Přejít na obsah

Imobilizer - svítí kontrolka, problémy, vyčtení PIN


bajdik1...

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravim, nejsem v oboru imobilizeru moc zbehly, tak vas zadam o radu. Mam fabii I/2007 1.2 HTP a ztratil jsem klicek. Na vrakovisti mi dali nejakej klicek (snad pujde prizpusobit), udelal jsem si jazycek, aby mechanicky pasoval, dalkovy ovladani jsem sparoval, ale problem je s imobilizerem. Auto mam jako druhej majitel, tak nezmam zadny PIN. Od kamarada jsem si pujcli kabel K+CAN commander, kterej by to mel umet vycist, ale nejak se nam to nepodarilo. Mame nejakou stasi verzi (tusim 1.05 nebo 1.06), kde se voli typ pristrove desky a ani jeden z nabizenych typu nam nezobrazil PIN ani spravne ujete kilometry. Otazka moje je zni:

1) Delam neco spatne nebo potrebuji jinou verzi pripadne uplne jiny kabel/program?

2) Docetl jsem se, ze uz pouzity klicek beztak nepujde prizpusobit, co je na tom pravdy?

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Imobilizér mít můžeš a ani o něm celou dobu používání auta nemusíš vědět, protože je "integrovaný" ve štítu s přístroji v palubní desce. Dej sem rok výroby a verzi výbavy auta - a uvědom si, že většina aut má z výroby originální immo s odpovídačem v klíči a dokud používáš nepoškozené originální klíče, ani o nem nevíš - funguje jak má. Blikající kontrolka znamená, že se klíček nestačil "ozvat" snímací cívce, která je u zámku zapalování na rubové straně toho krytu kolem něj. Při druhém startu bylo všecko OK.

Je jedna jednoduchá pomůcka pro rozlišení, jestli máš nebo nemáš immo - pokud v autě bylo (nebo doposud je) originální rádio s "komfortním kódováním" (nepotřebuje zadávat kód, po vypnutí baterky ale hlásí "Načítám kód" nebo "Kontroluji kód"), máš s vysokou pravděpodobností i integrovaný imobilizér "v budíkách"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rok 2001 a výbavu Classic. Po otočení klíčku se mi rozsvítí kontrolka imobilizéru normálně s ostatníma, takže tam asi bude. Auto bylo kupovaný s jiným rádiem než tam bylo..takže nevím, ale je možný, že tam origo bylo. A v tom co mám teď se nic o kódování neukazuje. Může to být tím, že mám na klíčku bordel třeba? :smich: a proto se nestačil ozvat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy - nejsem si tím tak na 100% jistej, ale myslím že úplně každá nee - speciálně mám na mysli ty nejlacinější "socka edišn" s motorizací 1,0MPI a 1,2HTP ve výbavě Junior. Fakt je, že na přání měl vestavěný immo už Favorit/Forman, jenže to se ještě muselo obsluhovat přiložením "přívěsku na klíče" ke kontaktní plošce. Automatický immo (bez nutnosti vědomě ho obsluhovat = s "odpovídačem" v klíči) dostávaly ve volitelný výbavě až Feliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy - nehádám se o Jehlovu FI Classic 2001 - tam jsem to myslím napsal dost jasně.

Jen si nejsem jistej, jestli nebyla ze začátku výroby FI nějaká série "socka edišn", která neměla ani ten immo. A o těch kontrolkách, který kolikrát blikají nebo svítí, i když je daný problém někde "o kilometr dál" si myslím víš co... Je to jen stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, mám podobný problém který je popsán v http://forum.skodaho...ple-nestartuje/ a i v dalších podobných tématech a fórech. Bohužel jsem se zde nedočetl, zda byl problém úspěšně vyřešen. Při startování Fabie 1,4 MPI z roku 2002, pokud je teplo a motor zahřátý, dojde po nastartování ke zhasnutí motoru a rozsvícení kontrolky imobilizéru. Buď je potřeba počkat (1-XX minut), nebo použít nouzový kód dle manuálu. Samozřejmě to otravuje, nehledě na to, že zadávání je díky opotřebení kolíčku v přístrojovce stále těžší. Dle dostupných rad a informací (ínternetová fóra, servis...) jsme nechal vyměnit cívku a kablíky do přístrojovky. Chvíli se to tvářilo OK, ale po čase (1 týden) to zase začalo zlobit. Jak jsem zmínil, problém je v teplejším počasí. V zimě s tím problém nebyl, ale teď na jaře se to znovu objevilo. Samozřejmě jsme s tím byl i v servisu na diagnostice, ale nic jim to neukazovalo a v podstatě mi neuměli pomoct.

Ve zmíněném příspěvku mě zaujala informace o výměně budíků. Pomohlo to? Je v těch budících něco, co to způsobuje a co by mohlo jít opravit? Díky za případnou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...