace. Jejich dodělání by mě stálo 4 800,- Kč.

Rádio však podporuje také připojení couvací kamery na 2 RCA samice, displej 7" je dostatečně velký na to, abych něco viděl.

Zaujala mě proto kamera "na míru" do OII, VIZ. TENTO ODKAZ

 

Má otázka zní:

 

1) Doporučujete z vlastní zkušenosti spíše originální senzory, nebo kameru? Co jsem se koukal, snad by měla zvukově indikovat..?

2) Máte někdo zkušenost, zda se kamera na pohyby volantu "kroutí", nebo ne? Většinou graficky znázorňují jen jakousi statickou mřížku, ovšem teoreticky po propojení s rádiem, které bude napíchnuto na CAN-BUS by to mohlo přizpůsobovat dráhu dle točení volantem, ne?

3) Doporučovali byste vůbec tento typ kamery, nebo spíše jiný?

 

 

S kamerami nemám absolutně žádné zkušenosti, přijde mi to však jako zajímavé a rovněž paradoxně lacinější řešení.

Vaše rady mi velmi pomohou - předem díky! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takuto dilemu, ci kupit parkovaky, alebo kameru som mal aj ja. Kedze v aute mam DNX5210BT , ktoru som kupil hned ako aj auto, tak som sa rozhodol, ze vyskusam tu kameru namiesto svetla nad SPZ. Kupoval som ju viacmenej iba na skusku z ebay, za nejakych smiesnych 15$  :D

A ako som ju vyskusal, tak na cele parkovaky som sa vyprdol, kedze vsetky vydavaju suvisly ton uz od 30-40 cm a ja dost casto potrebujem zaparkovat aj na 5cm, co s kamerou nie je problem. Osobne som s nou velmi spokojny, avsak je tu par negativ.

 

Kamera, aspon u mna, presne nesedela na diery (asi 0,5-1 mm). Teda tie diery boli akokeby vystupene a po nasrobovani kamery nesedela v tom otvore, ale bola vystupena von, cize to vobec netesnilo. Tak som to trosku upravil a trosku z nej odrezal/zarovnal, a tym sa diery zvacsili:

 

post-77237-0-09217100-1375256721_thumb.j

 

Kupil som prislusne koncovky na svetlo, aby sa to dalo napojit priamo na original koncovku:

 

post-77237-0-86373200-1375256885_thumb.j

 

Urobil som po celej ploche tesnenie, kupil som nerezove samorezky, spolu s vacsimi podlozkami a nasroboval. Vyzera to teraz takto:

 

post-77237-0-22845200-1375256785_thumb.j post-77237-0-46114700-1375256809_thumb.j post-77237-0-64619400-1375256907_thumb.j

 

Este kratke videjko pri parkovani, len mobilom (ilustracne), sorry za kvalitu:

 

 

Este jedno videjko, tocene fotakom

 

 

Samozrejme pri otacani volantu sa vodiace ciary nepohybuju, ale su staticke. Osobne v tom nevidim ziadny vyznam.

Dalsi mensi problem je to, ze ta LEDka v kamere ma inu teplotu farby, ako klasicka sulfitka a dokonca aj ako normalna LED s SMD:

 

post-77237-0-50176900-1375257160_thumb.j

 

Takze som kameru rozobral a preletoval som LEDku, ktora ma bielsiu/modrejsiu farbu, nakolko v druhom svetle mam osadenu LED sulfitku....tak aby to spolu ladilo (no to uz odfotene nemam, ale mozem odfotit)

 

P.S: este podotknem, ze ja mam nad SPZ vypnutu kontrolu vypalenia ziarovky, bez toho ti bude stale vyhadzovat chybu na budikoch.

 

Je to strasna namotavka a osobne si uz neviem predstavit bez kamery parkovat   :kol-28:

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektní, mockrát děkuji za odpověď, je super, že s tím máš zkušenost :)

Ještě mám jeden dotaz: Je to po zapojení schopno překážku indikovat také zvukově, nebo ne?

To je pro mě důležité a potřebuji tak vědět, zda koupit senzory a kameru dodatkově, nebo zda bude stačit jen kamera.

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jelikož jsem taky dodelaval kameru tak sem přidán par postřehů. Kamerou jsem kupoval primo pro octavii 2 jako náhradu za jedno ze světel SPZ podobně jako to ma Kyselinka. Kamera seděla přesně bez úprav, to led osvětlení co je v ni ma zřejmě nějaký odpor protože mi nevyhazuje chybu praskle žárovky... Cele to mám připojené na navi nexus tak bylo treba koupit takovy šikovny převodník který umí mimo jiné při zařazen zpátečky prepnout na kameru. Všechno zatím funguje jak ma a s tou kamerou je parkování fakt sranda hlavně ve městě...:-)post-18494-0-79778300-1375278917_thumb.jpost-18494-0-79778300-1375278917_thumb.j

Editováno: , autor: Arlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to po zapojení schopno překážku indikovat také zvukově, nebo ne?

Nie, je to cisto len kamera.

A to ci budes chciet k nej aj parkovaky, je uz len na tebe. Niekto ma oboje a zas hovori, ze na kameru sa vobec nepozera a riadi sa len zvukom, ale ja si to neviem moc predstavit. Ja parkovaky uz vobec nechcem, hlavne ten naraznik je pekne celistvy a nie ako rozstrielany  :kol-28:

Ak ti mozem poradit, tak najprv vyskusaj nahodit kameru a potom uvidis, ci budes potrebovat aj parkovaky :)

 

Kamera seděla přesně bez úprav, to led osvětlení co je v ni ma zřejmě nějaký odpor protože mi nevyhazuje chybu praskle žárovky.

Prosim ta, vies mi postnut link, kde si ju kupoval, popripade vies hodit fotku kamery zo zadnej strany? Myslim tak, ako mam vyssie na prvej fotke. To by ma dost zaujimalo, ako ma tam tie diery. Dik  :kol-47:

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...