Přejít na obsah

poloosa


olaf

Doporučené příspěvky

Tak dnes jsem kontroloval zběžně octu ,kapaliny a tak prohlížel sem zda je vše v pořádku a malem jsem šel dokolen s toho co jsem vyděl . Už asi dva týdny sem slyšel mírný tukání z levé strany nějak jsem tomu nevěnoval pozornost až dnes a výsledek je toto,zustalo to držet na dvou šrobech,ještě asi nějakej kilák a řádně by to semnou zatočilo. :crutch: a výdaj jako prase. UF

post-5095-1181769447_thumb.jpg

post-5095-1181769487_thumb.jpg

post-5095-1181769515_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem kontroloval zběžně octu ,kapaliny a tak prohlížel sem zda je vše v pořádku a malem jsem šel dokolen s toho co jsem vyděl . Už asi dva týdny sem slyšel mírný tukání z levé strany nějak jsem tomu nevěnoval pozornost až dnes a výsledek je toto,zustalo to držet na dvou šrobech,ještě asi nějakej kilák a řádně by to semnou zatočilo. :crutch: a výdaj jako prase. UF

hmm hustý... kdo ji kdy povoloval... tohle jsem ještě neviděl.... nedělal jsi někdy spojku nebo něco takového...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna manžety sca 3500km ,a dotažený nadoraz dělal sem to sám nechápu, :wallbash:

a dal si na šrouby tu patlanici, aby se nepovolovali?

Jo tu zelenou sračku ,ale asi už stála za hov...

Tak tos měl štěstí, neco podobnýho se stalo známýmu na fabii ale jemu to na kruháči vylítlo a to byl rachot, takže být tebou bych dal nový šrouby na středně pevnostní lepidlo a pořádně dotáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna manžety sca 3500km ,a dotažený nadoraz dělal sem to sám nechápu, :wallbash:

a dal si na šrouby tu patlanici, aby se nepovolovali?

Jo tu zelenou sračku ,ale asi už stála za hov...

Tak tos měl štěstí, neco podobnýho se stalo známýmu na fabii ale jemu to na kruháči vylítlo a to byl rachot, takže být tebou bych dal nový šrouby na středně pevnostní lepidlo a pořádně dotáhnout...

už je to opravený , zalepeno a dotáhnuto . kontrola za týden a uvidíme. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Zdar, máte někdo zlušenosti s výměnou vnějšího kloubu na octě? Spidan je dost drahý ale co vydrží druhovýroba nebo čína??

Tak ja bych cinu osobne neriskoval , protoze by se ti mohlo stat ze se budes chtit prudceji rozjet a ono kolo bude stat a motor bude tocit jen kloubem vevnitr.(nadsazka) ale na homokloubech bych nesetril. A CINU URCITE NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec,

asi začína dosluhovat poloosa,ale potřebuji váš názor.Roztáhnu 2jku vymáčknu spojku,ozve se klapnutí z levé strany,roztáhnu 3jku vymáčknu spojku ozve se klapnutí,při čtyřce to samé.Zajímavé je,že jak při přeřazení na větsí stupeň pustím spojku a přidám plyn,tak to nic nedělá ani při podřazování dolů.Dnes jsem řezal táhlou pravotočivou zátočinu tak 110KM/h a auto se začlo chvět,jak jsem zatížil levou stranu.Jestli máte nápad co s tím,tak písněte.Dík :scooter:

Editováno: , autor: Luďa
Stačí jedno téma. Není třeba duplicitní. Druhý sem smazal.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar, máte někdo zlušenosti s výměnou vnějšího kloubu na octě? Spidan je dost drahý ale co vydrží druhovýroba nebo čína??

Kľudne by som šiel do tej číny - overil som si to nedávno, keď som porovnával hlavu ložiska pred. kolesa. Čína bola lepšie opracovaná ako originál a mat. bol tiež o trošku pevnejší - aspoň to tvrdili chlapi, ktorí merali tvrdosť. Netvrdím, že to platí obecne, treba si to radšej vždy overiť (tvrdosť sa dá v amatér. podmienkach porovnať aj doma). Faktom zostáva, že u dražších výrobkov platíš iba za meno - značku... , a chlapi sa radujú ako sa im sypú prašule :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos měl štěstí, neco podobnýho se stalo známýmu na fabii ale jemu to na kruháči vylítlo a to byl rachot, takže být tebou bych dal nový šrouby na středně pevnostní lepidlo a pořádně dotáhnout...

Lepidlo určite, ale s novými šró bami by som to nehrotil - pokud mnajú v pohode závity a nie sú poškodené, tak je tam klidne nechaj

Editováno: , autor: Jessy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepidlo určite, ale s novými šró bami by som to nehrotil - pokud mnajú v pohode závity a nie sú poškodené, tak je tam klidne nechaj

No nevím, nejsem žádnej profík, ale podle mých zkušeností z velkých ocelových konstrukcí, které konstruujeme, bych určitě šrouby vyměnil (je to v podstatě položka za pár desítek korun), protože samotným okem nepoznáš poškození závitu, ani poškození materiálu šroubu, které stejně dost často bývá ve vnitřní struktuře materiálu šroubu a pak by ses divil, že šroub, který se jevil jako OK, vystřelí jako projektyl....a navíc pokud to držely už jenom dva šrouby, tak tam museli vznikat celkem solidní radiální rázy.......

Podle mě vyměnit.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...