Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ty to predávaš, alebo čo? Neexistuje, že to funguje. Ešte možno tak na škrabance, ktoré neprešli hlbšie, takže si zachovali farbu. Ale jamky od kamienkov až na plnič či plech to nemá šanca opraviť.

Navyše keby to bolo také super, tak to už všade v servisich používajú, nemyslíš?

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

Tady se mluví o tužkách a lahvičkách.Tužka si myslím že pouze na barvy obyčejné, které se s tužkou opraví. Na metalický lak je potřeba asi ty dvě zmiňované lahvičky, kde v jedné je barva a v druhé pak lak na přelakování a je to forma ne tužek ale malých štětečků v lahvičkách. Podobné jako lak na nehty u žen.

Nikde se ale neuvádí, když jsou třeba dírky od kamínků, jestli je tam potřeba pod barvu ještě nějaká ZÁKLADOVÁ barva, nebo není třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj koukni na www.Opravlak.cz.Tam ti namíchají retušovací tužku přesně podle tvého kodu barvy.Taky jsem to tam objednal a naprostá spokojenost. :palec2:Klidně mu napiš je to nějaký borec tu na foru pod názvem Opravlak.Mě poradil hned a dobře.

Editováno: , autor: Petris01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, na parkovisti mi nekdo upravil lak a jeste si odnesl predni poklici, docela nepodareny konec pracovniho dne... Nevim jestli mi muzete podle prilozene fotky poradit. Na kousku je prodreno az na plech. V diskuzi jsem cetl, smirgl, ..., lak. Myslite, ze to tady bude taky potreba? A jak na ty mensi skrabance, ale v hojnem mnozstvi? Predpokladam, ze korekcni tuzka asi tady asi nema zadny smysl. Dalsi je moznosti je prenechat profesionalum, coz se asi dost prodrazi. Predem dik za kazdy info.

post-58205-0-78731800-1302765059_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, na parkovisti mi nekdo upravil lak a jeste si odnesl predni poklici, docela nepodareny konec pracovniho dne... Nevim jestli mi muzete podle prilozene fotky poradit. Na kousku je prodreno az na plech. V diskuzi jsem cetl, smirgl, ..., lak. Myslite, ze to tady bude taky potreba? A jak na ty mensi skrabance, ale v hojnem mnozstvi? Predpokladam, ze korekcni tuzka asi tady asi nema zadny smysl. Dalsi je moznosti je prenechat profesionalum, coz se asi dost prodrazi. Predem dik za kazdy info.

no podľa fotky súdim že to bude treba prelakovať, na mieste kde je to porušené až na plech to môže začať korodovať.... takže radšej prelakovať a máš pokoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Přemýšlím teď o opravě metalízy (na nárazníku jsou po bývalém majiteli škrábance až pod lak), mám spray s přesným odstínem a také s bezbarvým lakem... zkusil bych to pod vodou 2000 papírem vyhladit a stříknout sprayem do "rozprachu" do ztracena a pak bezbarvý lak (jedná se o místo asi 10x10 cm na předním i zadním nárazníku na rohu). Myslíte že to je reálný? že to bude aspoň trochu slušně vypadat? Nebudu lakovat sprayem poprvé, ale poprvé metalíza... je to hlubinná modrá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu jo.... problém je, že tam ty škrábance zůstanou

on to byvaly majitel vzal tou korekcni tuzkou a je to na pohled dost videt, jak kdyby to zatrel prave tim sirokym steteckem proste pres ne a hotovo :D takze bych to aspon trochu zahladil a prestrikl, aby to na pohled vypadalo lip a uceleneji... kvuli temto skrabancum se nechci poustet do tmeleni, vybrusu, plnice a noveho laku... ja jen, jestli tam nerikam v tom svem popisu nejakou blbost, ktera vysledek odsoudi ke zmaru :D je to v miste, ze to bude ohraniceny koncema narazniku a cernou oderovou listou... jinak prave ted je spis problem, ze pohmatu ta oprava jasne precniva, takze by to mohlo po vyhlazeni a nastriku do ztracena vypadat o neco lip...kazdopadne dik za odpoved ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na váš názor. Chceme si koupit starší (2007) Fabii I. z bazaru. Po motoristické stránce vypadá v pořádku, ale auto nejspíš zažilo kroupy nebo něco podobného - možná štěrk. Na kapotě i střeše má cca 0,5 - 1 mm důlky až na pozink. Nemám s tím žádné zkušenosti. Je to velký problém do budoucna nebo je to jen kosmetická vada? Případně zda by na opravu stačila již zmiňovaná "tužka". Foto zatím bohužel nemám. Díky moc za odpověď.

:kol-32:

Editováno: , autor: Happyskoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pani,

co mozem odporucit ja:

Material:

- ziadne korekcne tuzky ale priamo si nechat namiesat farbu, metalizu kolko treba

- voda

- vodny smirgel papier 2500

- odmastovac - obycajny saponat na cistenie riadu, preco? Pretoze aj na odmastovanie plechov pre lakovanu a plastovanu upravu pouzivaju vyrobky firmy HENKEL, aspon USS Kosice

Postup:

- za striekania vody vycistit lakovane miesto so smirglom 2500

- odmastit

- naniest niekolko vrstiev namiesanej farby - najlepsie aby posledna vrstva ako keby vytvarala bublinu oproti ostatnej farbe

- nechat poriadne zaschnut

- voda + smirgel 2500a zrovnat opravovane miesto s farbou okolite karoserie

- TEMPO pasta, najlepsie na starsie laky (cerveno-cierna tuba)

Pametajte si ze nikdy to nezamaskujete uplne, z urcitej vzdialenosti, uhla to vidiet bude. A ze vyzor auta resp. laku je vlastne fyzikalny zakon optiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu korekční tužku koupil od jednho borce tady z fóra, no jsou to spíš dve náplně se štetečkem, jedna barva a jeden bezb. lak. Ale mužu říct že nekterý škrábance co jsou třeba na krajích blatníku a pod stím zakrejete a není to skoro vidět, je jasny že u prostred dveří te skrábanec bude vidět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...


 

Zdravím,



uvažuji o koupi 
lakové tužky nebo spreje škoda. Dočet sem se že laková tužka má
štěteček. Je tužka lepší než sprej? Vycházím s toho že pokud tužka stojí
195 a je v ní 18ml a sprej kde je 150ml stojí 260 je asi logicky lepší
koupit sprej a k němu štěteček.



 Nebo  je ten štěteček u tužky opravdu tak dobrý že
se to vyplatí?



Dík za info.



 



 



 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,tu lakovou tužku jsem kupoval a podle mě nanic. Ano má štěteček. Koupil jsem ji v Araveru na opravu škrábanců na 5 let staré fabce,která byla garážovaná v létě i v zimě. Ani nevíš jaké bylo mé překvapení,že ta metal. barva z té tužky byla tak odlišná,že jsem nakonec koupil sprej a štěteček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,
nakonec jsem koupil tužku.
Bohužel k ní není žádný návod.
Má někdo zkušenosti s tužkou pro barvu která osahuje i bezbarvý lak.
Jak dlouho schne první vrstva, kdy nanášíte druhou?
Brousíte něčím  barvu než na ní dáte bezbarvý lak?
Po jak dlouhé době mohu přeleštit ten bezbarvý lak?
Zkrátka  nějaký osvědčený postup.
Díky za info.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to delam tak ze si smiham v vicku z mineralky barvu z lakem v pomeru 1:1 vykaslu se na ty jejich mega stetce,ale pouzivam co nejtensi a hezky pomalicku zakapuju , popripade pretiram , den na to to trosku prebrousim co nejjemnejsim smirkem nejlip namokro , neham to oshnout a pak prelestim ;) sice neni to 100% ale to snad ani od korekcni tuzky necekas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zdravim... 

Mám fabku I (žlutá - lemon) a u dveří spolujezdce jsem měl takový škrábance + kraj dveří byl trochu opelichanej tak jsem si koupil normálně ten opravnej lak trochu jsem to zbrousil a odmastil a pak přestříkal asi 3ma vrstvama laku. No škrábance to sice docela schovalo ale ten lak už není takovej. zbytek dveří je jak zrcadlo a ten přestříkanej kus ne. Je to teda vidět jen když se na to člověk podívá fakt z úhlu a nebo si všimne jak se změní odraz ale mě to trochu vadí :D Ještě jsem to teda nezkoušel přeleštit tempem tak nevim jestli se to ještě nezlepší... nevíte někdo? 

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Trošku to oživíme. Máte někdo zkušenost zda je lepší sprej nebo tužka?

Je dobré před stříkáním, či opravou tužkou, celé místo oblepit a nechat volné pro nastříkání (namazání tužkou) jen to samotné poškrábané místo? Nebo je lepší nechát pár mm i okolo, aby se lak dobře rozleštil?

 

Mám spíše škrábance, hluboké, až na základ, ale jsou asi cca. 4cm dlouhé, tak přemýšlím, zda pro takovýhle typ poškození, bude lepší korekční tužka nebo sprej?

 

Díky moc všem za rady a tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...