Přejít na obsah

Zradilo ma auto.


tibi

Doporučené příspěvky

Mám Fábiu 1,2 HTP 3roky. Doteraz mimo tankovania som na ňu nemusel siahnuť. (Servisné prehliadky som absolvoval ).

Pred pár dňami sa mi však stalo , že sa auto nechcelo pohnúť. Skratka , prešli sme asi 2km, stáli sme asi1/2hod, po naštartovaní sa auto nevládalo pohnúť. Pripadalo mi to , ako keby bolo zabrzdené. Preto že po niekoľkých pokusoch som sa dostal len do jazdnej dráhy, motor opäť skapal, skúsil som auto aspoň odtlačiť s cesty. Išlo to úplne ľahko. po znovunaštartovaní sa auto pohlo bez problémov. Nakoľko však väčšinu teraz jazdí manželka sama, má strach , že sa to zopakuje a ona nebude vedieť čo s tým. Nemali ste niektorý podobný prípad? môže to robiť ABS, alebo niečo iné? Na palubovke sa nerozsvietila žiadna porucha. Ak viete ,poraďťe.Ďakujem :aggressive: . :aggressive::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde a kedy si tankoval naposledy?

Tankujem výhradne Vpower na šelke. mimo to pokiaľ nebola uvoľnená spojka, motor šiel do otáčok ako obvykle.Stáli sme mierne s kopca, tak že voz by sa mal rozbehnuť takmer sám, cez to všetko som mal pocit že je zabrzdené, alebo ako keby som sa vyhrabával z piesku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kľb to určite nebude, lebo ako som to v prvom príspevku popísal, (po odtlačení na stranu a opätovnom naštartovaní vozidlo šlo normálne.)

Odvtedy sme už na aute niekoľko-krát išli a bez problémov . Mám len obavy z toho ,že ak pôjde manželka sama a niekde sa jej to zopakuje, bude bezradná. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze si auto bez problemov odtlaci nevyvracia zlomenie klbu. V autach je totiz pouzity diferencial ktory umoznuje aby sa jedno koleso pohybovalo inou rychlostou ako druhe a to znamena, ze ked sa chces pohnut tak sa toci iba zlomena poloos zatial co dobra stoji. Ked auto odtlacas tak sa toci zase iba ta dobra (presnejsie v skutocnosti sa toci aj ta zlomena ale opacnym smerom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...