Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

Host Guest_Xp3

Jak se používá ta laková tužka? Asi tuším, že se sní zamaluje škrábanec ;) ale jak se s ní pracuje? A je to jen na parádu (barva), nebo tužka vytvoří nový lak? Mám dost hluboké škrábance a nevím jak je mám s lakovou tužkou zamalovat :(

Poraďte, budu vděčný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta tuska vytvori novy lak !Ale ak mate velke skrabance odporucam nalepit okolo nich lepiacu pasku a tak zatriet skrabanec aby ste len zatreli tie skrabance nato ta paska :D;) a inac odpurucam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TA tuzka nieje bohvieako dobra,je vidiet kde to bolo robene.Ale na zamaskovanie oderu to staci.Ja s tym nemam dobre skusenosti,bohuzial.

ale ked sa stym trocha pohras tak to nebude vydno potom to treba rozlestit tempom -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta tuska vytvori novy lak !Ale ak mate velke skrabance odporucam nalepit okolo nich lepiacu pasku a tak zatriet skrabanec aby ste len zatreli tie skrabance nato ta paska  :D  ;)          a inac odpurucam

mas nejaky konkretny tip co presne kupit a hlavne kde? :)

Odporucal by som Correction pen+ DR.Autolack c.3Y3Y zelena natur metla CSN 9570 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odporucal by som Correction pen+ DR.Autolack c.3Y3Y zelena natur metla CSN 9570 :)

Někde jsem četl že se dělá i Origo Škoda a dáý se koupit v servise. Jaké s ní máte zkušenosti? Mám černou metlu (9910) a na kapotě a na nárazníku mám vzpomínku na zimu od odletujívích kamínků a pár škrábanců. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou někdo, kde najdu číslo barvy u Fábky?Nebo aspoň jaký číslo by mohla mít metalíza šeda stone?Potřebuju si koupit taky ňakou tužku na škrábance. Dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lakové tužky všech odstínů vyráběných na škodovkách se dají běžně koupit ve všech značkových servisech. Upřednostňoval bych odstín přímo od Škodovky než shánět jinde, ikdyž podle čísla odstínu by to sedět mělo, ale proč chodit ke kovaříčkovi, když se dá jít ke kovářovi ;)

Jinak číslo odstínu se dá najít na štítku na začátku servisní knížky nebo v prostoru u rezervy anebo Vám poradí ve Škoda servisu podle názvu barvy.

K tomu použití. Některé lakové tužky jsou jednosložkové, některé dvojsložkové, metalíza bude ve dvou lahvičkách. Škrábanec (dolík, oděrka), který se lakuje, musí být čistý a suchý. Lahvičku(y) je potřeba před použitím pořádně protřepat, štěteček pak důkladně otřít o hrdlo lahvičky, aby Vám na onen ošetřovaný škrábanec někáplo víc barvy než chcete, no a mít pevnou ruku a decentně škrábanec či dolík zakápnout či zatřít. V případě dvoulahvičkového balení si to zopakujete ještě s druhou lahvičkou, nejlépe po zaschnutí toho prvního nátěru. No a když to není podle Vašich představ, dá se to ještě zkusit rozleštit nějakým Tempem apod, ale smiřte se s tím, že při bližším pohledu to bude prostě poznat tak jako tak. Ale pořád lepší, než aby takto poškozené místo zůstalo neošetřené a šla na něj sůl a ostatní bordel a časem třeba začalo rezivět <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě by mě zajímalo na kolik ta opravná tužka příjde?

Od 95,-Kč do 190,-Kč, podle toho, jestli jde jen o pastelovou barvu nebo zda je tam ještě ta druhá lahvička s bezbarvým lakem. U metalízy, na kterou byl ten původní dotaz, jsou vždy lahvičky 2. Pro cenu konkrétního odstínu ve Škoda servisech se stačí mrknout na www.skoda-auto.cz, a dále pak v roletovém menu Servis@příslušenství, Příslušenství, Fabia, Autokosmetika a najít si tu svou barvu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě by mě zajímalo na kolik ta opravná tužka příjde?

Od 95,-Kč do 190,-Kč, podle toho, jestli jde jen o pastelovou barvu nebo zda je tam ještě ta druhá lahvička s bezbarvým lakem. U metalízy, na kterou byl ten původní dotaz, jsou vždy lahvičky 2. Pro cenu konkrétního odstínu ve Škoda servisech se stačí mrknout na www.skoda-auto.cz, a dále pak v roletovém menu Servis@příslušenství, Příslušenství, Fabia, Autokosmetika a najít si tu svou barvu ;)

velmi vdaka za vycerpavajuce info :D:worthy :worthy :worthy

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lakové tužky všech odstínů vyráběných na škodovkách se dají běžně koupit ve všech značkových servisech. Upřednostňoval bych odstín přímo od Škodovky než shánět jinde, ikdyž podle čísla odstínu by to sedět mělo, ale proč chodit ke kovaříčkovi, když se dá jít ke kovářovi ;)

Jinak číslo odstínu se dá najít na štítku na začátku servisní knížky nebo v prostoru u rezervy anebo Vám poradí ve Škoda servisu podle názvu barvy.

K tomu použití. Některé lakové tužky jsou jednosložkové, některé dvojsložkové, metalíza bude ve dvou lahvičkách. Škrábanec (dolík, oděrka), který se lakuje, musí být čistý a suchý. Lahvičku(y) je potřeba před použitím pořádně protřepat, štěteček pak důkladně otřít o hrdlo lahvičky, aby Vám na onen ošetřovaný škrábanec někáplo víc barvy než chcete, no a mít pevnou ruku a decentně škrábanec či dolík zakápnout či zatřít. V případě dvoulahvičkového balení si to zopakujete ještě s druhou lahvičkou, nejlépe po zaschnutí toho prvního nátěru. No a když to není podle Vašich představ, dá se to ještě zkusit rozleštit nějakým Tempem apod, ale smiřte se s tím, že při bližším pohledu to bude prostě poznat tak jako tak. Ale pořád lepší, než aby takto poškozené místo zůstalo neošetřené a šla na něj sůl a ostatní bordel a časem třeba začalo rezivět <_<

Díky. Abych to upřesnil, mám na autě hluboké a dost široké škrábance od nějakých hodných lidí a potřebuje je ošetřit proti rzivění, příp. oloupání laku. Nejde mi o vzhled, ale o to aby byly škrábance ošetřené. Stačí na to laková tužka? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jestli existuje nejaká barvička na mini škrábanečky ?

Klasickou lakovou tužkou je vše moc vidět.

Na mini škrábanečky se mi osvědčila opravná tužka co je uleštěnky Turtle Wax, jen normální odstíny( metalíza ne), prodává se v základních odstínech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jestli existuje nejaká barvička  na mini škrábanečky ?

Klasickou lakovou tužkou je vše moc vidět.

Na mini škrábanečky se mi osvědčila opravná tužka co je uleštěnky Turtle Wax, jen normální odstíny( metalíza ne), prodává se v základních odstínech.

Perfektní poptám se. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Abych to upřesnil, mám na autě hluboké a dost široké škrábance od nějakých hodných lidí a potřebuje je ošetřit proti rzivění, příp. oloupání laku. Nejde mi o vzhled, ale o to aby byly škrábance ošetřené. Stačí na to laková tužka? :(

Pokud Ti opravdu nezáleží na vzhledu, tak laková tužka bude stačit, ale chce to ošetřit co nejdříve po vzniku, aby Ti do toho zbytečně dlouhou dobu nešla sůl a ostatní bordel. Ale v případě tak rozsáhlého poškození, jaké popisuješ bych přece jen asi volil pomoc profíků a řešil bych to třeba přes havarijní pojistku (pokud ji máš a máš tzv.pojištění all risk, zahrnuje to i pojištění proti vandalismu) a následně opravou v lakovně, aby výsledek opravdu stál za to. Ale chápu, že pokud máš ve svém okolí nějakého prevíta, který by si to velice rád zopakoval, tak by to asi byla zbytečná námaha :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...