Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

2 Lubo: Pokud je už škrábanec tak velký, že je vidět podklad, tipoval bych to na tužku. Rozleštit se podle mě dají jen mini škrábanečky, když už je vidět podklad, měla by přijít na řadu tužka.

2 f888: "škrábanec" 2x2 cm už vypadá na pěknou plochu, tam už by byl vhodnější sprej než laková tužka. Ale pokud Ti až tolik nezáleží na vzhledu a jde Ti jen o ošetření před povětrnostními vlivy a proti korozi, tak by se to dalo i lakovou tužkou. Ale aby tak velká ploch vypadala opravdu profi opravená, bylo by asi nejlepší svěřit to profíkům v lakovně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MrFormat: Znamy ma profi lesticku a tvrdi, ze je to len povrchove a ze to pojde rozlestit. Uz mi s nou lestil kapotu ktoru som mal poznacenu este zo salonu. Niekto ju drhol asi kefou ked z nej nemohol dostat vtaci trus a boli tam vyslovene znacky na laku. Samozrejme to bolo poriadne navoskovane a vsimol som si to neskoro. Po vylesteni to vyzera lepsie ako zvysok auta. Najblizsie vyskusam ten moj skrabanec. Pri najhorsom to jemne prejdem lakovou tuzkou a potom rozlestim. Nie je to nic tragicke, ale serie ma kazdy drobny skrabancek a po kazdom umyti beham okolo auta ako chory ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubo: OK, na to bych si pozor dal. Ikdyz se docela divim, ze kolega ma lesticku z Makra za 500,-Kč a je spokojený. Auti lesk jako blesk, ale je pravda, že s ní pracuje opatrně a používá ji jen občas. Ale já bych asi šel do nějaké kvalitnější. Jen nevím, jaká značka v tomto segmentu výrobků je ta nej. Kdyby jsi náhodou zjistil, jakou značku leštičky kamarád používá, dej pls vědět. Díky -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MrFormat: Jasne, urcite sa opytam. Len to asi nebude tak skoro (najskor za par tyzdnov). On sa zivi starostlivostou o auta. Cize cistenie, lestenie, ... Odkedy ju kupil, tak lesti auta ako na beziacom pase ;). Minule lestil nejaku Audinu ktoru majitel vobec nesetril. Proste lak bol v hroznom stave. Sice ju lestil cely den, ale vysledok bol taky ako keby to auto prave kupil -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk jsem v sobotu naleštil toho svýho krasavce zjistil jsem že se zima na laku pěkně podepsala. Ještě přesně nevím co s tím budu dělat, ale ze všeho nejdřív bych chtěl vyzkoušet to TEMPO jak oněm píšete, dá se sehnat normálně v supermárketu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk jsem v sobotu naleštil toho svýho krasavce zjistil jsem že se zima na laku pěkně podepsala. Ještě přesně nevím co s tím budu dělat, ale ze všeho nejdřív bych chtěl vyzkoušet to TEMPO jak oněm píšete, dá se sehnat normálně v supermárketu?

Tempo dostat bezne na pumpach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim i ja potrebuji trochu helpnout. Nasel jsem dva dolicky od kamenku. V miste je odprsknuty lak. Mam metalizu. Mam jak lakovou tuzku tak i TEMPO, ale jeste se mi to nepovedlo dostat do uspokojiveho stavu. Vcera jsme to zakapnul krycim lakem a po zaschnuti pretrel jeste bezbarvym lakem. Mel jsem za to, ze mi to do dneska dobre zaschne a ze to dnes prelestim tempem. Jenomze, jak jsem to brusil, tak se mi to cele vydlublo a vypadnul mi i ten kryci lak, takze jsem se dostal zase na zacatek.

Poradi mi nekdo presny postup opravu metalickeho laku ? Lakova tuzka je dvouslozkova, obsahuje barevny a bezbarvy lak. Jaky je presny postup. Kdy muzu na barevny lak pretrit bezbarvym lakem ? Musim mezi obema vrstvama prebrusit ? Za jak dlouho musu tempem prebrusit horni vrstvu bezbarveho laku ?

Urcite to nekdo delal a byl se svou praci spokojen, Jak tedy na to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk jsem v sobotu naleštil toho svýho krasavce zjistil jsem že se zima na laku pěkně podepsala. Ještě přesně nevím co s tím budu dělat, ale ze všeho nejdřív bych chtěl vyzkoušet to TEMPO jak oněm píšete, dá se sehnat normálně v supermárketu?

S tim TEMPEM davej bacha, lesti se s tim stary zasly laky, tak aby to moc nepodrelo.

A nediv se ze to cim budes lestit bude cely od barvy tveho vozu.

Kdysi jsem s tim lestil S 120 pred prodejem:)

Jinak u lesticek hlavne zalezi na tom co je na kotouci nez na tom kolik stala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim TEMPEM davej bacha, lesti se s tim stary zasly laky, tak aby to moc nepodrelo.

A nediv se ze to cim budes lestit bude cely od barvy tveho vozu.

Kdysi jsem s tim lestil S 120 pred prodejem:)

Jinak u lesticek hlavne zalezi na tom co je na kotouci nez na tom kolik stala.

ak by mu zostala na handre metaliza, uz sa nemusi vobec snazit, lebo je to v p..... inak by sa mala len trochu zostihlit vrstva bezfarebneho laku.

btw. na lestenie S120 sa pamatam - ked sme ju predavali tak z gastanovosedej znovu ozila na vinovocervenu :) ale bolo to nejakych 20 rokov dozadu a trochu ine laky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_néro

Na rozleštění metly používám čistící vosk WAX POLISH. Čistí povrchový škrábance a rovnou voskuje. Nedělá mi na laku hologramy a rovnou se to leskne. Dělám to na jaře a na podzim. Balení mi vydrží 3 roky! Na starý pastelky je dobrej ČISTIČ LAKŮ a pak nanesu WAX PIOLISH a je to čistý, lesklý a vydrží to hodně dlouho. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Farbu dobre rozmiešať, nanášať špáradlom alebo iným tenkým predmetom a radšej tenšie vrstvy. Po dokonalom zatvrdnutí poslednej vrstvy prebrúsiť vodným šmirglom na klátiku a preleštiť tempom. Iný odtieň bude asi preto, lebo pod normálnou farbou je ešte základná farba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Farbu dobre rozmiešať, nanášať špáradlom alebo iným tenkým predmetom a radšej tenšie vrstvy. Po dokonalom zatvrdnutí poslednej vrstvy prebrúsiť vodným šmirglom na klátiku a preleštiť tempom. Iný odtieň bude asi preto, lebo pod normálnou farbou je ešte základná farba.

jj, ten stetec co je original na flaske je uplne nanic. steka to po nom tak ze by sa s takym mnozstvom farby dala zatriet mnohonasobne vacsia plocha ako potrebujeme pri oprave a este to stecie aj mimo kde nechceme. bacha na to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host vonjouda
A může mi tady někdo doporučit nějakou dobrou leštičku,popřípadě i kotouče???Nechci to z OBI a pod.

nabízím profi leštičky i příslušenství včetně kotoučů a brusných past, čističů laku, vosků a autokosmetiky. ;) vonjouda@seznam.cz nebo www.riwax.cz

pošlu nabídku s cenama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Farbu dobre rozmiešať, nanášať špáradlom alebo iným tenkým predmetom a radšej tenšie vrstvy. Po dokonalom zatvrdnutí poslednej vrstvy prebrúsiť vodným šmirglom na klátiku a preleštiť tempom. Iný odtieň bude asi preto, lebo pod normálnou farbou je ešte základná farba.

jj, ten stetec co je original na flaske je uplne nanic. steka to po nom tak ze by sa s takym mnozstvom farby dala zatriet mnohonasobne vacsia plocha ako potrebujeme pri oprave a este to stecie aj mimo kde nechceme. bacha na to!

Tento vikend som opravoval lakovou tuzkou drobne dubky od kamienkov a pouzil som original stetcek. Treba ho poriadne obtriet o okraj tej flasticky aby na nom ostalo minimum farby. Ale aj tak sa mi s nim nerobilo moc dobre. Mozno je to len otazka cviku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápem, pečo sa s tým megaštetcom vôbec trápiš. Veď napríklad v obchode s autolakmi dostať aj tzv. korekčný štetec, čo by sa dalo prirovnať k drobnej hubičke prilepenej ku koncu špáradla. Ale popravde mi temer rovnako použiteľné pripadá aj bežné špáradlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Včera jsem se pustil do škrábanců lakovou tužkou. Protože mám černou magickou, tak je na laku vidět každý škrábanec. Hlavně jsem objevil několik míst, kde byl úplně odštípnutý lak až na plech, který už byl rezavý. Hlavně kolem předního okna od kamínků :o

Byl jsem překvapený jak špatně to tou tužkou jde. Barva je všude kolem.

Na co je u metalízy ta druhá lahvička s krycím bezbarvým lakem? Já to zatřel jen tou první černou tužkou a na tu druhou jsem se už vykašlal. Kryje přece i ta první tužka a ta druhá bezbarvá je jen kvůli lesku ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...