Přejít na obsah

Motorový olej


George Couser

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Když dáš místo 10W-40 15W-40 tak se nic neuvolní. jen když to uděláš obráceně tak po 15W-40 zůstává karbon. Já jezdil vždy na 10W-40 motor je zevnitř čistý a lepší olej nemá cenu dávat. Byl to motor 781.136M předělany na 781.136B (MPi na jednobod) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnu syntetiku 5W 40 mozes dat uplne bez starosti a strachu. Nic sa ti neuvolni. Povazujem tie raci o uvolnenych necistotach za zvasty.

Je to na tebe kolko si ochotny dat za olej.

P.S. Osobne uzivam 5W 40 v motore R136 7 rokov... ine by som tam nenalial ani... pred tym ako som ju dostal do ruk, tak jazdil na 15W 40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žvásty to o uvolnování usazenin nejsou.Ale jde o zanedbané vyměny oleje a když se vytvoří usazeniny a nebo takové blátíčko které se usadí na součástkách a bloku motoru.Po nalití nového kvalitního oleje se usazeniny opravdu uvolnují a mohou zalepit mazací kanálky a sítko sacího koše které pak nepropustí olej do maz. okruhu.Několik takových motorů jsem již viděl a to i na Fábii nebo Octávii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Souhlas, každopadně bych do fava stejně dal 10W40 ja tam lil od Mogulu a rozdíl byl znát z přechodu z 15W40 na 10W40. auto je hned živější. Určitě bych nedaval zpátky 15W40 ale vytrval v 10W40. Ty keci s ucpáním mazných kanalku opravdu nejsou žvasty, raději jsem měnil olej dříve.... podle mě je 10W40 ideal, a je to odzkoušený :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, měl bych malý dotaz ohledně oleje. Mám fáčko 135 a liju TOTAL 15W40, protože ho mají v servise kam jezdím ale na dolívání jsem pořídil MOGUL EXTREME 15W40. Myslíte že rozdílná značka má vliv? mám za to, že je rozhodující viskozitní a teplotní třída (aby byla tejná), výrobce nehraje až tak roli i v případě smíchání. díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl bych malý dotaz ohledně oleje. Mám fáčko 135 a liju TOTAL 15W40, protože ho mají v servise kam jezdím ale na dolívání jsem pořídil MOGUL EXTREME 15W40. Myslíte že rozdílná značka má vliv? mám za to, že je rozhodující viskozitní a teplotní třída (aby byla tejná), výrobce nehraje až tak roli i v případě smíchání. díky za odpověď

Míchat to mužeš, jak říkáš podstatná je vizkozita a jaky typ to je (mineral,polo,syntetika). Urcite by bylo samozrejme lepsi, kdyby si tam dal presne to samy, co tam je. Ale prakticky to ničemu nevadí když tam das jinou značku (kdyz bude stejna viskozita).

Měj se fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Ahojte,

aký olej použiť do Favorita r. v. 1993 výkon 43 kW karburátor. Možno tam použiť TOTAL QUARTZ 7000 10W - 40, ktorý spĺňa API SL/CF, prípadne poraďte iný. Neviem aký olej tam lial predchádzajúci majiteľ. Budú stačiť 4 litre alebo treba 5 L.

Po koľko kilometroch treba meniť sviečky a aké použiť.

Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10W-40 tam v pohode mozes davat. Ja davam tiez. TEXACO.

Sviecky by som odporucil BRISK. Presny typ teraz neviem ale nejak 17Y Tusim... Musim pozriet. Ale su to naspolahlivejsie sviecky a cenovo vyhodne. Po kolkych KM? No ja som to nikdy nemenil podla stavu KM. Menil som vzdy ked bolo treba a bol nejaky problem. Pokial vsetko funguje ako ma, tak nie je dovod na vymenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej dávám total quartz 5000 15w40, myslím že tím chybu taky neudělám. no a svíčky měním při každé výměně oleje, tzn. po 13 000km a věřte že to je vzdycky poznat ;) jezdim hodně po dálnici, takže do kopců poznáš každou kw. ty starý svíčky pálí normálně ale nový jsou o poznání lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Mi tam lejem M7ADS3+.

Je toOlej pro vysoce zatěžované nafové turbomotory. Leje se to do kombajnů, řezaček a traktorů. Litr stojí 32 kč + DPH a vydrží tam patnác tisíc ůpně bez problémů.

Jinak do zme ho brali 5 litrů aby bylo na dolejvání. Pokud se nepletu do motoru přijde cca 4,5 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...